Belediye Yardımları

Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu

Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu hakkında merak ettiklerinizi içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl Belediyesi, şehirde ikamet eden dar gelirli ve yoksul vatandaşlar için birbirinden farklı yardımlar sunmaktadır. Bingöl Belediyesi yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar için hayat standartlarını normale yakın seviyeye taşıyabilecek destekler mevcuttur. Dar gelirli, kronik hastalar, engelliler, yaşlılar, muhtaç asker ailesi ve şehit ailesi gibi pek çok farklı kategoride kişi Bingöl Belediyesi tarafından sunulan yardımlardan faydalanabilir.

Bingöl Belediyesi Tarafından Verilen Sosyal Yardımlar Nelerdir?

Bingöl Belediyesi tarafından yaşamını idame ettirmekte zorlanan vatandaşlara çeşitli kategorilerde yardım sunulmaktadır. Bu yardımlar ayni ve nakdi olarak iki grup halinde incelenebilir. En yaygın talep gören yardımlar arasında maddi yardım, giyecek yardımı, gıda yardımı ve yakacak yardımı yer almaktadır. Muhtaç kişinin ihtiyacına göre yardım türü belirlenmekte ve vatandaşa verilmektedir.

Bingöl Belediyesi yardımları arasında engelli vatandaşlara da yer verilmektedir. Kendi bakımını sağlayamayan engelli bireyler belediyeye müracaat ederek tekerlekli sandalye, baston ve yaşamını kolaylaştıracak diğer ekipmanları talep edebilirler.

Kış aylarında geçimini zorla sağlayan vatandaşların ihtiyaç duyduğu hizmetlerden biri de yakacak yardımıdır. Muhtaçlık sınırı altında yaşayan yaşlı, engelli, yoksul ve ihtiyaç sahibi kişiler için belediye tarafından odun ve kömür desteği sağlanmaktadır. Aynı şekilde eşinden boşanmış, dul, yetim kişiler de Bingöl Belediyesi yardım başvurusu kapsamında yakacak yardımına başvuruda bulunabilir.

Bingöl Belediyesi, hayırsever kişiler tarafından verilen mobilya, beyaz eşya, tekstil ürünleri gibi eşyaları da durumu kötü vatandaşlara ulaştırmaktadır. Az kullanılmış, hiç kullanılmamış ve yeni gibi olan eşyalar depolarda ayrıştırılarak yardıma ihtiyacı olan ailelere ihtiyaçları doğrultusunda dağıtılmaktadır. Bu sayede yoksul vatandaşlar daha iyi standartta hayatını idame ettirebilir.

Bingöl Belediyesi Gıda Yardımı

Bingöl Belediyesi tarafından sunulan gıda yardımı sayesinde her gün Sıdıka Hanım Aşevinde taze ve sıcak yemek pişmektedir. Bu yemekler günlük olarak kimsesiz, yetim ve yaşlı kişilere dağıtılmaktadır. Kişi herhangi bir sebepten ötürü aşevine gidecek durumda değilse adresine kadar belediye yetkilileri tarafından yemek götürülmektedir. Bingöl Belediyesi aynı zamanda vakıfların da desteği ile Ramazan aylarında gıda kolisi de dağıtmaktadır.  Bingöl Belediyesi gıda yardımından faydalanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bingöl Belediyesi Erzak Yardımı

Bingöl Belediyesi erzak yardımı kişinin muhtaçlık durumuna göre tek seferlik ya da dönemsel olarak yapılmaktadır. Koli içerisinde bir ailenin aylık gıda ihtiyacı yer almaktadır.

Bingöl Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Bingöl Belediyesi yardım kartı sayesinde kişilere belirli miktarda para yatırılarak market masraflarını karşılamaları sağlanmaktadır. Ancak bu ücret sadece temel ihtiyaçlar için harcanmalıdır. Aksi taktirde yardım kartı iptal edilir.

Bingöl Belediyesi Kira Yardımı

Bingöl Belediyesi Kira Yardımı
Bingöl Belediyesi Kira Yardımı

Kirasını ödemeyecek durumda olan vatandaşlar Bingöl Belediyesi kira yardımı başvurusu yaparak yardımdan faydalanabilir. Başvuru formuna ikamet ettiğiniz adres ve kira tutarınızı girmeniz gerekir. Sonrasında aylık olarak kira bedeli ödenmektedir.

Bingöl Belediyesi Bebek Yardımı

İhtiyaç sahibi yenidoğan bebeği olan hanelere Bingöl Belediyesi tarafından yardım verilmektedir. Bu yardım dahilinde bebek bezi, ıslak mendil, mama, süt, emzik, biberon, ateş ölçer ve kıyafet gibi ürünler ailelere ulaştırılmaktadır.

Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu Kimler Yapabilir?

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu düzenli gelire sahip olmayan, sosyal güvencesi bulunmayan, sosyal güvencesi bulunsa dahi geliri muhtaçlık seviyesi altında kalan kişiler tarafından yapılabilir. Kişilerin başvuracağı yardım türü de muhtaçlığı açısından önemlidir. Talep edilen yardım türü ilgili görevliler tarafından değerlendirilir ve olumlu sonuçlanması halinde kişilere verilir. Belediyenin talep edeceği evraklar da kişinin ihtiyacı olan yardım türüne göre değişiklik göstermektedir.

Bingöl Belediyesi yardımlarından faydalanabilecek kişileri şu şekilde gösterebiliriz;

  • Engelliler
  • Şehit ve gazi yakınları
  • Eşinden ayrılmış veya eşi vefat etmiş kadınlar
  • Yoksulluk sebebi ile eğitimine devam edemeyen öğrenciler
  • Uygun yaşam standardına sahip olmayan yenidoğan bebekler
  • İşyeri kapanmış olan esnaflar
  • Kaza sonucu çalışma hayatı sona eren kişiler

Bu bireyler belediye tarafından talep edilen evrakları hazırlayarak yardım başvurusunda bulunabilirler.

Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tüm Türkiye kapsamında olduğu gibi Bingöl Belediyesi yardım başvurusu için de ilk müracaat yeri belediye binasıdır. İlgili personellerle görüşerek başvuru formunu doldurup başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bingöl Belediye yardımlarına başvuru yapmak için bir diğer seçenek de belediyenin web adresi üzerinden form göndermektir. Siteye erişim sağladıktan sonra İletişim bölümünden talep edilen yardımlara yönelik talep formu yazılmaktadır. Vatandaşlar tarafından yapılan yardım başvuruları belediye personelleri tarafından incelenmekte ve kişinin ikamet adresi de ziyaret edilmektedir. Çalışanlar tarafından kişinin hak sahibi olup olmadığına dair dilekçe yazılmakta ve 15-30 gün içinde başvuru sahibine sonuç bildirilmektedir.

Bingöl Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Bingöl Belediyesi yardımlarına başvuru yapabilmek için öncesinde başvuru formu doldurmak gerekir. Bu formda kişinin şahsi kimlik bilgileri, ikamet adresi, iletişim bilgileri, hanede yaşayan bireyler, gelir seviyesi, sigorta durumu ve talep ettiği yardımlar ile ilgili sorular sorulmaktadır. Form doğrultusunda vatandaşlara tek seferlik ya da düzenli olarak çeşitli yardımlar sunulmaktadır. Formdaki soruları doğru şekilde cevaplamanız başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından son derece önemlidir.

Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Burdur Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama
Burdur Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi belediye binalarından, Sosyal Yardımlaşma binalarından, resmi web sitesi üzerinden veya telefon numarası ile sağlanabilmektedir.

Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu İletişim

Yardım türleri ve ilgili evraklar hakkında bilgi almak, Bingöl Belediyesi sosyal yardımlarına başvuru yapmak ve sorgulama işlemi yapmak için 0426 213 12 18 numarası aranabilir.

Belediye yardımları ve diğer sosyal yardımlar hakkında güncel bilgileri takip etmek için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz;

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu