Engelli AylığıFaydalı Bilgiler

Engellilere Evde İş İmkânı

Engellilere verilen evde ek iş imkanlarını yazımızın devamında öğrenebilir, ihtiyaç anında siz de başvuru yapabilirsiniz.

Engellilere evde iş imkanı oldukça fazladır. Ülkemizde pek çok kişi gibi engelli bireyler de evden çalışabilir. Kendi çalışma koşullarına göre iş bulmakta zorlanan engelli bireyler pek çok farklı işi evinden yürütür. İkamet ettiğiniz bölgeye göre siz de ek iş yaparak az da olsa kazanç elde edebilirsiniz. Ülkemizde yaklaşık olarak 5 milyona yakın engelli birey bulunmaktadır. Bu kişilerin de ne yazık ki düzenli gelir elde edebileceği işleri yoktur.

Engelli bireyler boş vakitlerini kazanca çevirmek için çeşitli firmalar ile iletişime geçer. Firmaların dışında İşkur ile de görüşerek yapabilecekleri ek işleri öğrenebilirler. Son zamanlarda İşkur ile engelli bireylere iş verilerek ek kazanç elde etmeleri sağlanır. Sadece engelli vatandaşlar değil sağlıklı bireyler de faydalanabilir. Gerekli şartları taşıyorsanız buradan başvuru yapabilirsiniz.

İşkur Engelli Destekleri

Yukarıda belirttiğimiz gibi İşkur tarafından engelli vatandaşlara pek çok çalışma imkanı vardır. Gerekli hazırlıklar tamamlandıktan sonra farklı işler engelli bireylere verilir. İşkur Engelli Destek Programı kapsamında pek çok başvuru vardır. Kendi işini kurmak isteyen engelli bireyler hibe desteklerinden de faydalanabilir.

İşkur Evde Paketleme İşi
İşkur Evde Paketleme İşi

İşkur Evde Paketleme İşi

Evde ek iş yapmak isteyen bireyler paketleme işini çok sık tercih eder. Hem iyi kazanç getirir hem de evde oturduğunuz yerden yapılabilir. Tecrübesi bulunmayan kişiler için bile yapılabilir bir iştir. Ortalama 2500 ile 4500 TL arası kazanç elde etmek mümkündür. Eğer daha önce hiç evde ek iş yapmadıysanız bile paketleme işini yapabilirsiniz.

Ev hanımları da paketleme işini yaparak ek gelir elde edebilir. Her ne kadar sigorta imkanı olmasa da çok iyi para kazandırdığı için sıklıkla tercih edilir. Siz de İşkur’a başvurarak ek gelir elde edebilirsiniz.

ENGELLİLERLE İLGİLİ BÜTÜN BİLGİLERE ENGELLİ KATEGORİMİZDEN ULAŞABİLİRSİNİZ. TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu