Diğer Yardımlar

Dul Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Dul maaşı sorgulama işlemleri dul maaşı başvurusu yapan vatandaşlar arasında merak konusu. Bizde bu yazımızda sizlere dulluk maaşı sorgulama işlemleri hakkında bilgi vereceğiz. Hazırsak başlayalım.

Dul maaşı sorgulama işlemleri için bir çok farklı yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin başında T.C. ile sorgulama gelmektedir. Bizde bu yazımızda sizlere dul maaşları yattı mı ? Yada maaş başvurum kabul edildi mi diye merak eden vatandaşlar için izlenecek yolu anlattık. Şimdi bu yöntemlerden bazılarına bakalım.

Dul Maaşı Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır ?

Sorgulama işlemleri için takip edeceğiniz bir çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazıları şöyle.

ALO 144 Sosyal Yardım Hattı

Alo 144 Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal yardım hattıdır. Bu hatta hafta içi sabah 08:00 ile 21:00 saatleri arasında ulaşabilir ve aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

E Devlet

Sosyal yardım sorgulama işlemleri için başvurulan diğer bir yöntem ise e devlettir. E devlet aracılığı ile yardım sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Bunun için bir e devlet şifresi edinmeniz şart. Eğer e devlet şifrenizi unuttuysanız https://www.sosyalyardimlar.com/e-devlet-sifremi-unuttum-nasil-alinir/ linke tıklayarak e devlet şifrenizi nasıl geri alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

e devlet üzerinden sosyal yardım bilgisi sorgulamak için https://www.turkiye.gov.tr/acshb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama linkine tıklayabilirsiniz.

Şahsen Sorgulama

Dul maaşı sorgulama işlemleri için başvurabileceğiniz son yöntem ise şahsen başvuru yöntemidir. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına şahsen giderek başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Maaş sorgulama işlemleri hakkında bilgi verdikten sonra dul maaşı hakkında kısa kısa bilgiler vermek istiyoruz.

Dul maaşı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından eşi vefat etmiş kadınlara yönelik olarak ödenen yardımdır. Bu yardımdan faydalanmak için bayanın eşinin vefat etmiş olması ve resmi nikahının bulunma şartı aranmaktadır. Dul maaşları 2 ayda bir 650 TL olarak ödenmektedir. Ödemeler PTT’ler aracılığıyla yapılmaktadır. Maaşlar çift ayların son haftasında hesaplara yatırılmaktadır.

Dulluk maaşı sorgulama işlemleri hakkında anlatacaklarımız bu kadar. Sizlerde dul maaşı hakkında soru sormak isterseniz yorum kısmını kullanabilirsiniz.

 

 

Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu