Diğer YardımlarBelediye Yardımları

Belediye Para Yardımı Ve Erzak Yardımı Başvurusu

Belediye erzak yardımı ve para yardımı konusunda merak edilen bütün sorulara bu yazımızda cevap verdik. Sizlerde belediye erzak ve para yardımı nasıl alınır merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Belediye yardım başvurusu ve belediye yardım başvurusunda nasıl bulunacağınızı detaylı bir şekilde anlattık.

Ülkemizin korona virüs sebebiyle zor günler geçirdiği bu dönemde gerek devletin resmi birimleri gerekse de belediyeler ve özel kuruluşlar bir çok yardım dağıtımını gerçekleştirmektedir. Bu konuda belediyeler de ellerini taşın altına koymaya çalışmaktadır. Belediye yardım konusu ve belediye yardım başvurusu konusu tam da bu noktada önem kazanmaktadır. Belediye para yardımı ve erzak yardımı başvurusu nasıl oluyor bakalım.

Korona virüs sürecinde sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere 1000 TL yardım parası ulaştırılmıştı. Bu ödemeler şuanda bitmiş olup yeni bir faz açılırsa sizlerle paylaşacağız.

Bu 1000 TL yardım parası ödemeleri devam ederken özellikle de Büyükşehir Belediyelerinden ard-arda yardım açıklamaları geldi. Özellikle de İstanbul Büyükşehir Belediyesi , Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesinin ciddi yardımlar yaptığı görüldü.

Belediye Para Yardımı Ne Kadar?

Belediyeler tarafından yapılan para yardımları başvuru sahibinin aylık gelirine ve muhtaçlık seviyesine göre değişiklik gösterir. Bu yardımlar genel olarak işsiz, muhtaçlık sınırının altında kalan bireyler ve yoksullara verilir. Belediyeler bu kişilere 500 TL, 750 TL ve 1000 TL limitinde para yardımı verebiliyor. 

Şimdi gelin belediye para yardımı ve erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır ? Belediye yardımı başvurusu yaparken hangi kriterlere sahip olmalısınız , Belediyenin erzak yardımı nasıl dağıtılmaktadır beraber bakalım.

Belediye Para Yardımı Kalemleri 

Belediyelerden nakdi yardım almak isteyen binlerce vatandaşın merak ettiği konuların başında belediye para yardımı ve erzak yardımı başvurusu nasıl oluyor ? sorusu gelmektedir.

Belediye erzak yardımı ile anılsa da belediyenin sosyal yardımları erzak yardımı ile sınırlı değil. Peki belediye para yardımı kalemleri ve ayni yardım kalemleri nelerdir beraber bakalım:

Yukarı da saydığımız yardımlar Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşların sıklıkla başvuru yaptığı yardım kalemleridir. Belediye para yardımı ve erzak yardımı başvurusu konusunda İstanbul ne durumda buna bakalım

Şimdi gelin Büyükşehir belediyelerinden bazılarının yaptığı yardımlara göz atalım.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Belediye yardım başvurusu konusunu açmaya devam edelim. İstanbul Büyükşehir belediyesi korona virüs döneminden önce de yaptığı sosyal yardımlarla tanınan bir belediye. Korona virüsün ülkemizde ve özellikle de İstanbul da yoğun olarak kendini hissettirmesi ile beraber İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ” Birlikte Başaracağız ” sloganı ile bir yardım kampanyası başlattı. Bu kampanya ile virüsten etkilenen ailelere yardım ulaştırılması amaçlanmaktadır. Tabi büyükşehir belediyesinin yardımları bununla sınırlı değil.

istanbul buyuksehir belediyesi 1
İstanbul büyükşehir belediyesi yardımları

Şimdi madde madde bu yardımlara bakalım.

Birlikte Başaracağız

İstanbul büyükşehir belediyesi özellikle yaşlı, hasta ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmak adına “Birlikte Başaracağız ” yardım kampanyası başlatmış durumda. Bu yardım kampanyası kapsamında muhtaç durumda olan yada korona virüs salgınından etkilenen aileler yardım ulaştırılması amaçlanıyor.

Bu yardım kampanyası ile maddi durumu elveren vatandaşlardan yardım talep edilip ihtiyaç sahibi ailelere ulaşılması hedefleniyor. Tabi bunun için birlikte başaracağız yardım formu doldurulması şart.

Toplanan paralar maddi destek yada gıda erzak yardımı şeklinde ailelere ulaştırılacak. Amaç 500 Bin aileye gıda kolisi yardımı yapmak. Birlikte başaracağız yardım başvuru formu için burayı tıklayabilirsiniz.

Belediye Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İbb gıda yardımına nasıl başvurulur ? Erzak yardımı belediye sitesinde bulunan link üzerinden sağlanmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. İnternetten İBB yardım kolisi başvurusu yapmak isteyenler bu linklere tıklayabilir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu yapmak isteyenler dışında bağış yapmak isteyen vatandaşlar ise aşağıda sayılan yardım kalemleri ile belediyeye destek olabilirler. Peki İstanbul Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı paketi içerisinde neler var ?

belediye yardim
belediye gıda yardımı

Ayrıca ramazan ayının gelmesi ile birlikte İhtiyaç sahibi ailelere Ramazan kolisi dağıtımı da başlamıştır. Belediye erzak yardımı sorgulama işlemlerini buradan yapabilirsiniz.

İBB Yardım Çeki (İstanbul kart – Yardım Kartı )

İBB gıda kolisi paketi yardımı başvurusu almak dışında düzenli yaptığı bazı yardımlar bulunmaktadır. ibb sadece ihtiyaç sahibi ailelere geçici olarak maddi yardım yapmamaktadır. Ayrıca uzun zamandır devam eden istanbul kart yardım çeki de bulunmaktadır. Bu yardımdan uzun uzun olarak bahsettiğimiz yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. belediye yardım parası sorgulama işlemleri için tıklayın.

sosyal istanbulkart2 istanbul kart

Engelli Ve Yaşlılara Ücretsiz Ulaşım İmkanı

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin engelli ve kimsesiz yaşlılara sağladığı diğer bir hizmet ise İSEM’dir. İSEM İstanbul da yaşayan ve toplu taşıma araçlarını kullanamayan engelli ve kimsesiz yaşlılara sunduğu hizmettir.

Bu yardımdan faydalanmak için aranan şartlar şöyle

 • İstanbul da yaşıyor olmak.
 • Toplu taşım araçlarını kullanamayacak kadar yaşlı yada engelli olmak ( ortopedik engelli ,kas hastası i zihinsel engelli vs. )
 • Engelli ise 24 ayını doldurmuş olmak 
 • Yaşlı ise 65 yaşından büyük olmak ve bakıma muhtaç olmak

Bu bireylere aylık olarak belli bir kontör verilir ve bu kontörleri bitinceye kadar hizmet almaya devam ederler.

Peki bu muhtaç durumda kişiler nereye götürülebilmektedir ?

Eğitim Kurumlarına, Kamu Kurum Ve Kuruluşlarına, Alışverişe, Cenaze,

Gezi amaçlı yerler (düğün, spor vs. ), EKPSS ve açık öğretim sınavlarına

Alo 153 ve 154’ü arayarak bu hizmetten faydalanabilirsiniz. (Bkz.)

Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi 65 yaş üstü vatandaşlara ücretsiz ulaşım hakkı da vermektedir. İstanbul büyükşehir belediyesi sosyal yardım sorgulama işlemleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Belediye yardım başvurusu konusunda Ankara belediyesi de çalışmalar yapmaktadır. Ankara Büyükşehir belediyesi yardım konusunda en fazla hizmet veren illerden. Bu sosyal yardım kalemlerinden bir kaçına beraber bakalım

Engelli Hizmetleri

Ankara sınırları içerisinde ikamet eden engelli vatandaşlarımıza yönelik sürdürülen bir destekleme projesidir.

Bu proje ile engellilere aşağıda ki hizmetler verilmektedir.

 • Sosyal Hizmetler     
 • Psikolojik Destek Hizmetleri 
 • Sağlık Hizmetleri   
 • Sosyal ve Kültürel Etkinlikler  
 • Temizlik ve Bakım Hizmetleri 
 • Fizik Tedavi ve Hidroterapi Hizmetleri
 • Asansörlü Araç Hizmeti
 • Rehberlik, Refakat ve Danışmanlık Hizmetleri 

Bu hizmetten yararlanmak için Ankara ili sınırları içerisinde ikamet ediyor olmalısınız. Ayrıca görme, işitme-konuşma, ortopedik ve zihinsel engelliler ile ruhsal veya süreğen rahatsızlığı bulunmalı ve bu engelini en az %40 sağlık kurulu raporu ile desteklemeli.

Başvuru için gerekli belgeler ise engelli sağlık kurulu raporu yada engelli kimlik kartı, bir adet vesikalık fotoğraf, Nüfus cüzdan fotokopisi.

İletişim numaraları ile belediye ulaşabilir ve belediye gıda yardımı sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres Emniyet Mahallesi Hipodrom Caddesi No:5 Kat:9 
Yenimahalle / ANKARA
Telefon  : (0312) 507 23 08
Fax : (0312) 507 23 37
belediye yardımları
ankara buyuksehir 1
Ankara büyükşehir belediyesi yardımları

Ankara Büyükşehir Belediyesi gıda ve temizlik malzemesi yardımı

Gıda-Temizlik Malzemesi Yardımından Yararlanma Şartları:

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi mücavir alan sınırları dahilinde oturuyor olmak.
 • Ailenin gelirinin TÜİK yoksulluk sınırları altında olması.
 • Sosyal inceleme sonucunda yardım komisyonun belirlediği puanlama sisteminden 100 ve üzeri puan almış olmak.

Gıda-Temizlik Malzemesi Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Belediye yardım başvurusu için aşağıdaki evrakları talep etmektedir.

 • Muhtarlıktan alınan fakirlik il muhaberi,
 • Adrese dayalı hane halkı aile beyan fişi
 • 18 yaş üzeri aile bireylerinin nüfus cüzdanının aslı ve nüfus cüzdan fotokopileri 
 • Doldurulmuş başvuru formu.

Yakacak (İthal kömür) Yardımından Yararlanma Şartları:

Belediye kömür yardımı başvurusu şartları şunlardır.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi mücavir alan sınırları dahilinde oturuyor olmak.
 • Ailenin gelirinin TÜİK yoksulluk sınırları altında olması.
 • Sosyal inceleme sonucunda yardım komisyonun belirlediği puanlama sisteminden 100 ve üzeri puan almış olmak.
 • İkametgahın doğalgazlı olmaması.

Yakacak (İthal Kömür) Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Belediyeden yârdim almak için gerekli belgeler şunlardır.

 • Muhtarlıktan alınan fakirlik il muhaberi,
 • Adrese dayalı hane halkı aile beyan fişi
 • 18 yaş üzeri aile bireylerinin nüfus cüzdanının aslı ve nüfus cüzdan fotokopileri 
 • Doldurulmuş başvuru formu.  (KYK)

Merkez İletişim 

Adres Osmanlı İş Merkezi
Yeni Etlik Caddesi No:103
Etlik-Keçiören/ANKARA
Telefon  : (0312) 322 11 33
(0312) 322 45 47
belediye para yardımı ve erzak yardımı başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Nakdi Yardım Ödemesi

Ankara belediyesi vatandaşlarına nakdi yardımda ve koli yardımında bulunmaktadır. Korona virüs döneminde yapılan bu yardımlar için Ankara Büyükşehir Belediyesi bazı şartlar aramaktadır.

Erzak yardımı belediye tarafından ancak bu şartları taşıyanlara verilmektedir.

 • Büyükşehir belediyesi yardım paketi aile bazlı yapılır. Aile bireyleri ayrı ayrı başvuru yapamaz.
 • Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından 1000 TL sosyal yardım parası alanlar bu yardıma başvuru yapamazlar.
 • Memur, kamu işçisi ,SSK’lı veya Bağkurlu çalışanlar ve emekliler başvuru yapamazlar.
 • Tarım ve Orman Bakanlığının desteklerinden yararlanan ve Tarım ve Hayvancılık kooperatiflerine kayıtlı olan çiftçilerimiz Nakdi Yardım alanlar başvuru yapamazlar.
 • Kısa çalışma ödeneği alanlar başvuramazlar.15 Mart 2020 sonrası işyerini fiili kapatanlar başvuru yapabilirler.
 • kıraathane, kafe, çay ocağı, lokanta, çiçekçi, büfe, restaurant, berber, kuaför ve benzeri hizmet sektörü işletip dükkanını kapatmak zorunda olanlar başvuru yapabilirler.
 • Seyyar satıcılar ve çocuk bakıcısı olup işini yürütemeyenler başvuru yapabilirler.

Başvuru şartları formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Belediye yardım sorgulama işlemleri için aranabilir ve bilgi alınabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımları

izmir buyuksehir belediyesi
İzmir büyükşehir belediyesi yardımları

Belediye para yardımı ve erzak yardımı başvurusu konusunu açmaya devam edelim. Şimdi de izmire bakalım. İzmir Büyükşehir Belediyesi de sosyal yardım konusunda vatandaşlarına el uzatan belediyeler arasında. İzmir büyükşehir belediyesi 40 bin aileye 400 TL yardım yapacağını duyurdu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı

İzmir büyükşehir belediyesi yakın zamanda 40 bin aileye 400 TL yardım yapacağını açıkladı. Bizizmiriz adlı kampanyayla ihtiyaç sahibi ailelere ulaşılması hedefleniyor.

İstanbul belediyesi dakika yardımı yapmaktadır. 65 Yaş ve üstü vatandaşlara, hastalara, hareket engelli yurttaşlara öncelikli olmak üzere 250 dk. konuşma paketi veriyor. Başvuru yapmak ve dakika talep etmek için tıklayın.

Nakdi yardım ve yardım kolisi yardımı belediyenin diğer bir yardımı. Büyükşehir belediyesi gıda yardımı yada belediye para yardımı talebinde bulunmak ve belediye gıda yardımı için gerekli belgelere ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Eğer 65 yaş üstü yada engelli olup sokağa çıkma yasağına tabii iseniz alışverişinizi ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz. Buraya tıklayarak ilgili ekrana ulaşabilirsiniz.

Diğer Belediyelerin yardım başvuru ekranları ise şöyle:

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sosyal destek paketi yardımı için

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iletişim bilgileri için

Ayrıca yakın zaman da devreye giren bir e belediyecilik söz konusudur. E devlet üzerinden başvuru yapmaya imkan tanımaktadır. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 adresine gitmeniz yeterlidir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Şimdi yazıma şu soruları açarak başlayalım : Bursa Büyükşehir Belediyesi yardımları başvurusu nasıl yapılır? Kart16 Başvuru nasıl yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken vatandaşlara yardıma devam ediyor. Özellikle Koronavirüs salgını sürerken işini kaybeden, geçim sıkıntısı çekenlere farklı alanlarda yardım sağlıyor.
Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapan kişilere hem Kart16 yolu ile hem de başka projelerle maddi yardımda bulunmaktadır.

KART16 Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 nedir? Nasıl başvurulur? Konusunu açıklayacağız. Bursa Büyükşehir Belediyesi yardımlarından biri de Bursa Kart16 ‘dır. Kart16 ülkemizin içinden geçtiği zor zamanlarda ihtiyaç sahiplerinin rencide olmadan alışveriş yapmasına olanak sağlayan bir uygulamadır. Bursa Büyükşehir Belediyesi nakdi yardım yapmamaktadır.

Sosyal Yardım Kartı Kart16 ilk etapta 900 kişiye dağıtılmıştır ancak daha fazla kişiye ulaşması amaçlanmaktadır. Sadece ürün alışverişinde kullanılan Kart16, Vakıfbank ile Bursa Belediyesi arasında yapılan anlaşma ile basımı gerçekleştirilmiş bir kredi kartı görünümündedir.

Kart16 Sosyal Yardım Kartına aylık yüklemeler yapılmakta, ihtiyaç sahipleri alışverişlerinde bu kartı kullanabilmektedir. Sosyal yardım kartı Kart16 için Bursa sınırları içinde yaşama ve sabit bir gelirin bulunmama şartı aranmaktadır.

Kart16 Başvuruları

Peki Bursa Belediyesinin yardımlarından biri olan Kart16 için nasıl başvuru yapılır? Kart16 için başvuru yapmak isteyenlerin Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

kart16 İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen İBB sosyal karta benzemektedir. Bu konudaki yazımızı da okuyabilirsiniz.

Adres: Orhanbey, 6. Uçak Sk., 16010 Osmangazi/Bursa

Bursa Büyükşehir Belediyesi Engelli yardımları

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca, Bursa sınırları içinde yaşayan, ekonomik yardıma ya da bakıma muhtaç vatandaşlara çeşitli yardımlar yapılmaktadır. Bursa Büyükşehir Belediyesi maddi yardım başvurusu dışında engelli yardımlarına da özen göstermektedir.

Bu doğrultuda ihtiyaç duyan engelli ya da ailesinin dilekçe ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına başvurması gerekmektedir. Daha sonra başvuru sahibi engellinin ya da ailesinin evine sosyal inceleme uzmanları tarafından  ev ziyareti gerçekleştirilerek durumu tespit edilir. İhtiyaç duyduğunun tespit edilmesi halinde

 • Gıda yardımı
 • Çocuklara farklı kalemlerde yardımlar ( giysi, eğitim seti, bebek bezi, mama vs.)
 • Engelli tıbbi malzeme

Gibi yardımlar yapılmaktadır.

Bilgi için ALO 153 ‘ü arayabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için:

Adres: Orhanbey, 6. Uçak Sk., 16010 Osmangazi/Bursa

COVID-19 Gıda Destek Paketi Yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi “BURSA İLE OMUZ OMUZA” sloganıyla salgın sebebiyle sıkıntıya giren vatandaşlara yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bu yardımlardan biri de Gıda Destek Paketidir. Peki Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım Formu nerden alınır? Nasıl başvurulur?

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardımlarından biri olan COVID-19 Gıda destek paketine ön başvuru internet üstünden gerçekleşmektedir. BURAYA TIKLAYARAK gerekli yerleri doğru bir şekilde doldurduktan sonra sizden istenen evrakları teslim etmeniz gerekmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı için gerekli evraklar:

 • Ailede engelli birey varsa; Engelli sağlık kurulu raporu
 • E-devlet üzerinden SGK dökümü
 • E-devlet üstünden alınan işsizlik ödeneği / iş kaybı tazminatı belgesi
 • Başvuru sahibinin eşi cezaevindeyse ”Cezaevi Belgesi”

Bursa Büyükşehir Belediyesi C Vitamini Destek Paketi Yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesinin yardımlarından biri de karantinada bulunan vatandaşların bağışıklığını güçlü tutmak amacıyla dağıttığı C vitamini destek paketidir. Evlerinde Koronavirüs sebebiyle karantinada olan vatandaşlara bağışıklarını güçlü tutmak amacıyla turşu, mandalina, portakal, limon ve nar içeren paketler dağıtılmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi vitamin destek paketine başvurmak için ALO153’ü arayabilir ya da BURAYI TIKLAYARAK  yardım başvuru formu doldurabilirsiniz. HES kodunuz bu başvuru için önem taşımaktadır.

bursa büyükşehir belediyesi gıda yardımı
belediye para yardımı ve erzak yardımı başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Esnaf ve Çalışanı Gıda Destek Paketi

Bursa Büyükşehir Belediyesinin “BURSA İLE OMUZ OMUZA” sloganıyla başlattığı bir çok yardım vardır. Bu paketindeki yardımlardan biri de Koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen esnaf ya da çalışanına yaptığı gıda desteğidir.

Koronavirüs salgını sebebiyle birçok çalışan gibi esnaflar da sıkıntı yaşamaktadır. Bursa Büyükşehir Belediyesi de esnaf ya da çalışanlarına destek olmak amacıyla bu süreçte gıda destek paketleri dağıtmaktadır. Bursa Büyükşehir Belediyesinin bu yardımına başvurmak için BURAYI TIKLAYARAK ön başvuru formunu doldurabilir ya da ALO153’ten bilgi alabilir, başvuru yapabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Hoşgeldin Bebek Projesi

Devlet Hastaneleri bünyesinde doğum yapan vatandaşlara destek olmak amacıyla Yenidoğan Bakım Çantası verilmektedir. Bu çantayla yeni anne-baba olmuş ailelerin ihtiyacının biraz olsun giderilmesi amaçlanmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesinin devlet hastanelerinde yeni doğum yapmış vatandaşlara  yeni doğan çantası dağıtılıyor. Yeni Doğan Çantasında ateş ölçer, bebek bezi, battaniye ve hastane çıkış seti bulunmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi maddi yardım başvurusu konusunu açmaya devam ediyoruz. Görüldüğü gibi belediye sadece  Kart16 sosyal yardım kartı ile yardım vermemektedir. Bir çok alanda yardımlarını sürdürmektedir. Şimdi diğer yardım konuları ile devam edelim. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi “Ekmek Sepeti” yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahiplerine yardımseverler tarafından sağlanan ekmek kuponuyla süt, ekmek ya da yumurta alma şansı sağlamaktadır. Bu proje ile yardımda bulunmak isteyenler BESAŞ’ın internet sitesinden BURAYI TIKLAYARAK ekmek kuponu alabilirler. Aldıkları bu kuponu isteyenler kendi dağıtabilir. isteyenler Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılmak üzere bağışlayabilirler.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ekmek kuponu yardımından yararlanmak isteyenlerin Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne başvuru yapmaları gerekmektedir.

Belediyenin Verdiği Erzak Yardımına Başvuru Şartları

Erzak yardımından faydalanma şartları şu şekilde gösterilebilir;

 • Muhtarlıktan alınacak belge ile aile kişi sayısının belirlenmesi gerekir.
 • Başvuru sahibinin sigortasız olması gerekir. 
 • Başvuracak kişi destek ihtiyacını belgeleyebilecek durumda olmalıdır. 
 • Başvuru sahibinin bulunduğu ev dışında başka bir eve sahip olmaması gereklidir. 
 • Başvuru sahibi kira almıyor olmalıdır.
 • Başvuru sahibi T.C vatandaşı olmalıdır. 

Erzak yardımına başvuru yapacak kişilere erzak yardımının yanı sıra kira yardımı, yakacak yardımı ve kırtasiye yardımları gibi çeşitli yardımlar da sunulmaktadır. 

Belediyenin Verdiği Erzak Yardımına Kimler Başvurabilir?

Belediyelerin verdiği erzak yardımlarına maddi anlamda güçlük çeken aileler başvuru yapabilirler. Bu desteklerden faydalanmak için illa aile olma zorunluluğu yoktur. Kişiler yalnız yaşarken de erzak yardımından faydalanabilirler. Kişinin maddi durumunun kötü olduğunu belgelendirmesi gerekir. Özellikle büyükşehirlerde kişilerin komşularının durumundan haberdar olması daha iyidir. Çünkü kişilerin durumunu ispatlıyor olabilmesi gerekir. 

Belediyeler Erzak Yardımı Başvuru İçin Gerekli Belgeleri Nelerdir?

Belediyeler tarafından verilen erzak yardımlarına başvuru yapabilmek için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir;

 • Başvuru sahibinin kimlik ve kimlik fotokopisi
 • Kurumdan alınmış dilekçe örneği
 • Erzak yardımı başvuru talep formu
 • İşsizlik durumunu ve sigortasız olmayı gösteren belge
 • Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi

Belediyeler Erzak Yardımını Ne Zaman Verirler?

Belediyelerin erzak yardımlarını ne zaman verecekleri değişiklik gösterir. Her belediye erzak yardımını ne zaman vereceğini belirli tarihlerde duyurmaktadır. Ülkemizde genelde dini bayramlarda erzak yardımı yapılmaktadır. Belediyenin ne zaman erzak yardımı yaptığını öğrenmek için bağlı olduğunuz belediye ile iletişime geçmeniz daha doğru olacaktır. 

Erzak Yardımı Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Erzak yardımları neredeyse tüm belediyeler kapsamında 4 kişilik aile düşünülerek yapılmaktadır. Fakat hanede 4’ten fazla aile bireyi yaşıyorsa bu durum farklılık gösterir. Nakdi olarak değil, koli halinde yardım yapılacaksa eğer bu durumda ailede bulunan kişi sayısının aylık ihtiyaç oranı göze alınır. Genelde koli içinde erzak kişiye teslim edilmektedir. Gelir testi yapılmış kişilere erzaklar belirlenen tarihlerde teslim edilir. 

Belediye Para Yardım Başvuru Sorgulama

Belediyelere yapmakta olduğunuz yardım başvurusunu sorgulamak için Alo 153’ü arayabilir ya da e-devlet üzerinden de sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini tıklayabilirsiniz. 

Ekmek sepeti yardımı ile yumurta kuponu, yoğurt kuponu, ya da günlük süt kuponu ile ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarının giderilmesi amaçlanmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bütün bu yardımların dışında ihtiyaca göre sürekli yeni yardım paketleri açıklanmaktadır. Bütün yardımlar hakkında ALO 153’ten bilgi alabilirsiniz.  Yeni yardımlar açıklandıkça sitemize eklenecektir. Bursa Büyükşehir Belediyesi yardımları için sitemizi sık sık ziyaret etmeyi unutmayın. 

Belediye para yardımı ve erzak yardımı başvurusu konusunda anlatacaklarımız bu kadar. Aklınıza takılan soruları yorum kısmından bizlerle mutlaka paylaşın.

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

95 Yorum

 1. Kiracıyım eşim cezaevinde gelirim yok çalışmıyorum iki tane okula giden çocuklarim var kira zamanım geliyor nasıl ödeyeceğim bilmiyorum

 2. Hatay Kırıkhan dan yazıyorum deprem zededeyiz üç tane çocuğum var yardım istiyorum

 3. 3 tane küçük cocuklarim var eşim tek çalışıyor gelirimiz yetmiyor çocuklarım için yardımlardan yaranlanmak istiyorum kiraciyim ihtiyaç sahibiyim lütfen

 4. SELAMUNALEYKUM BEN KALP VE KOAH HASTASIYIM CALISAMIYORUM EV KIRASI VE SU ELEKTIRIK ODEYEMIYORUM MAGDURUM PARA VE GIDA YARDIMI ALMAK ISTIYORUM. ADRESIM.NECIP OZSERCE ICERENKOY MAHALLESI ALANALDI CAD BAHCELER ARASI SOKAK NO 23 BODRUM KAT ICERENKOY ATASEHIR İSTANBUL

 5. Selamu aleyküm ne olur bana yardım edin lütfen kiraciyim kiramı ödiyemiyoru borcum var bunu yazarken cok utanıyorum ama carem kalmadı Allah için yardım edin lütfen iban garanti 0006 2000 4320 0006 6285 02

 6. Ben epleks hastasiyim çalışamıyorum 2 tane çocuğum var birisi ilkokula 2 sınıf gidiyor kırtasiye ve tablet ihtiyaçımız var. Biriside bebek bezi ıslak mendil ihtiyaçımız var gıda sebze-meyve temizlik ihtiyaç odun soba çok çürük birtane soba ihtiyaçımız var. Elekterik ve su yardım istiyorum.

 7. Yadrdlm almak istiyorum yardlm ederseniz çok sevinirim çok iktiyaclm var eşim ceza evinden yeni geldi iktiyaclm var 4çocuğum var yardlm istiyorum

 8. Eşim calişmiyor cok zor durumdayım 1 yaşinda bir oglum var 4 kiram birikti cocuguma bişey alamiyorum bakal borcu su faturasi cocuguma ne bez yiyecek hic bişey alamiyorum cok zor durumdayim

 9. Pandemi den dolayı eşim çalışmıyor çok zor durumdayız 3 tane küçük çocuğum var yardim istiyoruz erzak yardımı süt alış veriş kartı yardımlarınızı bekliyoruz🙏

 10. merhaba anne bebek kartıma 100 tl para yatmıs ama aktif edemıyorum nasıl yapabılırım yardımcı olabılırmısınız

 11. ALTI NUMARA BEBEK BEZİ, ISLAK MENDİL, BEBEK BİSKÜVİSİ, SÜT, MEYVE, SEBZE İHTİYACIM VAR. PARA İSTEMİYORUM. KARGO İLE GÖNDERMEK İSTİYORSANIZ KABUL EDERİM. DUA EDERİM. ALLAH RIZASI İÇİN DESTEK OLURMUSUNUZ? metineylem01 @ gmail . com

 12. Eşim işten çıkarıldı 3 çocuk annesiyim kiraciyiz mahduruz maddi desteğe ihtiyacimiz var lütfen bi hayır sever bizede yardım etsin

 13. Koronaya yakalandık eşimle maddi yardım edin kiradayım kiramı veremiyorum lütfen yardım edin zor durumdayız bintele kira lütfen yardım edin

 14. Yardım ihtiyaç sahibiyim ben çocuklarımla birlikte ayakta durmaya çalışıyorum ama yetmiyor yardım istiyorum lütfen

 15. Beş numara bebek bezi, ıslak mendil, bebek bisküvisi, süt, meyve, sebze ihtiyacım var. Para istemiyorum. Kargo ile göndermek istiyorsanız kabul ederim. Dua ederim. Dolandırıcı değilim. Allah korkusu olan insanım. Allah rızası için destek olurmusunuz? Yazmış olduğum mesajı görmemiş gibi hareket etmeyin. Elinizi ayağınızı öpeyim.
  metineylem01@gmail.com

 16. Yüzünden koruno iş yok maddi durum yok çalışalım yok 4 çocuğum var Eşim Bizi bırakıp gitmiş bir yardım talebinden bulunmak istiyorum Sizler Yardımcı olursanız çok seviniriz

 17. Bende çok zor durumdayım 3tane çocuğum var evim kira eşim böbrek hastası çalışamıyor Evimin kirasını veremiyorum mağdurum ve ne olur bizede Allah için yardım edermisiniz kendim için değil çocuklarım için ne olur Allah rızası için 🙏🙏😭😭

 18. Merhaba ev hanimiyim 3 cocuğum var eşim bel fitiği bel kayması var inşaata çalışıyor 2 gün calişıyor belin ağrisindan 1 hafta evden kiramiz birikmiş hic biyerden yardim alamiyorus allah rizası icin magdurus

 19. Merhaba. Bir tane çocuğum var. Eşim evlenmiş. Boşanmış. Üç tane çocuğu var. Üç tane çocuğu için nafaka ödemesi gerekiyor. Kira. Elektirik faturası. Su faturası. Mutfak masrafı. Çocuğumun masrafı. Allah rızası için destek olurmusunuz? muhammedinannesii@gmail.com

 20. 4 ÇOCUK ANNESIYIM BEN KANSERLE KÜÇÜK OGLUMDA ALA HASTALIGI ILE MUCDELE EDIYORUZ COCUKLARIMIN BASINDA OLMAK ISTIYORUM BIR AN ÖNCE TEDAVI GOR.EKBISTOYORUZ ÇOK ZOR DURUMDAYIM MADDI MANEVI NOGLUR DESTEK CIKIN COCUKLARIM EGITIMBICIN ÇOK ZORLUK CEKIYOR IHTIYACLARINI ALAMIYORUM DERSLERE GIREMIYORLAR NOGLUR 4 COCUGUGUM COK MAGDUR

 21. Yardım başvuru için çok ihtiyacım var iki çocuk annesi çok madurum eşim evden kaçtı çok madurum ekmek almaya param yok Allah rızası için hemen yardıma çok ihtiyacım var

 22. Lütfen rica ediyorum desteğinizi bekliyorum 4 çocuğum var eşım işsiz biri 2 yaş diğeri 3 aylık bezi mamasını alamıyoruz bize el uzatın çok zor durumdayım

  1. Değerli arkadaşlar bizim kişisel yardım vermemiz mümkün değil. Her gün binlerce kişi bizden yardım talep ediyor. Keşke bu kadar gücümüz olsa ama mümkün değil. size önerimiz sitemizdeki yardımları inceleyerek sizin için uygun olanlara başvuru yapın. Ayrıca bu kanala da abone olup bildirimlerinizi açarsanız yeni yardımlardan da haberiniz olur : https://www.youtube.com/channel/UCzZTwrQR863Q_FvFNoEPcvA

 23. Yardımınızı bekliyorum bana destek oldum çok zor durumdayım bir kız çocuğum var on aylık işsiz güçsüzüm kirada oturuyorum faturalarımı ödeyemiyorum evladına hiçbir şey alamıyorum aileme bakamıyorum zor durumdayım ne olur destek

  1. Değerli arkadaşlar bizim kişisel yardım vermemiz mümkün değil. Her gün binlerce kişi bizden yardım talep ediyor. Keşke bu kadar gücümüz olsa ama mümkün değil. size önerimiz sitemizdeki yardımları inceleyerek sizin için uygun olanlara başvuru yapın. Ayrıca bu kanala da abone olup bildirimlerinizi açarsanız yeni yardımlardan da haberiniz olur : https://www.youtube.com/channel/UCzZTwrQR863Q_FvFNoEPcvA

  1. Değerli arkadaşlar bizim kişisel yardım vermemiz mümkün değil. Her gün binlerce kişi bizden yardım talep ediyor. Keşke bu kadar gücümüz olsa ama mümkün değil. size önerimiz sitemizdeki yardımları inceleyerek sizin için uygun olanlara başvuru yapın. Ayrıca bu kanala da abone olup bildirimlerinizi açarsanız yeni yardımlardan da haberiniz olur : https://www.youtube.com/channel/UCzZTwrQR863Q_FvFNoEPcvA

  1. Değerli arkadaşlar bizim kişisel yardım vermemiz mümkün değil. Her gün binlerce kişi bizden yardım talep ediyor. Keşke bu kadar gücümüz olsa ama mümkün değil. size önerimiz sitemizdeki yardımları inceleyerek sizin için uygun olanlara başvuru yapın. Ayrıca bu kanala da abone olup bildirimlerinizi açarsanız yeni yardımlardan da haberiniz olur : https://www.youtube.com/channel/UCzZTwrQR863Q_FvFNoEPcvA

 24. Merhabalar eşim pandemiden dolayı calisamiyo çok zor durumdayiz gecinemiyoz gerçekten kömür erzak çocuk yardımından yararlanmak istiyorum

  1. Değerli arkadaşlar bizim kişisel yardım vermemiz mümkün değil. Her gün binlerce kişi bizden yardım talep ediyor. Keşke bu kadar gücümüz olsa ama mümkün değil. size önerimiz sitemizdeki yardımları inceleyerek sizin için uygun olanlara başvuru yapın. Ayrıca bu kanala da abone olup bildirimlerinizi açarsanız yeni yardımlardan da haberiniz olur : https://www.youtube.com/channel/UCzZTwrQR863Q_FvFNoEPcvA

 25. Ben erzak yardımı almıyorum3 çocuklarım var kira oturuyorum kaçkere başvurdum çıkmadı bir kurumdan hic yardım almadım

  1. Değerli arkadaşlar bizim kişisel yardım vermemiz mümkün değil. Her gün binlerce kişi bizden yardım talep ediyor. Keşke bu kadar gücümüz olsa ama mümkün değil. size önerimiz sitemizdeki yardımları inceleyerek sizin için uygun olanlara başvuru yapın. Ayrıca bu kanala da abone olup bildirimlerinizi açarsanız yeni yardımlardan da haberiniz olur : https://www.youtube.com/channel/UCzZTwrQR863Q_FvFNoEPcvA

 26. MERHABA UZUN ZAMANDIR ÇALIŞMIYORUM ISSIZIM GENEL SAGLIK SIGORTAM YOKTUR BAKALA BORCLARIM VARDIR UDUYEMIYORUM BURADAN IS ADAMLARINA VE HAYIR SEVENLERE ZENGINLERE CAGRIDA BULUNUYORUM MADI YARDIMLARINI BEKLIYORUM KARDESIM GÜVEN HAYTA UZUN ZAMANDIR ISSIZDIR ÇALIŞMIYORDUR MADI YARDIMA MUHTACTIR KARDESIM GUVEN HAYTA TARAFINDAN COCUGUNUN OKUL MASRAFLARINI KARSILIYAMIYORDUR PARASI YOKTUR ALAMIYORDUR KARDESIM GÜVEN HAYTA TARAFINDAN COCUGUNA BILGISAYAR TABLET ALAMIYORDUR PARASI YOKTUR IKAMETKAH ADRES BILGILERIM SELANIK CADDESI BOYABAT SOKAK NO 3 IC KAPI 3 CEVIZLI MAHALLESI KARTAL ISTANBUL LUTVEN BANA ACIL ULASINIZ CEP NUMARAM 0536 508 89 57 0T38 644 70 26

  1. Değerli arkadaşlar bizim kişisel yardım vermemiz mümkün değil. Her gün binlerce kişi bizden yardım talep ediyor. Keşke bu kadar gücümüz olsa ama mümkün değil. size önerimiz sitemizdeki yardımları inceleyerek sizin için uygun olanlara başvuru yapın. Ayrıca bu kanala da abone olup bildirimlerinizi açarsanız yeni yardımlardan da haberiniz olur : https://www.youtube.com/channel/UCzZTwrQR863Q_FvFNoEPcvA

 27. esim ceza evinde ve 4 cocugum var dogalgazim aylardir kesik elektirik faturam avukatta hurda topluyorum covuklarima bakamak icin evim nut7bet icinde sizden destek bekliyorum

 28. ben karabukten gökcın bura bizde gıda erzak nakıt yardımı beklıyoruz 12,ayda dılekce yazdım ınternetten fakat daha cvb yok gıda erzak nakıt yardımı kırtasıye yardımı ve alısverıs kartı verılıyormus bende dardayım ıkı cocugum lısede okuyor kıradayım

  1. Değerli arkadaşlar bizim kişisel yardım vermemiz mümkün değil. Her gün binlerce kişi bizden yardım talep ediyor. Keşke bu kadar gücümüz olsa ama mümkün değil. size önerimiz sitemizdeki yardımları inceleyerek sizin için uygun olanlara başvuru yapın. Ayrıca bu kanala da abone olup bildirimlerinizi açarsanız yeni yardımlardan da haberiniz olur : https://www.youtube.com/channel/UCzZTwrQR863Q_FvFNoEPcvA

 29. Yardim istiyorum erzak olur nakdi yardim olur 2 yaşında çocuğum var çok zor durumdayım eşyam yok kirami veremiyorum sıkıntı icerisindeyim çocuğumun bezini sütünü alamiyorum lütfen destek olun allah rızası için

  1. Değerli arkadaşlar bizim kişisel yardım vermemiz mümkün değil. Her gün binlerce kişi bizden yardım talep ediyor. Keşke bu kadar gücümüz olsa ama mümkün değil. size önerimiz sitemizdeki yardımları inceleyerek sizin için uygun olanlara başvuru yapın. Ayrıca bu kanala da abone olup bildirimlerinizi açarsanız yeni yardımlardan da haberiniz olur : https://www.youtube.com/channel/UCzZTwrQR863Q_FvFNoEPcvA

  1. MERHABA BENDE ACIL MADI YARDIM DESTEK ISTIYORUM BANA ULASINIZ CEP NUMARAM 0536 508 89 57 0538 644 70 26

   1. Değerli arkadaşlar bizim kişisel yardım vermemiz mümkün değil. Her gün binlerce kişi bizden yardım talep ediyor. Keşke bu kadar gücümüz olsa ama mümkün değil. size önerimiz sitemizdeki yardımları inceleyerek sizin için uygun olanlara başvuru yapın. Ayrıca bu kanala da abone olup bildirimlerinizi açarsanız yeni yardımlardan da haberiniz olur : https://www.youtube.com/channel/UCzZTwrQR863Q_FvFNoEPcvA

  2. Eşim çalışmıyor çok zor durumdayım 2 tane çocum var lütfen yardım istiyorum

   1. Değerli arkadaşlar bizim kişisel yardım vermemiz mümkün değil. Her gün binlerce kişi bizden yardım talep ediyor. Keşke bu kadar gücümüz olsa ama mümkün değil. size önerimiz sitemizdeki yardımları inceleyerek sizin için uygun olanlara başvuru yapın. Ayrıca bu kanala da abone olup bildirimlerinizi açarsanız yeni yardımlardan da haberiniz olur : https://www.youtube.com/channel/UCzZTwrQR863Q_FvFNoEPcvA

  3. Değerli arkadaşlar bizim kişisel yardım vermemiz mümkün değil. Her gün binlerce kişi bizden yardım talep ediyor. Keşke bu kadar gücümüz olsa ama mümkün değil. size önerimiz sitemizdeki yardımları inceleyerek sizin için uygun olanlara başvuru yapın. Ayrıca bu kanala da abone olup bildirimlerinizi açarsanız yeni yardımlardan da haberiniz olur : https://www.youtube.com/channel/UCzZTwrQR863Q_FvFNoEPcvA

 30. Benimdört çocuğum var hepsi okuyor lütfenyardım edin para yardımı erzak yardımıgibi konularda desteği ne yapacaz lütfen

  1. Değerli arkadaşlar bizim kişisel yardım vermemiz mümkün değil. Her gün binlerce kişi bizden yardım talep ediyor. Keşke bu kadar gücümüz olsa ama mümkün değil. size önerimiz sitemizdeki yardımları inceleyerek sizin için uygun olanlara başvuru yapın. Ayrıca bu kanala da abone olup bildirimlerinizi açarsanız yeni yardımlardan da haberiniz olur : https://www.youtube.com/channel/UCzZTwrQR863Q_FvFNoEPcvA

 31. Benim dört çocuğum var hepsi okuyor lütfen yardım edin para yardımı erzak yardımı eşim işe gidemiyoruz dört masraf çok gelirim yok ne yapacaz lütfen

  1. Değerli arkadaşlar bizim kişisel yardım vermemiz mümkün değil. Her gün binlerce kişi bizden yardım talep ediyor. Keşke bu kadar gücümüz olsa ama mümkün değil. size önerimiz sitemizdeki yardımları inceleyerek sizin için uygun olanlara başvuru yapın. Ayrıca bu kanala da abone olup bildirimlerinizi açarsanız yeni yardımlardan da haberiniz olur : https://www.youtube.com/channel/UCzZTwrQR863Q_FvFNoEPcvA

 32. Meraba bir çocuğum var eşim belinden fidik yardıma muhtacim çocuğuma bez süt alamıyorum lütfen bana yardım edin

  1. Değerli arkadaşlar bizim kişisel yardım vermemiz mümkün değil. Her gün binlerce kişi bizden yardım talep ediyor. Keşke bu kadar gücümüz olsa ama mümkün değil. size önerimiz sitemizdeki yardımları inceleyerek sizin için uygun olanlara başvuru yapın. Ayrıca bu kanala da abone olup bildirimlerinizi açarsanız yeni yardımlardan da haberiniz olur : https://www.youtube.com/channel/UCzZTwrQR863Q_FvFNoEPcvA

 33. Yeni çocuğum oldu 10 günlük sütüm yok mama bez süt yardımı bekliyorum

  1. Yardım başvuru için çok ihtiyacım var iki çocuk annesi çok madurum eşim evden kaçtı çok madurum ekmek almaya param yok Allah rızası için hemen yardıma çok ihtiyacım var

   1. Değerli arkadaşlar bizim kişisel yardım vermemiz mümkün değil. Her gün binlerce kişi bizden yardım talep ediyor. Keşke bu kadar gücümüz olsa ama mümkün değil. size önerimiz sitemizdeki yardımları inceleyerek sizin için uygun olanlara başvuru yapın. Ayrıca bu kanala da abone olup bildirimlerinizi açarsanız yeni yardımlardan da haberiniz olur : https://www.youtube.com/channel/UCzZTwrQR863Q_FvFNoEPcvA

  2. Değerli arkadaşlar bizim kişisel yardım vermemiz mümkün değil. Her gün binlerce kişi bizden yardım talep ediyor. Keşke bu kadar gücümüz olsa ama mümkün değil. size önerimiz sitemizdeki yardımları inceleyerek sizin için uygun olanlara başvuru yapın. Ayrıca bu kanala da abone olup bildirimlerinizi açarsanız yeni yardımlardan da haberiniz olur : https://www.youtube.com/channel/UCzZTwrQR863Q_FvFNoEPcvA

 34. Esim 3 yildir ceza evinde 2 yıl once evim yandi kendimde yandım oglumu kaybettim 5 yasinda para yardımi lutfen

  1. Değerli arkadaşlar bizim kişisel yardım vermemiz mümkün değil. Her gün binlerce kişi bizden yardım talep ediyor. Keşke bu kadar gücümüz olsa ama mümkün değil. size önerimiz sitemizdeki yardımları inceleyerek sizin için uygun olanlara başvuru yapın. Ayrıca bu kanala da abone olup bildirimlerinizi açarsanız yeni yardımlardan da haberiniz olur : https://www.youtube.com/channel/UCzZTwrQR863Q_FvFNoEPcvA

  2. Yardım başvuru için çok ihtiyacım var iki çocuk annesi çok madurum eşim evden kaçtı çok madurum ekmek almaya param yok Allah rızası için hemen yardıma çok ihtiyacım var

 35. Beni bu yardım almak istiyorum benim iki yetim var lolur yardımıç olun lütfen bu bana yardım lazım elimde avuçumda nilay yok çoçkularm aç buzdolbım bozuk yemekler atıyorum ekliyor bana buztolabı burnumuzun

  1. Ben fatma cok zor durumdayim oglum asker esim issız kiramı bıle odemiyorum. Cok zor durumdayım bana yardım edın allah rızası icın

  2. Değerli arkadaşlar bizim kişisel yardım vermemiz mümkün değil. Her gün binlerce kişi bizden yardım talep ediyor. Keşke bu kadar gücümüz olsa ama mümkün değil. size önerimiz sitemizdeki yardımları inceleyerek sizin için uygun olanlara başvuru yapın. Ayrıca bu kanala da abone olup bildirimlerinizi açarsanız yeni yardımlardan da haberiniz olur : https://www.youtube.com/channel/UCzZTwrQR863Q_FvFNoEPcvA

 36. Vallahi ihtiyacı olana vermiyorlar bizim buralarda durumu iyi olan alıyor ben kaç kere başvuru yaptım olmadı eşim kaza geçirdi uzun zaman çalışmadı gine yardım alamadım yanı durumu olmayana vermiyorlar durumun iyide veriyorlar bunu anladım halk olarak saygilar

 37. Merhaba durumum yok 4 çocuk var ev hanımıyım evim kira maddi gelir yetmiyor sizden maddi yardım istiyorum 8 aylık bebeğime mama bebeğim var mama parası yetiremiyorum eşimin maaşından başka gelirimiz yok ay sonu ucu ucuna yetiremiyorum sizlerden yardım bekliyorum siz saygı değer insanlardan allah

  1. Merhaba. Sitemizin herhangi bir resmi yada özel yardım kuruluşu ile ilgisi yoktur. Amacımız sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmek. Sitemiz resmi yarı resmi yada özel bir kuruluşun sözcüsü yada aracısı değildir. Ama merak ettiğiniz konuları sorarsanız bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışırız.
   sosyalyardimlar.com Site yönetimi

 38. Éşim iki aydir çalişmiyor işi kapandı ve hiçbir gelirimiz yok bin pandemiden bin tl de vermediler dört çocugum var üçtanesi okuyo en küçügü üç yaşinda ihtiyaçlarini karşilayamiyoruz bu durum beni ve eşimi çok üzüyo eşimin sigortasi var diye bunlari bahane edip yardimda bulunmuyorlar nereyi aradiysam sonuç alamadim çalişirken eşimin ayligi 2300 tl gerisini siz düşünün artik altı kişilik bir aileyiz nasil geçiniyoruz çocuklarim için sizden yardim istiyorum madi manevi destek istiyorum en azinda şu zor günlerde yanimizda olun

  1. Merhaba. Sitemizin herhangi bir resmi yada özel yardım kuruluşu ile ilgisi yoktur. Amacımız sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmek. Sitemiz resmi yarı resmi yada özel bir kuruluşun sözcüsü yada aracısı değildir. Ama merak ettiğiniz konuları sorarsanız bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışırız.
   sosyalyardimlar.com Site yönetimi

  1. Merhaba. Sitemizin herhangi bir resmi yada özel yardım kuruluşu ile ilgisi yoktur. Amacımız sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmek. Sitemiz resmi yarı resmi yada özel bir kuruluşun sözcüsü yada aracısı değildir. Ama merak ettiğiniz konuları sorarsanız bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışırız.
   sosyalyardimlar.com Site yönetimi

  2. Değerli arkadaşlar bizim kişisel yardım vermemiz mümkün değil. Her gün binlerce kişi bizden yardım talep ediyor. Keşke bu kadar gücümüz olsa ama mümkün değil. size önerimiz sitemizdeki yardımları inceleyerek sizin için uygun olanlara başvuru yapın. Ayrıca bu kanala da abone olup bildirimlerinizi açarsanız yeni yardımlardan da haberiniz olur : https://www.youtube.com/channel/UCzZTwrQR863Q_FvFNoEPcvA

 39. Ilk pandemi parasını aldım erzak yardımı için eşim adına yazıldı tlf başvurduk 2 pandemi alamadık 3 faza başvurduk erzak yüzünden nakit yardımı alamiyormuyuz alamiyorsak eyvah kira 2 oldu ne olcak faturalarda duruyor

  1. Merhaba. 1000 TL pandemi yardımı her haneye bir kere ödenmektedir. Erzak yardımı almanızla bir ilgisi yoktur.1000 TL sosyal destek yardımı alan aileler erzak yardımına başvurabilirler.

   1. Esim ceza evinde 3 yıl oldu 5 yasinda oglumu kaybettim yangında kendimde yandım kollarim yanik bana çıkmıyor pandemi neden ihtiyacı olmayanlara çıkıyor

   2. Ben 4cocuk annesiyim eşim böbrek taşı düşürüyor çalışamıyor sürekli sancilanip hastaneye kaldırılıyor ve astım hastası nefersi sürekli kesildiği için ve tüp buhar makinası kullandığında dolayı çalışamıyor sürekli hastaenye kaldırıyoruz ve esvomde pusirecek erzak kalmadı kiram ödeyemiyorum borcum var ve çocuklarım masraflarını karşılayamıyorum evime erzak alacamicak duruma geldim lütfen bize yardım edin lütfen gerçekten çok zor durumdayım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu