Belediye Yardımları

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Maddi durumları el vermeyen bireylerin ya da ailelerin yardımına yine şehirlerdeki belediyeler koşuyor. Vatandaşların istekleri ve gerekli ihtiyaçları belediyelerin açmış olduğu Sosyal Destek Kurumları tarafından karşılanmaktadır. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yardımları her sene düzenli olarak yapılmaktadır.

Önemli şehirlerimizden biri olan Eskişehir’de yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar unutulmuyor. Peki Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden yardım almak isteyenler ne yapmalıdır? Sosyal yardımların içinde ne gibi ihtiyaçlar giderilmektedir? Yardımlar sadece bir kere mi yapılmaktadır? Tüm bu soruların yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Sosyal yardım almak elbette insanı küçük düşüren bir durum değildir. Günümüzde pek çok insanın durumu iyi olsa da bazı yaşanılan olumsuzluklardan dolayı yardım alabilir. Bunun örneğini koronavirüs salgınında gördük. İşveren, işçi, kim olursa olsun zor zamanlar geçirdi. Bu anlarda hem devlet hem de belediyeler önemli çalışmalar yaptı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yardımları konusunda da her zaman halkın yanında oldu. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de gerekli yardımları ihtiyaç sahiplerine bizzat ulaştırdı.

Eskişehir Belediyesi Yardımları ile Umut Oluyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin yardımları Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından yürütülüyor. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı olan kurum 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi kanunu ile çalışmalarını sürdürüyor. Belediye, il içinde bulunan her vatandaşın gerekli ihtiyaçlarını karşılıyor.

Eskişehir içinde yaşayan geliri olmayan ya da az gelirli aile ve fertler için yardımda bulunuyor. Genci, yaşlısı, çocuğu demeden her kesime gerekli yardımlar Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi yardımı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Eskişehir sınırları içinde yaşayan vatandaşlar yardım alabilmek için, Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne başvuru yapmaları gerekmektedir. Bizzat kişinin kendisi sosyal yardım için başvuruda bulunmalıdır. Resmi evrak ve gerekli belgelerle başvurular tamamlanmalıdır. Kurum tarafından yapılan incelemeler sonucunda şartları yerine getiren kişilere maddi yardım yapılır.

Her sene yeniden yardım almak isteyen kişilerin aynı işlemleri tekrarlaması gerekmektedir. Yani başvuracağı sene içinde güncel evraklarla Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne gitmelidir. Detaylı bilgi için ise sosyal yardım birim ile irtibata geçebilirsiniz. Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün numarası 0222 211 55 00.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yardımları içinde pek çok gerekli eşyayı barındırır. Kimin neye ihtiyacı varsa belediye tarafından görülür. Burada sadece aile ya da fertlerin yardım almak istediği konuları belirtmesi gerekir. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yardımları şu şekildedir;

  • Gıda yardımı
  • Isınma yardımı
  • Ev eşyaları yardımı
  • Aile ya da fertlerin sosyal etkinlere destek verilmesi
  • Kış aylarında evsiz kalan vatandaşların barınma ihtiyacı
  • Yol yardımı
  • Eğitim için gerekli yardımlar (okul forması ve kırtasiye gibi)

Es Çocuk Evi ve Giysi Destek Mağazası

Yukarıda saymış olduğumuz yardımların birçoğu sosyal yardımlar kapmasına girmektedir. Bunlara ek olarak Es Çocuk Evi ve Giysi Destek Mağazası gibi iki farklı projeyle vatandaşların önemli ihtiyaçları giderilmektedir. Giysi destek mağazası için 0222 232 11 11, Es Çocuk evi için ise 0222 237 26. 62 telefon numaralarından ulaşabilirsiniz. Bu hatlar üzerinden sizlere gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yardımları gördüğünüz gibi oldukça fazladır. Belediye yardıma ihtiyacı olan aile ya da bireyleri hiçbir zaman unutmamaktadır. Ayrıca evden çıkamayan yaşlı ve engelli vatandaşların genel bakımı da yine belediye tarafından yapılmaktadır. Yaklaşık 4 yıldır başlayan bu proje ücretsiz şekilde devam etmektedir. Bu sayede pek çok kişinin ihtiyacı da giderilmektedir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yardımları için bir sınırlama yoktur. Her sene en az bir kere olmak üzere yardımlar tekrarlanabilir. Burada vatandaşların ihtiyaçlarına göre hareket edilmektedir. İhtiyaç duyulduğunda belediye çalışanları yeniden bireylere yardım eli uzatmaktadır.

Son olarak ramazan ayında belediye ihtiyaç sahiplerine erzak dağıtımı yapmaktadır. “Şehir Paylaşmaktır” kampanyası adı altında ihtiyacı olan aileler unutulmamaktadır. Ramazan ayı bitmeden sizlerin de ihtiyacı varsa gerekli kurumlarla irtibata geçebilirsiniz.

Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Azimda tümör kitle var kolum ameliyatli çalışamıyorum kizimla yaşıyorum lütfen okuyun vertigo geciriyom durmadan maddi yardıma acil yardıma ihtiyacım var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu