Belediye Yardımları

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Denizli Büyükşehir Belediyesi yardımları çeşitlidir. Belediyeye ait yardımları sizler için derleyip hazırladık. Şimdi Denizli Büyükşehir Belediyesinin bütün sosyal yardımlarını birlikte inceleyelim.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımları, belediye bünyesinde bulunan ilgili birimler aracılığıyla Ramazan Ayı ve pandemi sürecinde de devam ediyor. Denizli Belediyesi Ramazan ayı nedeniyle geçim sıkıntısı yaşayan ve temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan 3 bin aileye erzak kolisi dağıtımında bulundu.

Ramazan ayından önce vatandaşlara yardım seferberliği başlatan belediyeler son olarak Ramazan ayı, yardımlaşma ayı düşüncesi ile hareket ederek bir iyilik harekatı başlattı. Bu yardımlaşmaya örnek olan Denizli Büyükşehir Belediyesi de bölge halkına yardım etmeye devam ediyor. Belediyenin Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü, kendi arşivlerinde ve muhtarların defterlerinde kayıtlı olan, geçim sıkıntısı yaşayan, engelli, dul, yoksul ve maddi yardıma muhtaç ailelere erzak kolisi yardımlarını bayram öncesi tamamladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımları kapsamında verilen bu gıda kolilerinin içerisinde 2 kilo un, 1 kilo kuru fasulye, 1 kilo makarna, 1 kilo nohut, 500 gr tuz, 2 kilo şeker, 1 kilo çay, 5’li paketler halinde sabun seti, 2 litre sıvı yağ, 1 kilo mercimek ve 1 kilo deterjan bulunuyor.  Bu yardım kolisi dışında, belediyenin ilgili birimlere mensup yetkilileri, vatandaşların ek olarak ihtiyaç duydukları yardımı bildirmelerini de talep ediyor. Belediye yetkilileri ayrıca ihtiyaç ihbarlarını da dikkate alacağını bildirdi.

İlgili yardımlar dışında Denizli Belediyesi kimsesiz, engelli, dar gelirli ve yatalak vatandaşlara Sosyal Yardım İşleri ve Sevgi Eli aracılığıyla yardımlarına devam ediyor. Belediye yardımları anlamında ihtiyaç sahiplerinin kendi başvuruları dikkate alınabileceği gibi, bir başkası adına yardım talebinde bulunma da mümkün hale getirildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Türkiye’de pek çok şehirde olduğu gibi Denizli’de de yoksul ve muhtaç bireyler saptanarak gereken incelemeler neticesinde sosyal yardımlar adreslerine ulaştırılmaktadır. Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan bazı sosyal yardımlar arasında maddi yardımlar, öğrenciler için kırtasiye yardımı, ihtiyaç sahibi kişilere kıyafet temini, ihtiyaç durumunda kitap temini, mobilya, gıda kolisi, sıcak yemek, hasta bireylere de ihtiyaçları doğrultusunda ilaç ve medikal yardımı yapılmaktadır.

Denizli Büyükşehir Belediye Yardımları Nasıl Alınır?

Denizli Büyükşehir Belediye Yardımları Nasıl Alınır sorusu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımlarını, hem pandemi, hem de Ramazan Ayı boyunca, genel olarak maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara yapmaya devam ediyor.  Bu yardımlar Belediye ekiplerince kapı kapı dolaşarak yapılıyor. Ancak kendisine yardım ulaşmayan ihtiyaç sahipleri de Belediye erzak kolisi ve yardımlarından faydalanmak için direkt olarak başvurabiliyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımı almak isteyen vatandaşlar şu şekilde başvurularını gerçekleştirebilir;

 • Denizli Büyükşehir Belediye binası içerisinde Sosyal Hizmetler Bürosundan,
 • Denizli Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesinden,
 • Denizli Büyükşehir Belediyesi resmi Sosyal Medya Hesaplarından,
 • Denizli Büyükşehir +90 (258) 280 20 20 numarasını arayarak,
 • Denizli Büyükşehir +90 (258) 265 21 37 SMS (kısa mesaj) atarak ya da denizli@denizli.bel.tradlı mail adresine e-posta atarak başvurabilirsiniz.

Ramazan ayı dışında Denizli Belediyesinden yardım almak isteyen dar gelirli vatandaşlar ilgili birime doğrudan giderek de başvuru yapabilirler. Ancak diğer belediye yardımlarında olduğu gibi, Denizli Belediyesi de yardım talebinde bulunan kişilerin bazı kriterleri taşıyıp taşımadığına dikkat ediyor. İşte kimler belediye yardımı alabilir sorusunun genel olarak yanıtı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından Kimler Faydalanabilir
Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından Kimler Faydalanabilir

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından Kimler Faydalanabilir?

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından yararlanmak isteyen vatandaşların bazı kriterleri karşılıyor olması gerekmektedir. Bunlar şu şekildedir;

 • Doğal afet nedeniyle zarar gören vatandaşlar,
 • Dar gelirli yoksul aileler,
 • Kimsesiz vatandaşlar,
 • Bakıma ve yardıma muhtaç vatandaşlar,
 • Yatalak vatandaşlar,

Belediyeler, bu vatandaşların yanı sıra, ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan birey ve ailelere de ayni ve nakdi yardımda bulunmaktadır. Ancak her belediye yardımında olduğu gibi, Denizli Belediyesi yardımları da Sosyal Hizmetler aracılığı ile ihtiyaç sahibi kişilere direkt olarak ulaştırılmaktadır.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımları Başvuru Evrakları
Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımları Başvuru Evrakları

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımları Başvuru Evrakları

Denizli Büyükşehir Belediyesinden yardım almak isteyen vatandaşların müracaat için gerekli evraklar sırasıyla şu şekildedir;

 • Nüfus cüzdanı ya da kimlik fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • İhtiyaç sahibi olduğunu gösteren muhtarlık tarafından verilen resmi evraklar,
 • Engelli ve hasta bireylerin kendilerine ya da bakmakla yükümlü olduğu aile bireylerine ait sağlık raporu,
 • Doğal afetler nedeniyle evsiz kalmış ya da yardıma muhtaç kişilerin resmi kurumlar tarafından verilen afetzede belgeleri,
 • Burslu olarak eğitim gören öğrencilerin, öğrenim durumlarını gösteren e-devlet çıktısı ya da kurum tarafından verilen öğrenim belgesi,

Yardım almak isteyen kişiler, bu belgelerini tamamlayarak Denizli Belediyesi ilgili birimlerine başvuruda bulunabilmektedir.

Denizli Belediyesi Ayni Yardımları Nelerdir?

Elbette Belediye para yardımı da yapabilen bir devlet kurumudur. Ancak genel olarak, periyodik olarak yapılan yardımlar belediye ayni yardımları olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte Denizli Belediye’sinden de alınabilecek ayni yardımlar;

 • Okul ihtiyaçları ve kırtasiye yardımları,
 • Odun ve kömür gibi yakacak yardımları,
 • Engelliler için sağlanan tekerlekli sandalye, yatak ve benzeri donanım destekleri,
 • Yaşlılar için sağlanan bakım hizmetleri,
 • Ramazan aylarında sağlanan erzak yardımları,
 • Belediye gezici araçları ile sağlanan tıbbi bakım ve sağlık hizmetleri,
 • Gelir durumunu belgeleyen ihtiyaç sahiplerine özel sağlanan kira destekleri,
 • Kıyafet yardımları,

Bu yardımlar için talepte bulunan vatandaşların, gelir durumlarını resmi evraklar ile beyan etmek durumunda olduğu unutulmamalıdır.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu
Denizli Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Özellikle kış aylarında daha çokça talebin olduğu gıda yardımları, Denizli Belediyesi yardımları arasında da yer alıyor. Gıda paketi şeklinde verilen ve dar gelirli, ihtiyaç sahibi kimselerin başvuru sağlayabileceği bu yardımlar, belediyenin yetkili mercileri tarafından tedarik edilmektedir. Erzak yardımı 2022 yılında belediyelerin özellikle üzerinde durduğu ve aylarca desteklenen en önemli yardımlarından biridir. Dönemsel olarak verilecek bu yardımlar için bireysel olarak Denizli Belediyesi’ne başvuru sağlanabileceği gibi, 0258 265 21 37 numaralı hattan da destek alınabilmektedir.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Telefon Numarası

Denizli Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak ve yaptığımız başvuruları sorgulamak için +90 258 280 20 20 numaralarını tuşlayabilirsiniz. Ayrıca SMS için +90 258 265 21 37 numaralarını tuşlayabilirsiniz.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Denizli Büyükşehir Belediyesi, zorda kalan vatandaşlara ve alım gücü olmayan bireylere yardım kolisi göndermektedir. Böylece o ay boyunca gıda masrafı yapılmayacaktır. Denizli Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yardım kolisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Yapılan incelemeler sonucunda başvurunuz onaylanırsa düzenli olarak yardım kolisi alabilirsiniz.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nde yardım kartı uygulaması bulunmamaktadır. Çevre illerde yer alsa da Denizli’de yoktur.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Denizli Büyükşehir Belediyesi, düşkün ve dar gelirli ailelere maddi yardım başvurusu yapmaktadır. Bu başvuruyu Denizli Sosyal Hizmetler Müdürlüğü telefon numarası olan 0258 241 34 58 hattı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Maddi yardım başvurusu için gerekli evrakları Denizli Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne teslim ederek sonucu bekleyebilirsiniz.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Süt Yardım Başvurusu 
Denizli Büyükşehir Belediyesi Süt Yardım Başvurusu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Süt Yardım Başvurusu

Denizli Büyükşehir Belediyesi süt yardım başvuruları Merkezefendi Belediyesi üzerinden yapılmaktadır. Bu semtte yaşayan vatandaşlara süt yardımı yapılmaktadır. Yaş aralığı olarak 2-5 yaş aralığındaki çocuklar bu yardımdan faydalanabilir. Belediye resmi sayfasından da bu başvuruyu gerçekleştirebilirsiniz.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayı başta olmak üzere muhtaç ailelere düzenli olarak gıda yardımı vermektedir. Verilen gıda kolilerinde süt, makarna, kuru baklagil, yumurta, un, sabun gibi genel ihtiyaçlar yer alır.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yardım başvurusunda bulunan bireyler doğal olarak başvuru neticesini merak etmektedirler. Denizli Büyükşehir Belediyesi resmi sitesinden başvuru durumunu öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte belediyenin telefon numarası ve sosyal medya hesaplarından da sorgulama yapabilirsiniz.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Başvuru Formu

Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne başvuruda bulunmanız durumunda sizden form istenir. Bu formda aylık gelir bilgileriniz, hanede yaşayan kişi sayısı, çocuk sayısı, engellilik durumu vs. gibi sorular sorulmaktadır. Formda tarafınıza yönlendirilen tüm soruları doğru cevaplamanız gerekmektedir. Aksi taktirde başvurunuzun direkt olarak iptal edilir.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Tablet Başvurusu

Uzaktan eğitime devam edildiği şu günlerde, öğrenciler için en çok ihtiyaç duyulan materyallerin başında akıllı tabletler gelmektedir. Bu anlamda yapılan tablet yardımı ya da tablet başvurusu aramalarında belediyeler sıkça karşımıza çıkmaktadır. Denizli Belediyesi tablet yardımı yapan önemli yapılanmalar arasında yer alıyor. Dönemsel olarak yapılan bu yardımlara 0258 265 21 37 numaralı hattan ulaşılarak başvuru sağlanabilir.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Öğrenim Kredisi Başvurusu

Denizli Belediyesi burs ya da öğrenim kredisi başvuruları da, dönemsel olarak alınan önemli yardım başvurular arasında bulunuyor. Bu yardımlar sayesinde, dar gelirli ailelerin çocukları da öğrenim hayatlarına sorunsuz bir şekilde devam edebiliyor. İlkokuldan itibaren verilmeye başlanan u destekler, öğrencinin başarı durumuna göre üniversite dönemine kadar devam edebiliyor. Bu destekten faydalanmak isteyen gençlerin, öğrenci kimlik belgeleri ile birlikte, Denizli Büyükşehir Belediyesi ilgili bürolarına başvuru sağlaması gerekiyor.

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu