Güncel Konular

E Nabız Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır ?

E nabız kayıt olma işlemleri konuya hakim olmayan kullanıcılar için kabus haline gelebiliyor. Bizlerde bu yazımızda sizlere e nabız üye olma işlemlerinin nasıl yapıldığını, e nabız şifresinin nasıl alındığını ve e devletsiz kayıt olma işlemlerini sizler için anlattık. Sizi daha fazla meraklandırmadan konunun detaylarına bakalım.

E nabız kayıt işlemleri son günlerde hasta ve hasta yakınları tarafından merak edilen konular arasına girdi. Bu sistem sayesinde son gidilen hastane , son gidilen doktor ismi,  tahlil sonuçları, aşı takibi ve kullanılan ilaçlar gibi bilgilere ulaşmanız mümkün. Peki e nabız kayıt işlemleri nasıl yapılır ? E nabız nedir ? Ona bakalım.

E Nabız Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır ? E Nabız Nedir ?

E nabız sağlık bakanlığı tarafından geliştirilen ve hasta takibi açısından son derece önemli bilgilerin saklandığı ve hastalarında sağlık bilgilerine kolayca ulaşabileceği sistemin kendisidir. Bu sistem sayesinde doktorlarınız da geçmiş sağlık verilerinizi takip edebilir ve hastalığınız teşhisi konusunda kendilerine epey yardımcı olacaktır.

Peki e nabıza nasıl kayıt olunur ? E nabız şifresi nasıl alınır ? sorusuna cevap bulalım.

E Nabız Yeni Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır ?

E nabız kayıt oluşturma işlemleri yaparken önünüze iki seçenek sunulacaktır. Bunlardan ilki e devlet aracılığı ile kayıt olmaktır. Eğer e devlet şifreniz varsa kolaylıkla e nabız kaydınızı yapabilirsiniz. E nabıza e devletsiz kayıt olmak istiyorsanız yani bir e devlet şifreniz yoksa bu durumda aile hekiminize giderek bir e nabız şifresi almanız gerekecektir.  E devlet şifrem var ama e nabıza kayıt olamıyorum diyorsanız bu durumda aşağıda ki adımları takip etmelisiniz.

E devlet şifresi ile kayıt olmak için bu adımları takip edin. Eğer e devlet şifrenizi unuttuysanız https://www.sosyalyardimlar.com/e-devlet-sifremi-unuttum-nasil-alinir-2020/ adlı yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

  • Öncelikle e nabız resmi internet sitesi olan https://enabiz.gov.tr/ adresine gidiyoruz.
  • Ardından sağ tarafta bulunan e devlet üzerinden giriş kısmını tıklıyoruz.
  • Açılan e devlet ekranından T.C. kimlik numaramızı ve e devlet şifremizi giriyoruz. Ardından giriş yap butonuna tıklıyoruz.
  • Ardından ekrana gelen e nabız kullanıcı sözleşmesi kısmının en altında bulunan e nabız sistemi kullanıcı sözleşmesini okudum kısmını işaretleyerek okudum butonunu tıklıyoruz.
  • Açılan ekrandan gerekli bilgileri giriyorsunuz. Aile hekiminizin bilgilerinizi görmesini istiyorsanız gerekli yeri aktif etmeniz gerekecektir.
  • Daha sonra en altta bulunan e posta adresinizi ve cep numaranızı kayıt etmelisiniz.  Cep telefonu numaranız doğru ve telefonunuzun yanınızda bulunması gerekiyor. Çünkü telefonunuza bir onay mesajı gelecektir. Ardından aşağıda bulunan şifre kısmına bir şifre belirlemeniz gerekecektir.
  • Gelen onay kodunu yazıp onay diyoruz ve kaydımız tamamlanıyor.

e nabız üye olma işlemleri bu kadar. Eğer bir e devlet şifreniz yoksa bu durumda ya bir e devlet şifresi edinmelisiniz yada aile hekiminize giderek e nabız şifresi almanız gerekecektir.

Konuya ilişkin anlatacaklarımız bu kadar. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmından bizlere sorabilir ve eklemek istediklerinizi yine yorum kısmından bizlere yazabilirsiniz.

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu