Yardım Haberleri

Beşir Derneği Yardım Başvurusu

Beşir Derneği yardım başvurusunu nasıl yapacağınızı ve detayları içeriğimizde öğrenebilirsiniz.

Beşir Derneği yardım başvurusu pek çok kişi için merak edilen bir konudur. 2011 yılından bu yana birçok kişiye destek olmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2022 yılında da yardıma muhtaç kişilere destek sunmaktadır. Dünya genelinde insani yardım sunan Beşir Derneği gıda yardımı, erzak yardımı, eğitim yardımı, barınma yardımı ve sağlık yardımı sunmaktadır.

Beşir Derneği Gıda Yardımı

Gıda bankacılığı sayesinde hayırsever vatandaşlar tarafından bağışlanan yardım paraları ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaktadır. Gıda yardımı kapsamında sıcak aşevi, süt ve mama, ekmek yardımı, et dağıtımı, gıda ve temel besin ihtiyaçları dağıtılmaktadır. Beşir Derneği tarafından yoksul ailelerin evine kadar gıda ve erzak kolisi dağıtılmaktadır. Makarna, bulgur, salça, şeker, yağ gibi temel besin ihtiyaçları kolilerde yer almaktadır.

Beşir Derneği’ne üye olan kişiler karınlarını sıcak yemek ile doyurabiliyorlar. Aynı zamanda dernek tarafından dağıtılan çekler ile alışveriş yapmak da mümkün oluyor.

Beşir Derneği Giyim Yardımı

Beşir Derneği, hayırseverler tarafından verilen yardımlar sayesinde düşkünlerin kıyafet ihtiyaçları da karşılanabiliyor. Yapılan giyim yardımı kapsamında çocuklara bayramlık elbise, yeni doğan bebekler için kıyafet, kazak, pantolon ve mont gibi aklınıza gelebilecek her türlü kıyafet desteği sunulmaktadır. Üstelik tüm kıyafetler sıfır ve hiç kullanılmamıştır.

Beşir Derneği Sağlık Yardımı

Beşir Derneği, maddi imkansızlıkları el vermediği için tedavisine devam edemeyen kişilere de sahip çıkıyor. Sağlık yardımı kapsamında ihtiyaç sahiplerinin ameliyat masrafları da karşılanmaktadır. Engelli vatandaşlara protez yardımı, tekerlekli sandalye yardımı, işitme cihazı ve gözlük gibi destekler de sunmaktadır. Aynı zamanda Beşir Derneği ülkemizin farklı şehirlerinde sağlık ocağı, rehabilitasyon merkezi gibi sağlık merkezleri kurmaktadır.

Beşir Derneği Barınma Yardımları

Beşir Derneği, barınma yardımı kapsamında yoksul ve ihtiyaç sahibi kişiler için kira yardımı, çadır yardımı, odun yardımı, kömür yardımı, soba yardımı, fatura yardımı ve ev gereçleri gibi yardımlar sunmaktadır. Dernek aynı zamanda ihtiyaç sahiplerinin elektrik, su, doğalgaz gibi ihtiyaçlarının tamamını sunmaktadır.

Beşir Derneği Eğitim Yardımları

Beşir Derneği, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine iyi bir meslek sahibi olabilmeleri adına kırtasiye yardımı, okul ulaşım yardımı, yurt dışı yardımı gibi destek sunmaktadır. Beşir Derneği tarafından sunulan yardımlara başvuru yapmak isteyen vatandaşlar GENÇ KON resmi sitesine başvuru yapabilirler.

Beşir Derneği Afet ve Acil Yardımlar

Deprem, sel, toprak kayması gibi doğal afetlerde Beşir Derneği afetzedelerin de yardımına koşmaktadır. Gerektiği durumlarda AFAD ile birlikte arama kurtarma çalışmalarına da katılıyor. Mobil aşevleri ve sahra aşevleri ile çadır yardımı, battaniye yardımı, çocuk bezi yardımı, dezenfektan yardımı, yatak yardımı ve para yardımı gibi afetzedelere çeşitli yardımlar sunmaktadır.

Beşir Derneği Yetim Yardımı

Annesini ya da babasını kaybetmiş çocuklar için eğitim, sağlık ve erzak yardımlarına devam eden Beşir Yardımı sahipsiz ve yoksul çocuklara destek olmaktadır. Hayırsever vatandaşlar 12 yaşına kadar çocuklara maddi yardımda bulunabiliyor.

Beşir Derneği yardım başvurusu ve diğer dernekler hakkında net bilgi almak için YouTube kanalımızı takip edebilirsiniz;

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. 3 çocuk bakıyorum fakat şu anda sıkıntıdayım fizik tedavi görmekteyim 2 tane öğrencim var Bi süreliğine yardıma ihtiyacım var hastaneye tedaviye giderken bu kartımda biletim olmuyor buna bile yükleme yapsanız Allah razı olsun.

  2. Meraba ben necla aki dört.cocuk annesiyim eşimden ayrıldım çocuklarım küçük oldukları için çalışamıyorum kiradayım çok zor durumdayım lütfen gelin bizide görün yardımlarınıza çok ihtiyacım var yardım eden herkesten allah razı olsun

  3. Borçlarımızı var ödeyemiyoruz üç öğrencim var masraflarını karşılıyamıyorum lütfen yardım edin gıda yardımı istiyorum lütfen

  4. Eşim işi yok 2 çocuğum var biri öğrenci babası yok 17 yaşında benim ikinci evliliğim 3 yaşında oğlum daha var büyük oğlum için eğitim yardımı kucuk oğlum için kışlık giysi yardimi istiyorum lütfen yardımcı olun çocuklarım için kendim ev temizliklerine gidiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu