Dul Maaşı

Dulluk Maaşım Kesildi Ne yapmalıyım?

Dulluk maaşım kesildi ne yapmalıyım ? Dulluk maaşım neden kesildi ?sorularının bütün cevabı burada.Gelin bu başlıkları beraber ele alalım.

Halk arasında Dulluk maaşı olarak bilinen ama asıl ismi Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Yardımı Programı olan bu maaş bazen istenmesede kesilebiliyor. Bu yardım aslında engelli,yaşlılık ve dul yardımları arasında en kolay kesilebilen ama bağlanması da bir o kadar kolay olan bir yardımdır. Kolay kesilebiliyor çünkü maaşı alan vatandaşın çocuklarından birinin bir-iki gün sigorta girişi bile yapması yardımı kesmeye yetiyor. Bu yaşlılık aylığında(65 yaş) yada engelli aylığında yok. Bağlanması kolay çünkü resmiyette dul olduğunuz Sosyal Yardımlaşma Vakfına gidip bir başvuru dilekçesi doldurmanız yeterli. Eğer eski maddi gelirinizden farklı bir durum yoksa maaşınız kolayca bağlanacaktır. Lafı çok uzatmadan ilk önce Dulluk maaşım neden kesildi veya niye kesilir sorusunun cevabını verelim.

Dulluk Maaşım Neden Kesildi ?

  • Aylığı alan kişinin yada hanede ikamet eden bireylerden herhangi birinin SGK kaydının olduğu tespit edilmesi durumunda Bütünleşik yardım sistemi yardımı otomatik olarak fesh etmektedir.Bu kişinin sizinle aynı adreste ikamet ediyor olması yeterli. Akrabalık derecesine bakılmaz.
  • Dulluk aylığı bağlandıktan sonra resmi nikahlı yada dini nikahlı eşiyle yaşadığı tespit edilirse yardım fesh edilir. Bunu nerden anlayacaklar ki demeyin. Sosyal Yardım Ve İnceleme Görevlileri her yıl en az bir kez evinizi ziyarete gelecek. Eğer şüphelendikleri yada çevreden aldıkları bilgiler ışında yardımınızı kesmeye yetkileri var. Tabi sizinde itiraz hakkınız.
  • Adres değişikliği yapıp değişikliği SYDV’ye bildirmeyen kişilerin adres değişikliği yaptığı Sosyal İncelemeciler tarafından tespit edilmesi durumunda aylığı fesh edilir. Aslında aynı ilçe içinde adres değiştirmeniz yardımınızı doğrudan kesmez.Ama orada oturmadığınız tespit edilirse ve nereye taşındığınızı bilemeyecekleri için yardım el yordamıyla kesilmek zorunda kalınacak.10 metre ilerisine bile taşınsanız mutlaka önce Nüfus Müdürlüğünden adresinizi düzeltin arkasından da adres değikliğini bağlı olduğunuz vakfa bildirin.
  • Maddi durumuna iyileşme olduğu tespit edilen fayda sahibinin yardımı Vakıf Mütevelli Heyetince fesh edilebilir.Bütünleşik yardım sisteminde banka hesaplarınız ve yastık altına sakladığınız paralarınız hariç:) bütün mal varlığınız bu sistemde görünür.Araç, Hayvan Kaydı, Arazi, Ev,Ssk vs.

Dulluk Maaşım Kesildi Ne Yapmalıyım ?

Gelelim ikinci soruya. Yani dulluk maaşım kesildi ne yapmalıyım sorusuna.Maaşınız kesilerse maaşın kesilme sebeplerini ortadan kaldırdıktan sonra kimliğiniz ile bağlı olduğunuz Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfına başvurmanız yeterli. En geç 1 ay içinde maaşınız aksi bir durum yoksa bağlanacaktır.

 

admin

Toplumsal bir gerçekiğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur.Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu