Faydalı BilgilerYardım Haberleri

BİM HEDİYE KARTI NEDİR? NASIL ALINIR?

BİM hediye kartı nasıl alınır ve gerekli şartlar nelerdir gibi soruların cevabını içeriğimizde görebilirsiniz.

Özellikle Ramazan ayı ile başlayan kumanya dağıtımına alternatif olarak geliştirilen hediye kartı uygulaması BİM’e ait bir üründür. BİM Hediye kartının kumanyadan farkı ihtiyaç sahibine kendi arzusuna uygun bir şekilde alışveriş yapma imkanı vermesidir. Bu bakımdan oldukça ilgi toplayan Bim hediye kartı uygulaması sadece Ramazan ayına özel değil, farklı dönemlerde de yardımlaşmaya önem verenler açısından hem pratik hem de faydalı bir uygulama modelidir.

BİM Hediye kartı nasıl alınır?

BİM hediye kartı nasıl alınır? BİM tarafından hayata geçirilen hediye kartı projesinden yararlanmak isteyenlerin en yakın BİM bölge merkezi veya mağazasına müracaat etmesi yeterlidir. Başvuru sırasında hediye kartı için düşünülen alışveriş bakiye miktarı ödemesi yapılması gerekir. Bu işlemlerin ardından yaklaşık bir hafta sonra kart, müracaat eden kişinin ev adresine gönderilir.

Kart içindeki bakiyenin bir yıl içerisinde harcanması önemlidir. Kartın geçerlilik süresi bir yıldır. Ayrıca kart içindeki bakiyenin nakde çevrilme imkanı söz konusu değildir. Bununla birlikte kart Türkiye’nin her yerindeki BİM mağazalarında kullanılabilir.

Bim hediye çeki
Bim hediye çeki
A101 personel alımı ile ilgili yazımızı okuyunuz: A101 İş Başvuruları Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları.

BİM Hediye Kartının Özellikleri 

  • BİM hediye kartına yüklenilmesi düşünülen miktarın en az 100 lira olması gerekir. Bu miktarda düşük yükleme yapılma imkanı söz konusu değildir.
  • BİM hediye kartındaki bakiyenin tek seferde tüketilmesine gerek yoktur.
  • Kart aktif olduktan sonra bir yıl içerisinde bakiye tükenene kadar çoklu alışveriş yapılabilir.
  • BİM Hediye kartı uygulaması sadece BİM tabelasına sahip marketlerde geçerli olan ve BİM’in diğer bir mağazası FİLO’da geçerliliği olmayan bir karttır. BİM hediye kartı nasıl kullanılır sorusuna da böyle cevap verebiliriz.

BİM hediye kartı ne işe yarar?

BİM hediye kartı uygulaması ile ihtiyaç sahiplerine yönelik kumanya yardımlarının hediye kartı usulüyle verilmesi ve böylece ihtiyaç sahiplerinin kendi alışverişlerini planlayabilmelerine imkan verilir. Ayrıca Ramazan ayında çalışanlarına nakdi yardım veya gıda gibi yardımlarda bulunan işyerleri için de kullanılabilir bir kart ürünüdür. Kumanya hazırlama ve dağıtımına göre çok daha pratik ve kolay bir uygulamayı ifade eden hediye kartı ile yardımlarınızın güvenli şekilde teslim edildiğinden emin olabilirsiniz.

bim hediye kartı bakiye sorgulama
bim hediye kartı bakiye sorgulama

BİM Hediye Kartı Bakiye Sorgulama

Kartınızın içinde ne kadar bakiye kaldığını ve BİM Kart bakiye öğrenme için  en basit ve tek yolu BİM mağazalarıdır. Size en yakın BİM’e giderek kasadaki görevliye kartınızı uzatmanız yeterlidir. Bu sayede BİM hediye kartınızın ne kadar limite sahip olduğunu da harcamanızdan sonra içinde ne kadar para kaldığını da rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Şok market hediye kartı için bu yazımıza bakabilirsiniz: Şok Market Hediye Kartı Nasıl Alınır?

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu