Diğer Yardımlar

Dul Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Dul maaşı sorgulama işlemleri dul maaşı başvurusu yapan vatandaşlar arasında merak konusu. Bizde bu yazımızda sizlere dulluk maaşı sorgulama işlemleri hakkında bilgi vereceğiz. Hazırsak başlayalım.

Dul maaşı sorgulama işlemleri için bir çok farklı yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin başında T.C. ile sorgulama gelmektedir. Bizde bu yazımızda sizlere dul maaşı sorgulama nasıl yapılır ? Dul maaşları yattı mı ? Yada maaş başvurum kabul edildi mi diye merak eden vatandaşlar için izlenecek yolu anlattık. Şimdi bu yöntemlerden bazılarına bakalım.

Dul Maaşı Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır ?

Değerli okurlarımız bildiğiniz gibi dul maaşı Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından bağlanan bir maaştır. Dulluk maaşı almanın bir çok şartı vardır. Dul ve yetim maaşının ikisi de vakıflardan bağlanmaktadır. Bu nedenle eğer sizler de maaş başvurusu yapmak istiyorsanız öncelikle Dulluk maaşı veya Dulluk aylığı ile ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Dulluk maaşı ile ilgili yazımıza burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Eğer zaten dulluk aylığı alıyorsanız ve amacınız sadece Dul maaşı sorgulama işlemiyse doğru yerdesiniz demektir.

Sorgulama işlemleri için takip edeceğiniz bir çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazıları şöyle:

ALO 144 Sosyal Yardım Hattı

Alo 144 Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal yardım hattıdır. Bu hatta hafta içi sabah 08:00 ile 21:00 saatleri arasında ulaşabilir ve aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. İşlemlerinizi de buradan yapmanız mümkündür.

E Devlet Dul Maaşı Sorgulama

Sosyal yardım sorgulama işlemleri için başvurulan diğer bir yöntem ise e devlettir. E devlet aracılığı ile yardım sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Bunun için bir e devlet şifresi edinmeniz şart. Eğer e devlet şifrenizi unuttuysanız https://www.sosyalyardimlar.com/e-devlet-sifremi-unuttum-nasil-alinir/ linke tıklayarak e devlet şifrenizi nasıl geri alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. İşlemini aynı şekilde E devlet dul maaşı sorgulama yöntemiyle de yapabilirsiniz. Böylece maaş sorgulama işleminizi kolaylıkla yapmış olursunuz.

e devlet üzerinden sosyal yardım bilgisi sorgulamak için https://www.turkiye.gov.tr/acshb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama linkine tıklayabilirsiniz.

Dul Maaşı Şahsen Sorgulama

Dul maaşı sorgulama işlemleri için başvurabileceğiniz son yöntem ise şahsen başvuru yöntemidir. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına şahsen giderek başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Böylece hem maaşınızla ilgili bir sorun varsa çözmüş olursunuz hem de işleminizi daha sağlıklı bir şekilde yapmış olursunuz.

Dul maaşı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından eşi vefat etmiş kadınlara yönelik olarak ödenen yardımdır. Bu yardımdan faydalanmak için bayanın eşinin vefat etmiş olması ve resmi nikahının bulunma şartı aranmaktadır. Dul maaşları 2 ayda bir 1.000 TL olarak ödenmektedir. Ödemeler PTT’ler aracılığıyla yapılmaktadır. Maaşlar çift ayların son haftasında hesaplara yatırılmaktadır.

Dulluk maaşı işlemleri hakkında anlatacaklarımız bu kadar. Sizlerde dul maaşı hakkında soru sormak isterseniz yorum kısmını kullanabilirsiniz.

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu