Belediye Yardımları

Esenyurt Sosyal Yardımlar

Esenyurt Belediye yardımları nelerdir? Kimler Faydalanabilir? Esenyurt Sosyal Yardımlar konusunda bütün detaylar yazımızda mevcut.

Esenyurt sosyal yardımlar vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Pandeminin araya girmesi ile pek çok farklı yardım seçeneği sunan Esenyurt Belediyesi, sağladığı sosyal imkanlar ile vatandaşın yüzünü güldürüyor. Sosyal yardım alan hanelere gıda kolilerine ek olarak 3 litre süt ve 1 kilo kaşar peyniri yardımı yapmaya da başlamıştır. İlk başlarda sosyal yardım alan hanelere dağıtılan süt ve peynirler kısa sürede adreslere ulaştı. Esenyurt gıda sosyal yardımlar gittikçe genişliyor.

Esenyurt Belediyesi’nden Vatandaşlara 3 Kilogram Süt, 1 Kilogram kaşar peyniri yardımı yapılmaktadır. İlk başta 60 bin aileye verilen gıda yardımları her geçen gün sayıyı arttıracaktır. Soğuk zincir ürünü olan kaşar ve sütlerin dağıtım esnasında bozulmaması için araçlar özel olarak dizayn edilmiş durumda.

Gıda yardımı alan tüm ailelere adreslerine teslim edilmek üzere sütler çiftlikten alınarak pastörize olarak hazırlandı. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt sosyal yardımların her geçen gün artacağını belirtti. Esenyurt gıda yardımları da bu kapsamda ilerleyen günlerde çeşitlenecek.

Esenyurt Sosyal Yardımlar
Esenyurt Sosyal Yardımlar

Esenyurt Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Esenyurt sosyal yardım başvurusu e-belediye sayfasından yapılabileceği gibi e-devlet üzerinden de yapılabilir. Ayrıca belediyenin kendi dairesine giderek de yüz yüze başvuruda bulunabilirsiniz. Esenyurt Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafına da başvurunuzu iletebilirsiniz.

Başvuru sonucunuzu sorgulamak için de aynı şekilde belediye binası, web adresi ve e-devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Esenyurt Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı telefon numarasını arayarak başvurunuzu sorgulayabilirsiniz.

Kimler Esenyurt Sosyal Yardım Başvurusundan Faydalanabilir?

Esenyurt sosyal yardımlarından aşağıdaki kişiler faydalanabilir;

  • T.C. vatandaşı olmak
  • İstanbul Esenyurt’ta ikamet ediyor olmak
  • Asgari ücretin 3/1’i kadar gelir sahibi olmak
  • Muhtaçlık sınırı altında gelir sahibi olmak
  • Sigortasız olmak
  • Sosyal yardımlardan faydalanıyor olabilecek şartları taşımak

Siz de Esenyurt sosyal yardımlarından faydalanmak istiyorsanız belediyeden destek alabilirsiniz. Yardımlardan faydalanıp faydalanamayacağınızı öğrenmek için belediye ile iletişime geçebilirsiniz.

Esenyurt Sosyal Yardımlar
Esenyurt Sosyal Yardımlar

Esenyurt Sosyal Yardımlaşma Vakfı Telefon Numarası

Esenyurt Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı telefon numarası 0212 699 77 52 şeklindedir. Mail adresi de istanbul.esenyurt@sydv.org.tr olarak bilinmektedir. Esenyurt Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı adresi; Yeşilkent Mahallesi, Ahmet Arif Caddesi, No:152 A-B Esenyurt-İstanbul

İstanbul sosyal yardımlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için Belediye Yardımları kategorimizi inceleyebilirsiniz. Detaylar için bize sosyal medya hesabımızdan da ulaşabilirsiniz. Sosyal Yardımlarda güncel bilgiler için video içeriğimize de göz atabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Kiraciym yardım istiyorum bebeğim var 4 cooklarm var yardım istiyorum

  2. Engelli var benim çocuğun var 88 iş çalışmıyor rehabilitasyon merkezi gidiyor oglum gelir yok benim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu