Belediye Yardımları

Bitlis Belediyesi Yardım Başvurusu

Bitlis Belediyesi Yardım Başvurusu hakkında merak edilenler burada. Lütfen yazımızı baştan sona akdar okuyarak kafanıza takılan soruları yorum kısmına yazınız.

Bitlis Belediyesi yardım başvurusu, ilde ikamet edip durumu iyi olmayan vatandaşlar tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Maddi zorluk çeken vatandaşlarımız belediyenin sunduğu yardımlara başvuru yaparak yaşam standartlarını daha iyi hale getirebilmektedir. Yazımızın devamında Bitlis Belediyesi yardımlarını inceleyerek gerekli bilgiyi edinebilirsiniz.

Bitlis Belediyesi Yardım Başvurusu Kapsamında Hangi Yardımlar Var?

Bitlis Belediyesi yardımları çeşitli alanlarda şekillenmiştir. Giyecekten yiyecek yardımına kadar her türlü yardımı barındırmaktadır. Vatandaşlar en çok ihtiyaç duyduğu yardıma başvuruda bulunarak temel ihtiyaçlarını karşılayabilir. Genel olarak verilen Bitlis Belediyesi sosyal yardımları aşağıdaki gibi gösterilebilir;

 • Gıda kolisi
 • Sıcak yemek dağıtımı
 • İkinci el ve sıfır kıyafet
 • Kırtasiye yardımı
 • Yakacak ve odun yardımı
 • Yaşlılara bakım hizmeti
 • Engellilere medikal cihaz desteği
 • Kira ve fatura destek yardımları
 • Alışveriş çekleri
 • Bebeklere bez ve mama yardımı
 • Hijyenik temizlik malzeme yardımı

Bitlis Belediyesi Gıda Yardımı

Bitlis Belediyesi her ay binlerce ihtiyaç sahibi vatandaşa gıda kolisi yardımı yapmaktadır. Gıda kolisi içinde bulgur, pirinç, makarna, zeytinyağı, şeker, peynir, zeytin, kahvaltılık ve yağ gibi temel ihtiyaçları bulunmaktadır. Ramazan aylarında da muhtaç kişilere erzak dağıtımı yapılmaktadır. Bitlis Belediyesi gıda yardımına telefon numarası üzerinden erişebileceğiniz gibi resmi web adresinde de başvuru yapabilirsiniz.

Bitlis Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Bitlis Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan ve Kurban bayramlarında erzak yardımı yapmaktadır. Erzak yardımına başvuruda bulunmak için 0434 228 63 10 telefon numarasını arayabilirsiniz.

Bitlis Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Bitlis Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Bitlis Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara maddi yardım imkanı da sunmaktadır. Maddi yardımlar kişinin gelir kriterine göre tek seferlik ya da düzenli periyotlarda sağlanır. Ödenen maddi yardım sayesinde vatandaşlar market masraflarını karşılayabilir.

Bitlis Belediye Yardımları Kimlere Verilir?

Dar gelirli aileler ve kimsesizler Bitlis Belediye yardımlarından faydalanabilir. Temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayacak düzeyde olan kişilere öncelik verilmektedir. Sigortalı işte çalışmayan veya sigortalı işte çalışıp da geliri muhtaçlık geliri altında olan vatandaşlar Bitlis Belediyesi yardım başvurusu yapabilir.

Dar gelirli vatandaşlar, %40 üzeri engelli raporu bulunanlar, 65 yaş üstü yaşlılar, kaza nedeni ile iş göremezlik raporu olanlar, ekonomik gücü olmadan eşinden boşanan kadınlar ya da eşi ölen dul kadınlar Bitlis Belediyesi yardımlarından faydalanma hakkına sahiptir. Bunlara ek olarak ihtiyacı olan yenidoğan bebek sahipleri, gazi ve şehit yakınları da yardımlardan faydalanabilir.

Bitlis Belediye Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bitlis Belediye yardım başvurusu için bizzat belediyeye gitmek ya da internet sitesi üzerinden başvuruda bulunmak daha çok tercih edilir. Vermiş olduğumuz belediye sayfa linkine tıklayarak online başvuruda bulunabilirsiniz. Online başvuru dışında belediye telefon numarasını arayarak da başvuruda bulunabilirsiniz.

Bitlis Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Bitlis Belediyesi yardımlarına başvuruda bulunmanız halinde öncesinde başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunda kişiye kişisel bilgileri, aile bilgileri, ikamet bilgileri, gelir bilgileri ve buna bağlı sorular yöneltilmektedir. Bu sorulara kesinlikle doğru cevaplar verilmelidir. Aksi taktirde başvurunun onaylanmayacağı gibi hakkında soruşturma da açılacaktır.

Bitlis Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Bitlis Belediyesi’ne yardım başvurusunda bulunanların asıl merak ettiği konu başvuru sorgulamanın nasıl yapılacağıdır. Başvuru yaptıktan 15-30 gün sonrasında belediye binasının ilgili birimini ziyaret etmenin yanı sıra  telefon numarasından da başvuru sorgulama yapmak mümkündür. Başvuru sonuçlandığı zaman telefon numaranız veya mail adresiniz üzerinden sizlere bilgi verilecektir. E-devlet üzerinden de başvuru sorgulama gerçekleştirebilirsiniz.

Bitlis Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Bitlis Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası 0434 228 63 10 şeklindedir. Gün içinde mesai saatlerinde bu numarayı arayarak başvurunuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu