Burs Haberleri

ÇYDD Burs Başvurusu Nasıl Yapılır ?

ÇYDD burs başvurusu nasıl yapılır ? Sonuçları ve koşulları nelerdir ? Ne kadar burs verilmektedir ? Kayıt yenileme nasıl yapılır ? ÇYDD burs başvuru formu nasıl doldurulur ? Bütün soruların cevapları haberimizde.

ÇYDD burs başvurusu nasıl yapılır sorusu üniversiteyi kazanan öğrencilerin en merak ettiği soruların başında gelmektedir. Çağdaş yaşamı destekleme derneği üniversiteyi kazanan öğrencilere burs imkanı vermektedir. Dernek bir eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilere burs desteği vermektedir. ÇYDD tarafından verilen bu burs karşılıksız olarak verilmektedir. Yani öğrenciler bu aldığı bu bursu geri ödemezler.

ÇYDD burs koşulları içerisinde en önemli nokta öğrencinin maddi imkansızlar içerisinde bulunmasıdır. Maddi durumunda ciddi değişiklikler olan yada şartların dışına çıkan öğrencilerin bursları kesilmektedir.

ÇYDD Burs Başvurusu Nasıl Yapılır ? ÇYDD Bursu Ne Kadar ?

Öğrencilerin en merak ettiği bir diğer soru ise ÇYDD bursu ne kadar olduğudur. Çağdaş yaşamı destekleme derneği bursu aylık olarak 320 TL olarak ödenmektedir.  Ödemeler Eylül ayı ile Haziran ayları arasında yatmaktadır. Yapılan bu burs yardımının geri ödemesiz olduğunu da hatırlatalım.

ÇYDD Kız Öğrenci Bursları

ÇYDD Vakfı her yıl 750 kız öğrenciye destek vermektedir. Özellikle ilkokul, orta okul ve lise çağındaki kız çocuklarına destekleri her sene devam etmektedir.

ÇYDD Burs Koşulları Nelerdir ?

Çağdaş yaşamı destekleme derneği burs başvurusunda öğrencilerde bir takım kriterler aramaktadır. Bu kriterlerin karşılanmaması durumunda ödeme yapılmamaktadır. Şimdi gelin ÇYDD burs koşulları nelerdir beraber bakalım.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Devlet üniversitesinde okunması gerekmektedir
 • ÇYDD şubelerinin bulunduğu bir ilde Üniversite okunmalıdır.( Şubeler )
 • Öğrencilerin aylık kazançları olmamalı, herhangi bir yerde çalışıyor olmamalı ve muhtaç durumda olmalı
 • KYK bursu dışında özel yada resmi bir kurumdan burs yardımı almıyor olmalı
 • Ara sınıfta bulunan öğrencilerin en az 2.00 not ortalaması bulunmalı
 • Öğrencilerin bir alt sınıftan derslerinin bulunmaması gerekmektedir
 • Lise ve üniversite okuyan öğrenciler sınıf tekrarı yapmamalıdır
 • Açık öğretim veya uzaktan öğrenim gören öğrenciler burs başvurusu yapamazlar
 • Özel ve vakıf üniversitelerinde okuyan öğrenciler burs başvurusu yapamamaktadır
 • Son sınıfta bulunan öğrenciler burs başvurusu yapamazlar
 • 01.1994 tarihinden önce doğan öğrenciler, burs başvurusu yapamazlar
 • Özel okul yada açık lisede okuyanlar burs başvurusu yapamamaktadır
 • Ön lisans, lisans ve yüksek lisans alanlarında eğitim alan Yüksek Öğretim öğrencilerinin, ÇYDD burslarına başvuru yapması mümkündür

ÇYDD Burs Sonuçları Nereden Öğrenilir ?

Çağdaş yaşamı destekleme derneği burs başvuru yaptıktan sonra sıra bursun size çıkıp çıkmadığını öğrenmeye geldi. ÇYDD burs sonuçları https://www.cydd.org.tr/ adresinden öğrenilebilmektedir.

ÇYDD burs başvurusu hakkında anlatacaklarımız bu kadar. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu