Belediye Yardımları

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardımları 2022

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardımları hakkında tüm detaylı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi yardımları ile Aydın il sınırları içinde ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı amaçlamaktadır. Sosyal hizmetleri ve sosyal yardımları ile örnek bir belediyecilik anlayışı sunan Aydın Büyükşehir Belediyesi özellikle Koronavirüs salgını ile maddi açıdan kayba uğramış vatandaşlarının ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Temel gıda ihtiyacını dahi karşılamakta zorlanan vatandaşlar Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım başvurusu ile durumlarına çare aramakta.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Aydın belediyesinin yardımlarını şu şekilde sıralayabiliriz. 

 • Askıda Fatura yardımı
 • Sıcak Yemek Yardımı
 • Aydın Büyükşehir belediyesi Kömür Yardımı
 • Kuru gıda ve et yardımı
 • Yoğurt ve peynir yardımı
 • Yatak , Hasta Bezi, Akülü Sandalye yardımları
 • Tekerlekli Sandalye yardımı
 •  Beyaz Baston Yardımı
 • Yaşlılar için Ev Temizliği yardımı
 • Berber ve Kuaför Hizmetleri
 • Evde Sağlık Hizmetleri
 • Şehit ve gazi yakınlarına yapılan yardımlar
 • Asker ailelerine yapılan yardımlar
 • Aydın Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye yardımı
 • Bebek bezi ve bebek maması yardımı
 • Aydın Belediyesi Eşya yardımı
 • Barınma yardımı(şiddet mağduru kadınlar için)

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Yapılacak yardımın türüne göre toplanacak evraklar ve bu yardımdan faydalanabilecek kişiler de değişir. Ancak geliri hiç olmayan veya yetersiz olan bireyler market çekleri ve nakit yardımlarından faydalanabilir. Yetkililerin kontrol ettiği başvuru formuna yazılan bilgiler incelenerek puanlama sistemi uygulanır ve kişi başvurusunun kabul edilmesi durumunda belli miktarda alışveriş çeki, nakit para ve kupon alabilir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Yardımı
Aydın Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Yardımı

Aydın Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Yardımı

Aydın Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarından olan, özellikle salgın döneminde birçok büyükşehir belediyesi tarafından başlatılan bir uygulama olan “askıda fatura”,  temel gereksinimlerini karşılamakta zorlanırken bir de faturalar ile uğraşmak zorunda kalan vatandaşlara nefes aldırmayı amaçlayan bir uygulamadır.  İnternet üstünden ASKİ su faturalarını bırakan vatandaşların faturaları bağışçılar tarafından ödenmektedir. Aydın Büyükşehir Belediyesi yardımları konusunda bu sistem özellikle çok sık kullanılır.

Askıda fatura için şu an sadece su faturaları sisteme yüklenebilmektedir. ASKİ faturasını ödemekte zorlanan vatandaşlar, sisteme faturalarını yükleyerek ödenmesini talep edebilmektedir.

Aydın E-belediye Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

https://eaboneislemleri.aydinaski.gov.tr/fatura adresinden ASKİ su faturanızı ödenmesi için bırakabilir ya da askıdaki faturalardan birini ödeyebilirsiniz. Linke tıkladığınızda “Fatura Öde” ve “Fatura Bırak” Şeklinde iki seçenek karşınıza çıkmakta. Askıdaki faturalardan birini ödemek istediğinizde “Fatura Öde” kısmına tıklayarak istediğiniz tutarı seçerek faturaları listeleyebilirsiniz. Daha sonra ödemek istediğiniz faturayı seçtiğinizde kart bilgilerinizi girerek ödeme yapabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi yardımlarından olan “askıda fatura”ya, faturanızı ödenmek üzere bırakmak için https://eaboneislemleri.aydinaski.gov.tr/fatura adresinde girdikten sonra “fatura bırak”  butonunu tıklayıp çıkan ekranda sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir.  Sisteme şu an için sadece su faturaları yüklenebilmektedir.

askida fatura
Aydın Büyükşehir Belediyesi fatura ödeme

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sıcak Yemek Yardımı

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından biri de günlük yapılan sıcak yemek yardımıdır. Aydın il sınırları içinde 17 ilçede yemek yapamayan, imkânı olmayan vatandaşlara günlük sıcak yemek dağıtımına Ramazan ayında da devam eden Aydın Büyükşehir Belediyesi günlük 25 bin kişiye ulaşmaktadır. Yemekler sağlıklı bir ortamda hazırlanarak pişirilmekte, menüler özenle hazırlanmaktadır. Yemekler ihtiyaç sahiplerinin adreslerine teslim edilmektedir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi sıcak yemek yardımından yararlanmak için 444 40 09 numaralı telefondan Hızlı Çözüm Merkezine ulaşabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Çocukların daha sağlıklı büyüyebilmesi adına Aydın Büyükşehir Belediyesi süt yardımı düzenlemiştir. Bizzat belediyenin kendisine başvuru yapabileceğiniz gibi 444 40 09 numaralı hattı da arayabilirsiniz. çocuğunuz 6 yaşından küçükse ve maddi durumunuz iyi değilse bu yardımdan faydalanmanız mümkündür.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Bebek Bezi Yardımı
Aydın Büyükşehir Belediyesi Bebek Bezi Yardımı

Aydın Büyükşehir Belediyesi Bebek Bezi Yardımı

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu yardımlardan biri de Hoşgeldin Bebek kampanyasıdır. Bu kampanya doğrultusunda bebeklere bez, mama ve süt yardımı yapılabilir. Belediye, 0-6 yaş aralığındaki çocukların bez ihtiyacını ailelere teslim edebilmektedir. Öncelikle dar gelirli ailelerin faydalanabileceği bebek bezi yardımı başvurusunu belediyeye veya ilgili numaraya yapabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Kömür Yardımı

Aydın Büyükşehir Belediyesi yardımları konusunda kömür de önemlidir.  Mevsimlik olarak yapılan kömür yardımıdır. Kış mevsiminin gelmesiyle yakacak almakta zorluk eden ve Aydın il sınırları içinde yaşayan vatandaşlara Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından kömür dağıtılmaktadır. Aydın Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarından olan kömür yardımı hakkında bilgi almak ve başvuru yapmak için 444 40 09 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvuru Formu

Aydın Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları içinde öne çıkan bir yardım da gıda yardımıdır. Başvuru yapan ve yapılan incelemeler sonunda ihtiyacı olduğu tespit edilen vatandaşlara gıda kolileri dağıtılmaktadır. Aydın Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımı olan gıda yardımı ile vatandaşların evlerinde yemek pişmesini, mağdur olmamalarını sağlamaktadır. Başvuru için herhangi bir form doldurmanız gerekmiyor. Başvuru yapmak isteyenlerin 444 40 09 numaralı çağrı merkezini aramaları gerekmektedir.

Aydin buyuksehir belediyesi erzak kolisi yardimi
Aydın büyükşehir belediyesi erzak kolisi yardımı

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sağlık Yardımları

Aydın Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarından biri de hastalara yapılan havalı yatak ve hasta bezi yardımı ve engelliler için yapılan tekerlekli sandalye, akülü sandalye ve beyaz baston yardımıdır. Hasta olup havalı yatak ya da hasta bezi kullanması gerekliliği doktor raporuyla belirtilen ihtiyaç sahipleri ya da engeli için gerekli aracı temin edemeyen engelliler, Aydın Büyükşehir Belediyesine başvurdukları takdirde bu yardımdan yararlanabilmektedir.  Başvuru yaparken sizden doktor raporunun ya da engelli kimlik kartı, engelli sağlık kurulu raporunun istenebileceğini de unutmamanız gerekmektedir. Başvuru ve bilgi için 444 40 09 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım olarak eşya, kıyafet ve kırtasiye yardımı da yapabilmektedir.  Yine aynı çağrı merkezini arayarak başvuru yapabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yaşlılar için Evde Sağlık Hizmetleri

Aydın Büyükşehir Belediyesi yardımları verirken yaşlıları da unutmamış. Aydın Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarından biri de dar gelirli, ihtiyaç sahibi, yaşlı ve engelli vatandaşlar için yürütülen sosyal hizmetlerdir. Bu sosyal hizmetler kapsamında ev temizliği, berber ve kuaför, veya evde sağlık hizmetleri verilmektedir. Bilgi almak ve yararlanmak için 444 38 33 ya da 444 40 09 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Aydın Büyükşehir Belediyesi yardımları ve hizmetlerinden yararlanmak birden fazla yol bulunmaktadır.  Eğer siz de yardım başvurusu yapmak istiyorsanız 444 40 09 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Aramanız sırasında sizinle ilgili bilgiler alınıp ne tür bir yardıma ihtiyacınız olduğuna karar verilecektir.

Diğer Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım başvuru çeşidi de internet sitesi üstünden yapılan başvurulardır. https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/15 adresindeki istek-şikayet formunu doldurarak da yardım başvurusu talebinde bulunabilirsiniz. Başvurunuzun değerlendirilebilmesi için formda yer alan bilgileri doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Aydin Buyuksehir Belediyesi Yardim Basvuru Formu
Aydın Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu

Aydin Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı İletişim

Adres: Güzelhisar Mah. Istiklal Cad. No:4 AYDIN
Telefon: 444 40 09
Ayrıca Aydın Büyükşehir Belediyesinin bütün iletişim kanallarına web sitesinden de ulaşabilirsiniz. Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ hattı , Aydın Büyükşehir Belediyesi Beyaz masa ve şikayet hatları başta olmak üzere bütün iletişim kanalları burada mevcuttur. Burayı tıklayarak web sayfasına ulaşabilirsiniz.

E-posta: info@aydin.bel.tr

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Sorgulama

Aydın Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarından yararlanmak için başvuru yaptıysanız ve başvuru durumunuzu merak ediyorsanız telefonla veya internet sitesi üstünden başvurunuzu sorgulayabilirsiniz.

Telefonla yardım başvurunuzu sorgulamak için Hızlı Çözüm Merkezi 444 40 09 numarasını arayabilirsiniz. İnternet üstünden yaptığınız başvuruyu sorgulamak için https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/16 adresine girip başvuru numaranız T.C. kimlik numaranız ve başvuru yaptığınız mail adresinizi girmeniz gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu