Burs Haberleri

ATEG Vakfı Bursu Hakkında Merak Edilenler Burada !

ATEG Vakfı burs başvurusu nasıl yapılır merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. ATEG Vakfı burs şartları ve sonuçları nasıl öğrenilir haberimizde.

ATEG Vakfı bursu hakkında son günlerde epeyce soru gelmektedir. Bizlerde bu yazımızda sizlere ATEG Vakfı bursu hakkında derin bir araştırma yaptık ve bu yazıyı kaleme aldık. Hazırsak başlayalım.

ATEG yani Ankara Teknik Eğitimi Geliştirme Vakfı bursu her yıl binlerce öğrenciye burs vermektedir. Bir eğitim-öğretim yılı boyunca verilen bu burstan faydalanmak için çeşitli şartları taşımanız gerekmektedir. Bu burstan faydalanmak için aranan ilk şartı başaralı bir öğrenci olmanızdır. Bu burstan sadece Lisans ve Önlisans öğrencilerinin faydalanabileceğini hatırlatalım. Açık öğretim ve uzaktan eğitim gören öğrenciler bu burstan faydalanamamaktadır.

Peki burs başvuru şartları nelerdir? Dilerseniz şimdi de ona bakalım.

ATEG Vakfı Bursu Şartları Nelerdir ?

ATEG Vakfı bursu şartlarını taşımayan öğrencilerin burs başvurusu yapamayacağını hatırlatalım. İşte ATEG Vakfı bursu şartları.

 • Burs başvurusu yapmak isteyen kişilerin T.C. Vatandaşı olması şart
 • Burs başvurusu yapmak için aranan ikinci şart ise bir üniversiteyi örgün olarak okumak. Açık öğretim ve uzaktan eğitim gören öğrenciler bu burstan faydalanamamaktadır.
 • Burs almak için öğrencinin başarılı ve ihtiyaç sahibi olması şart.
 • Kredi yurtlar kurumu bursu hariç herhangi bir yerden burs almamak.
 • Öğrencinin 24 yaşından büyük olmaması gerekir.
 • Herhangi bir yerde çalışmıyor olmak
 • Okuduğu üniversite eğer 100’lük sistem ile işliyorsa 75, 4.00 üzerinden ise 2.50 puan ortalamasına sahip olmak.
 • Kazandığı okul giriş puanını ve son ders yılında aldığı ders notlarını; kayıt yaptırdığına dair ilgili okuldan alacağı belgeleri ibraz etmek.

Verilen bursun karşılıksız olduğunu hatırlatalım. Dilerseniz şimdi de burs başvurusu için gerekli belgelere beraber bakalım.

ATEG Vakfı Burs Başvurusu İçin İstenen Belgeler Nelerdir ?

 • Üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilerden LYS, YGS, DGS, ve YKS Sonuç Belgelerinin örneği istenmektedir.
 • Nüfus Müdürlüğünden alınmış Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Tüm aile fertlerinin gösterildiği belge),
 • Ailenin ikamet ettiği yerleşim yerini gösteren Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • 2 adet vesikalık fotoğraf,
 • Yüksek Öğretim kurumundan alınmış öğrenci belgesi,
 • https://www.turkiye.gov.tr internet adresinden alınabilecek “Adli Sicil Kaydı” dökümü,
 • Ailenin mali durumunu gösteren onaylı belgeler (Maaş bordrosu, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, emekliler için aylık maaşı gösterir belge, geliri olmayan anne ve baba için Sosyal Güvenlik Kurumundan anne ve baba adına kayıt olmadığına dair belge (ilgili kurum veya e-devlet internet sitesinden alınabilir.) (kaynak:http://ategvakfi.org.tr/gerekli-belgeler)

ATEG Vakfı Burs Sonuçları Nereden Duyurulur ?

ATEG Vakfı burs sonuçları vakfın kendi internet sitesinde açıklanacaktır. Sonuçlara http://ategvakfi.org.tr/giris adresinden ulaşabilirsiniz.

ATEG Vakfı burs başvurusu hakkında anlatacaklarımız bu kadar. Aklınıza takılan ve sormak istediğiniz soruları yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. hasta bi kadınım şekerim tan sıyon asılım koros tol ak ciyer düşüp bayılı yorum den gemi salıyorum yok evlatlarım çok hayırsız kocam alkol bahımlısı dışar hayatı var eve bakmıyor ekmek alacak param yok devletime sını yorum Allah rızası için yardımlarınızı bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu