Belediye Yardımları

Burdur Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Burdur Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve diğer merak ettiklerinizi içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

Burdur Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi muhtaç durumda olan vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Burdur Belediyesi, hayatını en düşük seviyede bile geçindirmekte zorluk çeken muhtaç, yoksul ve dar gelirli ailelere yardımlarda bulunmaktadır. Belediye kendi bütçesi dahilinde nakdi ve ayni olmak üzere farklı yardım seçenekleri sunmaktadır. Gerekli kriterleri karşılayan vatandaşlar da bu yardımlara başvuru yaparak sonrasında sorgulama işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilir. Belediye binalarına bizzat giderek ya da telefon numarasını arayarak başvuru sorgulama gerçekleştirilebilir.

Burdur Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Burdur Belediyesi son derece farklı şekillerde yardımlar sunmaktadır. Gerekli sosyal incelemeler neticesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakdi yardım sağlandığı gibi eşya yardımı da sağlanmaktadır. Yiyecek, giyecek, yakacak ve kırtasiye yardımları da belediye tarafından sunulan destekler arasında yer almaktadır. Burdur Belediyesi sosyal yardımları sayesinde pek çok vatandaş zor durumda kalmaktan kurtulmaktadır.

Belediye bünyesinde ikamet eden yalnızca yoksul kişiler Burdur Belediyesi tarafından sağlanan sosyal yardımlardan yararlanabilir. Belediye aynı zamanda meclis kararı ile onaylanmış eğitimini sürdüremeyen yoksul öğrencilere de burs yardımı sağlamaktadır. Muhtaç asker yakınlarına da nakdi destek sunulmaktadır. Burdur Belediyesi tarafından ilkokul ve ortaokul öğrencilerine de kırtasiye yardımı sağlanmaktadır. Diğer ayni yardım kategorileri içinde de giyim, süt yardımı, yakacak yardımı, ilaç yardımı, tıbbi malzeme yardımı ve ulaşım yardımı yer almaktadır.

Burdur Belediyesi Gıda Yardımı

Burdur Belediyesi Gıda Yardımı
Burdur Belediyesi Gıda Yardımı

Burdur Belediyesi için vatandaşların evinde düzenli ve sağlıklı bir şekilde yemek pişmesi son derece önemlidir. Gıda yardımı başvurusundan olumlu dönüş alan ailelere koli yardımı yapılmaktadır. Kuru gıda ve çeşitli erzak ürünleri yer alan koliler her ay düzenli bir şekilde dağıtılmaktadır. Yenidoğan bebeklerin yer aldığı hanelere gıda yardımının yanı sıra süt yardımı da yapılmaktadır.

Burdur Belediyesi her yıl Ramazan ve Kurban Bayramlarında durumu kötü olan hanelere Ramazan kolisi yardımında bulunmaktadır. Belediyeye veya muhtarlığa başvuru yaparak gıda yardımından faydalanmak mümkündür. Aynı şekilde Beyaz Masa ALO 153 numaralı hattı da arayabilirsiniz.

Burdur Belediyesi Erzak Yardımı

Burdur Belediyesi erzak yardımı Ramazan ve Kurban Bayramlarında belediye çalışanları tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaktadır. Burdur Belediyesi erzak yardımından faydalanmak için Sosyal Yardımlaşma müdürlükleri ile iletişime geçebilir ya da ALO 153 hattını arayabilirsiniz.

Burdur Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Burdur Belediyesi erzak ve yardım kolisi yardımlarının aksine vatandaşlara sosyal yardım kartı vererek marketlerden diledikleri gibi alışveriş yapmalarını da sağlamaktadır. Herhangi bir sosyal güvencesi ve geliri olmayan kişiler sosyal yardım kartından yararlanabilir.

 

Bursa Belediyesi Sosyal Yardımları Kimlere Verilir?

Burdur Belediyesi sosyal yardımları il içinde ikamet eden vatandaşlara verilmektedir. Daha önce sosyal yardımlardan faydalanmış kişiler de, aynı evde ikamet eden bireyler de nakdi yardımlardan faydalanabilir. Sosyal güvencesi olmayan ya da sosyal güvencesi olsa da dar gelir seviyesinde yaşayan vatandaşlar Burdur Belediyesi tarafından sunulan yardımlardan faydalanabilir. Engelliler, şehit ve gazi yakınları, 65 yaş üstü hastalar ve yoksul vatandaşlar belediye tarafından verilen yardımlardan yararlanabilir.

Eğitimini devam ettiremeyecek kadar maddi güçlük çeken öğrenciler de belediye tarafından sunulan yardımlardan faydalanabilir. Anne babası boşanmış öğrenciler ve doğal afete maruz kalmış kişiler de Burdur Belediyesi sosyal yardımlarına başvuru yapabilir. Belediye ilgili birimleri tarafından yardıma muhtaç kişileri tespit ederek ihtiyaç duyulan yardımları sunacaktır.

Burdur Belediyesi sosyal yardımları verilirken başvuru sahibinin muhtaçlık geliri seviyesi üstünde olmamasına dikkat edilir. %60 ve üstü engelli raporuna sahip olan engelli vatandaşlar da belediyenin sunduğu yardımlara başvuru yapabilir. Bunun için tam teşekküllü hastaneden alınmış engelli raporunun belediyeye sunulması gerekir.

Burdur Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burdur Belediyesi yardım başvurusu belediyeye bizzat gidip dilekçe sunularak yapılabilir. Kişi kendi başvurusunu yapabilecek fiziksel güce sahip değilse polis ve zabıta gibi kolluk kuvvetlerinden yardım talep edebilir. Başvuruların değerlendirilmesi için en az 2 kişilik görevli ikamet adresine gelerek gereken tespiti gerçekleştirmektedir. Bu tespit sayesinde yardım türü ve miktarına da karar verilmektedir.

Burdur Belediyesi Sosyal Yardım Başvuru Formu

Burdur Belediyesi sosyal yardım başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlardan bir yardım formu doldurması talep edilmektedir. Bu formda kişinin kişisel bilgileri, gelir durumu ve hanede yaşayan diğer kişiler ile ilgili sorular yöneltilmektedir. Eksiksiz ve doğru bilgiler neticesinde doldurulması gereken başvuru formu ilgili görevliler tarafından incelenmektedir. Bilgilerin gerçekliği görevliler tarafından tespit edilmektedir bu nedenle kesinlikle yanlış bilgi beyanında bulunmamak gerekir.

Burdur Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Burdur Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası
Burdur Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Burdur Belediyesi yardım başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar belediye binasına ait olan 0248 233 53 90 hattını arayabilir.

Burdur Belediyesi ve diğer belediyeler tarafından yapılan yardımları düzenli bir şekilde takip etmek için YouTube kanalımızı takip edebilirsiniz;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu