Belediye Yardımları

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımları, bünyesinde barındırdığı ilgili birimler yardımıyla Ramazan Ayı ve pandemi sürecinde devam ediyor. Denizli Ramazan ayı nedeniyle geçim sıkıntısı yaşayan ve temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan 3 bin aileye erzak kolisi dağıtımında bulundu.

Ramazan ayından önce vatandaşlara yardım seferberliği başlatan belediyeler son olarak Ramazan ayı, yardımlaşma ayı düşüncesi ile hareket ederek bir iyilik harekatı başlattı. Bu belediyelerden örnek teşkil edenlerden biri de Denizli Büyükşehir Belediyesi oldu. Belediyenin Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü, kendi arşivlerinde kayıtlı olan ve muhtarların defterlerinde kayıtlı olan geçim sıkıntısı yaşayan, engelli, dul, yoksul ve maddi yardıma muhtaç ailelere erzak koli yardımlarını bayram öncesi tamamladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımları, kapsamında gerçekleşen bu gıda kolilerin içerisinde 2 kilo un, 1 kilo makarna, 1 kilo kuru fasulye, 1 kilo makarna, 1 kilo nohut, 500 gr tuz, 2 kilo şeker, 1 kilo çay, 5’li paketler halinde sabun seti, 2 litre sıvı yağ, 1 kilo mercimek ve 1 kilo deterjan  bulunuyor.  Bu yardım kolisi dışında, belediyenin ilgili birime mensup yetkilileri, vatandaşların ek olarak ihtiyaç duydukları yardımı bildirmelerini de talep ediyor. Bu yardımlara birimlere yapılan ihbarlar da geçerlidir.

İlgili yardımlar dışında Denizli Belediyesi kimsesiz, engelli ve dar gelirli, yatalak vatandaşlara Sosyal Yardım İşleri ve Sevgi Eli aracılığıyla yardımlarına devam ediyor.

Denizli Büyükşehir Belediye Yardımları Nasıl Alınır?

Denizli Büyükşehir Belediye Yardımları Nasıl Alınır sorusu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımları, hem pandemi nedeniyle hem Ramazan Ayı nedeniyle hem de genel olarak maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara yapmaya devam ediyor.  Bu yardımlar Belediye ekiplerince kapı kapı dolaşarak yapılıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımı almak isteyen vatandaşlar şu şekilde başvurularını gerçekleştirebilir;

 • Denizli Büyükşehir Belediye binası içerisinde Sosyal Hizmetler Bürosu
 • Denizli Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesinden,
 • Denizli Büyükşehir Belediyesi resmi Sosyal Medya Hesaplarından
 • Denizli Büyükşehir Belediyesi ilgili birimlerini arayarak
 • Denizli Büyükşehir +90 (258) 280 20 20 numarasını arayarak
 • Denizli Büyükşehir +90 (258) 265 21 37 SMS (kısa mesaj) atarak ya da denizli@denizli.bel.tr adlı mail adresine e-posta atarak başvurabilirsiniz.

Ramazan ayı dışında Denizli Belediyesinden yardım almak isteyen dar gelirli vatandaşlar ilgili birime doğrudan giderek de başvuru yapabilirler. Denizli Belediyesi her belediye gibi yardım yapacak olan kişilerin bazı kriterleri karşılama zorunluluğu tanıyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından Kimler Faydalanabilir?

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından yararlanmak isteyen vatandaşların bazı kriterleri karşılıyor olması gerekmektedir. Bunlar şu şekildedir;

 • Doğal afet nedeniyle zarar gören vatandaşlar
 • Dar gelirli yoksul aileler
 • Kimsesiz vatandaşlar
 • Bakıma ve yardıma muhtaç vatandaşlar
 • Yatalak vatandaşlar

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımları Başvuru Evrakları

Denizli Büyükşehir Belediyesinden yardım almak isteyen vatandaşların müracaat için gerekli evraklar sırasıyla şu şekildedir;

 • Nüfus cüzdanı ya da kimlik fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • İhtiyaç sahibi olduğunu gösteren muhtarlık tarafından verilen belge
 • Varsa; müracaat yapan kişinin ailesinin bir ferdinin ya da kendisine ait sağlık sorunu belgesi
 • Doğal afetler nedeniyle evsiz kalmış ya da yardıma muhtaç kişilerin resmi kurumlar tarafından verilen belge
 • Burslu olarak eğitim gören öğrencilerin, öğrenim durumlarını gösteren e-devlet çıktısı ya da kurum tarafından verilen yetkili imzalı resmi belge ile belediyenin ilgili kurumlarına başvuru yapabilirler.

Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu