Belediye Yardımları

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardımları hakkında detaylı bilgi elde etmek için yazımızın devamını okuyunuz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Türkiye’nin pek çok şehrinde belediyeler yardıma muhtaç insanlara sahip çıkmaktadır. Belediyeler vatandaşlarla bütünleşerek gerekli ihtiyaçları noktasında yardımcı oluyor. Bu yardımlardan birini de Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yapıyor. Peki Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardımları ne tür yardımlardır? Herkes yardımdan yararlanabiliyor mu? Sosyal destek ve yardım etkinliklerine başvurmak için neler yapmak gerekir? Tüm detaylar yazımızda.

Balıkesir Büyükşehir belediyesi yardımları ekipler tarafından profesyonel bir şekilde yönetilirken ihtiyaç sahiplerini memnun etmek öncelikli görevdir. Bu sebeple yardım kolileri hazırlanırken kimlerin neye ihtiyacı olduğu tespit edilerek bir plan üzerine yardım faaliyeti yürütülür.

İnsanoğlu bazı dönemlerde sosyal destek ihtiyacı duyabiliyor. Farklı nedenlerle durumu olmayan vatandaşlarımız son günler geçirebiliyor. Bu durumlarda ise kurum ve kuruluşların yardım yapması önemli. Bu yardım elinin özellikle de belediye tarafından yapılması daha da anlamlı hale geliyor. Belediyelerin imkanlarının olması ve bu imkanları vatandaşlar için kullanması önemli. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de yapmış olduğu yardımlarla vatandaşını unutmuyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılından beri alınan kararla birlikte il içinde bulunan ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Her yıl yapılan yardımlar sayesinde birçok vatandaşın eksiği gideriliyor. Yaklaşık 6 yıldır yürütülen yardım çalışmaları her sene bütçe artarak devam ediyor. Bu sayede daha fazla kişiye ulaşım sağlanıyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardımlar öncelikli olarak durumu muhtaç kişilere sunulmaktadır. Nakit yardımları ve gıda yardımları gibi kategoriler için kişinin muhtaçlık durumunu belgelemiş olması gerekir. Bu durumda SGK’dan sigortalı çalışmadığına dair evrak ve muhtarlıktan fakirlik belgesi alınmalıdır. Öğrenci yardımları için ise öğrencinin üniversite hazırlıklarını yapması veya daha erken dönemlerde ailesinin çocuğu okutacak durumunun olmaması şarttır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Sosyal destek ve yardımları, belediyenin Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü yürütmektedir. Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü, yapılan başvurular neticesinde yardıma ihtiyacı olan bireylere ya da ailelere ulaşıyor. Tüm hizmetlerin asıl ana çıkış yeri ise Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı. 2014 yılında çıkan kararla belediye yardımları direkt olarak Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlandı.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın altında 4 ayrı şube müdürlükleri yer alıyor. Bunlar Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü. Sosyal destek almak isteyen insanlar bu kurumlara başvuru yaparak yardım talebinde bulunabiliyor. Ayrıca spor faaliyetleri için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardımları da hızla devam etmektedir. İmkânı olmayan sporcularda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından unutulmamış.

Corona Döneminde Yardımlar Tam Hız Devam Etti

2020 yılında dünyayı sarıp sarmalayan salgın Türkiye’yi de önemli ölçüde etkiledi. 2019 yılının sonlarında ortaya çıkan Koronavirüs, Türkiye’ye ise 2020 yılında giriş yaptı. Salgının üzerinden 1sene geçmesine rağmen büyük ölçüde seyri değişmedi. İnsanların yeterince dikkat etmemesi de sürecin uzamasına neden oldu. Tüm bunlarla birlikte ekonomik sıkıntıların yaşanması birçok aile ve bireyi zora soktu. Zor günlerde insanların imdadına yine belediyeler koşmaktadır. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardımları yaşlı, genç, hasta, muhtaç pek çok kişiye ulaşarak bu konuda değerli işler çıkarmaya devam etmektedir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs döneminde yaklaşık 20 bin aileye yardım etti. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından gıda yardımı yapıldı. Sadece aileler değil, esnaflarda bu süreçte unutulmadı. Yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar, 444 40 10 numarasından ulaşabilir. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi’ni arayarak durumunuzu anlatabilirsiniz. İhtiyacı olan her vatandaş iletişime geçtikten sonra gerekli yardımı alabilir.

Salgın döneminde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerle koordineli şekilde çalışmaktadır. 20 ilçe belediye düzenli ve planlı çalışarak gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Hem sahada hem de belediye içinde çalışan ekipler yardım konusunu titizlikle yürütüyor. Kısacası Balıkesir Büyükşehir Belediyesi koronavirüs dönemini de yardımlarla vatandaşını unutmadı. İş yerini açamayan ya da işini kaybedenler için yapılan yardımlar pek çok kişi için umut oldu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Eğitim Yardımları
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Eğitim Yardımları

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Eğitim Yardımları

Belediye sosyal yardım kapsamında il içinde yaşayan tüm vatandaşların sorumluklarını üstleniyor. Kimin hangi konuda ihtiyacı varsa o yönde yardımlar yapılıyor. Gıda, giysi, maddi olarak destekler sağlayan Balıkesir Büyükşehir belediyesi yardımları ihtiyaç sahiplerinin yüreğine bir nebze de olsa su serpmektedir.  Aileler başta olmak üzere bireylerin tek tek ihtiyaçları giderilmektedir. Üniversitede öğrenim gören öğrencileri de unutmayan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, gerekli maddi ve manevi desteklerini ulaştırıyor. İl içinde bulunan üniversite öğrencilerinin yanı sıra hazırlık döneminde olan öğrencilerin ihtiyaçları da karşılanıyor.

6 yıldır düzenli şekilde yürütülen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardımları bu zamana kadar binlerce kişiye ulaştı. Ve sosyal destek halen binlerce kişiye ulaşmaya devam ediyor. Sosyal destek ve yardım kapsamında engelli vatandaşlarda unutulmuyor. Günlük ve aylık gerekli ihtiyaçları Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ekipleri tarafından gideriliyor.

Son olarak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi spor etkinlikleri içinde bütçe belli bir bütçe ayırmıştır. Spor hizmetleri adı altında genç sporculara öncelik veriliyor. Ulusal ve Türkiye içi pek çok müsabakaya hazırlanan sporcular belediye tarafından destekleniyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardımları için  Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na başvuru yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için 444 40 10 hattını arayabilirsiniz.

süt yardımı
süt yardımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen süt yardımı kapsamında gençlerin bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve üreticilerin de desteklenmesi çabalanmaktadır. Sadece küçük çocuklara değil, hamile kadınlara da doğumdan sonraki 6 aya kadar süt yardımı verilmektedir. İl sınırı içinde yaşayan tüm hamile kişiler Aile Sağlığı Merkezi’ne giderek başvuruda bulunabilir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

İhtiyaç sahiplerinin beslenme ihtiyacını karşılaması için her ay düzenli olarak gıda yardımı yapılmaktadır. Koli içinde yağ, salça, kuru bakla, un, makarna gibi temel gıdalar yer allıyor. Gıda yardımını belediye binasından ya da Beyaz Masa’dan yapabilirsiniz. Başvuru sorgulama işlemini ise https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkinden gerçekleştirebilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tek seferlik ve düzenli bir şekilde 2 farklı türde yapılmaktadır. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde verildiği gibi ihtiyaç sahibi insanlara her ay düzenli erzak kolisi gönderilmektedir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım alan kişilere erzak ve koli yardımı yerine sosyal yardım kartı vermektedir. Özellikle sosyal güvencesi olmayan kişilere verilir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

İşsizlik, iş gücü kaybı durumlarında kişilere maddi yardım sunulmaktadır. Öğrencilere de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından maddi destek verilmektedir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başvuru Formu

Kişilerin talep ettiği belge ne olursa olsun mutlaka başvuru formunu doldurması gerekir. Çünkü bu formda kişinin yardım alıp alamayacağını gösteren sorular yöneltilmektedir. Hanede yaşayan kişi sayısı, gelir oranı ve daha detaylı sorular sorulmaktadır. Ancak bu forma kesinlikle doğru bilgiler yansıtmalısınız aksi taktirde başvurunuz işleme alınmaz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başvuru Sorgulama

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi başvuru sorgulama işlemini çağrı merkezinden ya da e-devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İletişim 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardımları konusunda belediyenin web sayfasını ziyaret etmenizi öneriyoruz. Bu web sayfasında belediyenin vermiş olduğu hizmetlerin tamamı yer almaktadır. Buraya tıklayarak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi web sayfasına ulaşabilirsiniz.

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu