Diğer Yardımlar

Aşevi Ve Kuru Gıda Yardımı

Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı formu nasıl doldurulur ? Erzak yardımı başvurusu nereye yapılır ? 700 TL gıda yardımı başvuru formu nasıl doldurulur ? Sosyal yardımlaşma gıda yardımı dışında kimler gıda yardımı veriyor ? Gıda ve nakit yardım nasıl alınır ? Gıda yardımı telefon numarası nedir ? Detaylar haberimizde.

Kuru gıda yardımı yapan Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıfları dışında Vakıflar Genel Müdürlüğünün de böyle bir hizmeti bulunmaktadır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü İstanbul Eyüp’te ki imalathanesinde her gün 2.000 kişiye sıcak yemek dağıtımı yapmaktadır. Bunun yanında ayrıca ülke geneline kuru gıda yardımı da yapmaktadır.

Bu aşevi gıda yardımı yaklaşık on beş kalemdir. Bu sosyal hizmetler de diğer yardımlar gibi belli şartlar taşıyan ailelere verilmektedir. Şimdi bu şartlara beraber bakalım.

aşevi-kuru-gıda-yardımı
Aşevi ve kuru gıda yardımı

Aşevi Ve Kuru Gıda Hizmetinden Yararlanacaklar

 • Genelde tüm yardımlarda aranan şartlardan birisi bu yardımda da geçerlidir. Yardımdan faydalanabilmek için ilk şart herhangi bir sosyal güvencenizin bulunmaması.
 • Sosyal güvenceniz yok ise bu sefer gelirinize bakılıyor. Aileye gelen gelir askeri ücretin çok üstünde olmamalı.
 • 2022 sayılı kanun gereğince yaşlılık ve engelli maaşı alan Türk vatandaşları da bu yardımlardan faydalanabilecek.
 • vakıflar genel müdürlüğü erzak yardımı formunu doldurmak

Aşevi ve Kuru Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuru gıda başvurusu işleminden yararlanmak isteyen vatandaşlar aşağıda linklerini verdiğimiz evrakları doldurmak suretiyle ilgili bölge müdürlüğüne başvurmalıdır.

Bölge müdürlüğünce yapılan değerlendirmede durumu uygun olan ailelere aşevi ve kuru gıda yardımından yararlandırılır.

Aşevi ve kuru gıda yardımlarında kontenjanların sınırlı olduğunu hatırlatmakta fayda görüyoruz.Ayrıca kuru gıda yardımı başvurusu Ankara da kurumca değerlendirilip elemeler olacağı da belirtiliyor. Erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır sorusuna cevap verdikten sonra şimdi de aşevi ve kuru gıda yardımı neden kesilir beraber bakalım.

Aşevi Ve Kuru Gıda Yardımı Hizmetlerinin Sona Ermesi

Vgm kuru gıda yardımı hangi durumda iptal edilir birde ona bakalım.

 • Fayda sahibinin Ölümü,
 • Muhtaçlığının ortadan kalkması veya bakım altına alınması
 • Bilgi verilmeksizin kesintisiz 10 gün aşevinden yemek alınmaması durumunda yardımınızın kesileceği belirtiliyor.

Aşağıdaki başvuru formunun doldurularak ilgili Bölge Müdürlüğüne elden veya posta ile ulaştırılması vakıflar genel müdürlüğü gıda yardımı başvurusu için yeterlidir. Başvuru formu doldurulurken başvuru yapan kişi ile birlikte aşevi ya da Gıda yardımından yararlanacak olan hanede yaşayan tüm kişilerin bilgisi formun her iki sayfasında da belirtilmelidir.

Aşevi Ve Kuru Gıda Başvuru Formları:

Vakıflar genel müdürlüğü aşevi ve kuru gıda hizmeti başvuru formu aşağıda verilmiştir. aşevinden yemek nasıl alınır sorusunda kritik nokta başvuru formunu doldurmaktan geçmektedir. Vakıflar genel müdürlüğü yardım başvuru formu doldurulurken dikkatli olunması aksi takdirde yardımınız dikkate alınmadan reddedilecektir. Aşağıda ki vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı formu indirilip ıslak imza ile imzaladıktan sonra şahsen veya posta yoluyla bölge müdürlüklerine yollayabilirsiniz. İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü formu aşağıdadır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu

Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı formu doldurmadan önce ayrıntıları aşağıdan okuyabilirsiniz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Hayır Hizmetlerinden Yararlanmak İsteyenler için Aydınlatma Metni için tıklayınız

Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı formu doldurduğunuzda hakkınızda araştırma yapılabilmesi için rıza beyanı aşağıdadır.

Kuru Gıda Hizmeti için Sağlık Verisinin İşlenmesine ve Kullanılmasına Dair Açık Rıza Beyanı için 

Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı formu doldurulup maaşı çıkan kişinin gelir durumu takibi için aşağıda ki form doldurulur.

Kuru Gıda Hizmeti Alan Kişi Yoklama Belgesi için internet sitesini kontrol etmelisiniz.

Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıflarının verdiği aşevi yardımı hakkında bilgi almak için tıklayın.

Vakıflar Genel müdürlüğü İletişim bilgileri için tıklayın.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Vakıflar genel müdürlüğü yardım başvurusu yapan vatandaşlar yaptıkları yardımların sonuçlarını nasıl öğreneceğini merak ediyor. Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı başvurusu yapan vatandaşlar e devlet üzerinden yardım başvurusunun sonucunu öğrenebilirler. Sorgulama ekranına buradan ulaşabilirsiniz.

Vakıflar genel müdürlüğü yardımları sadece erzak ve aşevi yardımları ile sınırlı değildir. Fakirlik maaşı olarak da bilinen muhtaç durumda ki kişilere bağlanan bir maaş yardımı da bulunmaktadır. Bu konuyu anlattığımız yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Buraya tıklayarak yazımıza ulaşabilirsiniz.

Gıda Yardımı Paketi İçinde Neler Var ?

Gıda yardımı paketi içindekiler vakıflar genel müdürlüğü tarafından açıklanmıştır.

Paketlerin içeriği şöyle:

” Erzak paketi yardımı 15 kalem gıda ürününden oluşmaktadır.

3 adet kuru gıda koli tipi bulunmaktadır: A tipi (14 kg) 1-2 kişilik aileler, B tipi (21,5 kg) 3-4 kişilik aileler ve C tipi (28,5 kg) 5 ve üzeri kişilik aileler için hazırlanmaktadır. Yurt geneline 81 il merkezinde her ay 20.315 aile adrese teslim şeklinde bu kuru gıda yardımı hizmetinden yararlanmaktadır. ” (bkz)

Kuru gıda yardımı almak istiyorum diyen vatandaşların tek başvuru yapabilecekleri nokta vakıflar genel müdürlüğü değil elbette. Sosyal yardımlaşma gıda yardım yapan diğer bir kurum.

Sosyal yardımlaşma Market Kartı vererek yada kuru erzakları bizzat alarak kendisi vatandaşa ulaştırabiliyor. Tabi vakıf gıda yardımı yaparken engellilere gıda yardımı ulaştırma noktasında daha fazla öncelik tanımaktadır.

Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı dışında sosyal yardımlaşma vakıflarının sosyal market ve aşevi yardımları bulunmaktadır. Bu konuyu detaylı olarak anlattığımız yazımızı mutlaka okumalısınız. gıda yardımı ve sıcak yemek yardımı ihtiyacı olan ailelere yardım yapan derneklerinde bulunduğunu hatırlatmakta fayda var.

Bu yazımızda aşevi yardımı nedir , gıda yardımı nasıl alınır , vakıflar genel müdürlüğü yardım kalemleri nelerdir ve vakıflardan nasıl yardım alınır, aşevinden yemek nasil alinir, Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı formu nasıl doldurulur anlatmaya çalıştık.

Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

79 Yorum

 1. Merhaba 5 çocuk annesiyim bez mama elbise çocuklarım için istiyorum lütfen Allah razı olsun sizden

 2. Bende yardım almak istiyorum eşim çalışmıyor erzak yardımı almak istiyorum üç çocuğum var lütfen yardımcı olun

 3. ALTI NUMARA BEBEK BEZİ, ISLAK MENDİL, BEBEK BİSKÜVİSİ, SÜT, MEYVE, SEBZE İHTİYACIM VAR. PARA İSTEMİYORUM. KARGO İLE GÖNDERMEK İSTİYORSANIZ KABUL EDERİM. DUA EDERİM. ALLAH RIZASI İÇİN DESTEK OLURMUSUNUZ? metineylem01 @ gmail . com

  1. Gönderen oldumu eğer olmadıysa ben bebek bezi mama ıslak mendil göndermek isterim bebeginize

 4. Mrb aşevi yaridimi nasıl alına birim bnm 3 tane çocuğum var kiraciyim maddi durumum yoktr bana yardım eder misin lütfen

 5. Öncellikle siz saygı değer büyüklerime selamlarımı çıkıyor ve hayırlı akşamlar dilerim siz değerli büyüklerin yardım elini uzatılmasını istiyorum maddi ve manevi desteği sağlarlarsa minnettar kalır ve duaciniz olurum ben adiyaman merkez doğumlu ali gecer ve 61oraninda engeliyim çalışmıyorum engelli maasimdan baska hicbir gelirim yok aldığım maaş ise geçimimi sağlayamıyorum 4çocuk babasıyım hastalığımdan dolayı çalışamıyorum ve iş bulamıyorum rahatsızlığımı soracak olursaniz astım bronşit sağ akciğerimin 3/2sini ameliyat esnasinda kaybettim ve ağır uyku abnesi olduğundan dolayı akşamları bitap cihazına bağlıyım dediğim gibi her şekil araştırabilirsiniz beni rahatsizligimdan dolayı iş bulamıyor ALLAH CC PEYGAMBER EFENDİMİZ ASKINA YARDIM EDİN gereğinin yapılmasını arz ederim cep telefonu 0545 397 43 82
  Adrs yeşilyurt mah.2189 sokak no 32kat2 Adiyaman merkez

 6. Maddi sıkıntı çekiyorum üç ögrencim var lütfen yardım talep ediyorum

  1. Nolur banada yardım edin yardım alıyorum ama yetersiz geliyo 5 cocuk var esim yok urda topluyorum ama yetmiyo 5 cocuk var hepsi ufak kirami veremedim bu ay nolur yardimci olun her şekilde teyit edebilirsiniz allah rızası için yardım edin

 7. 3 çocuğum var geçinemiyorum kiradayim yardim istiyorum eşim çalışmıyor hicbir gelirim yok

 8. Benim iki küçük kızım var mama ve bez alacak paramız yok kirayı ödüyemiyoruz lütfen yardımcı olun bize yemek Yok yiyelim içelim Allah rızası için yardım edin lütfen yardımcı olun bize

 9. Yardımınızı bekliyorum bana destek oldum çok zor durumdayım bir kız çocuğum var on aylık işsiz güçsüzüm kirada oturuyorum faturalarımı ödeyemiyorum evladına hiçbir şey alamıyorum aileme bakamıyorum zor durumdayım ne olur destek

 10. Merhabalar ismim metin adıyaman kahta ilçesinde ikamet ediyordum 4 senedir evliyim 2 yaşında bir oğlum var SARA hastası olduğum için iş bulamadım iş bulurum diye kardeşlerimin yanına istanbula geldim 1 senedir çalışmıyor SARA hastası olduğum için kimse iş vermedi bana calmadığım kapı kalmadı eve gelince kardeşlerimin ve de eşimin yüzüne bakamaz oldum çoğu zaman evde yemek yiyemiyorum çünkü istemiyorum Varlığım kımseyi rahatsız etmesin diye artık yazacak bi cümle bulamıyorum ALLAH AŞKINA YARDIMCI OLUN ALLAH AŞKINA

 11. Benim eşim 1senedir işsiz calmadı kapi kalmadi mumkünse market kartı en azindan mutfak ihtiyacimi alim

 12. Bede erzak yardımı almyrm kaç ker başvuru 3çocu. var eşim calşmyur banada yardim alamıyorum edrmsın

 13. Yardım başvuru için çok ihtiyacım var iki çocuk annesi çok madurum eşim evden kaçtı çok madurum ekmek almaya param yok Allah rızası için hemen erzak yardımı edin

 14. Eşim inşaat işçisi yomiye çalışıyordu aylardır ıssız 3cocugum var 1tanesi.4aylikgida yardımı istiyorum bebeğimin çok ihtiyaçları var ama alamıyoruz

 15. Benim 5 çocuğum var eşim 15temmuz darbeden bu yana pisikolojik sorunlar ysaiyor hic bir şekilde çalışamıyor hiç bir gelirim yok ne yapacağımı bilmiyorum sizden yardım bekliyorum.

 16. Eşim cezaevinde 5yildir yatıyor 2tane oğlum var okuyorlar ama yardıma çok ihtiyacım var sizden bana yardım etmenizi beklerim saygilarimla

 17. Merhaba 4yasinda kizim var 6aylik hamileyim esim issiz cok zor durumdayiz evimiz kira allah rizasi icin yardim edin 531522 24 59 dilek

 18. Eşim çalşmyor 3 tane çocum var hitc sahbyim sizden yardm bekliyorm eşim mate bağmlsı devltimizden yardm bekliyorm

  1. Merhaba. Sitemizin herhangi bir resmi yada özel yardım kuruluşu ile ilgisi yoktur. Amacımız sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmek. Sitemiz resmi yarı resmi yada özel bir kuruluşun sözcüsü yada aracısı değildir. Ama merak ettiğiniz konuları sorarsanız bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışırız.
   sosyalyardimlar.com Site yönetimi

   1. bende ibb den 100tl market kartım vardi onu kestiler esim inşaat işcisi düzgün gelirimiz yok iki öğrencim var bi telefonla ders yapiyorlar tablete başvurdum geldi ler evime baktılar belge istediler sonra kartı kapattılar noolur bunu düzeltin Allah rizası için

 19. Eşimden ayrıyım 2çocugumla birlikte yaşıyorum maddi olarak zorlanıyorum ikiside okuyor yardım edilirse memnun olurum

  1. Merhaba. Sitemizin herhangi bir resmi yada özel yardım kuruluşu ile ilgisi yoktur. Amacımız sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmek. Sitemiz resmi yarı resmi yada özel bir kuruluşun sözcüsü yada aracısı değildir. Ama merak ettiğiniz konuları sorarsanız bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışırız.
   sosyalyardimlar.com Site yönetimi

 20. Issizim esim 6aylik hamile 4yasinda kizim var evim kira allah rizasi icin yardim edin magduruz evim kira şasirdim kaldim 2ay once ise girdim fabrika kapandi odemede yapmiyorlar zor durumdayiz allah rizasi cin yardim edin (05300329067)gökhan bakir

  1. Merhaba. Sitemizin herhangi bir resmi yada özel yardım kuruluşu ile ilgisi yoktur. Amacımız sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmek. Sitemiz resmi yarı resmi yada özel bir kuruluşun sözcüsü yada aracısı değildir. Ama merak ettiğiniz konuları sorarsanız bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışırız.
   sosyalyardimlar.com Site yönetimi

 21. Eşim çalışmıyor 5 çocuğumuz var gelirimiz az evimiz kira evde 7 kişiyiz yardımını za ihtiyacımız var kiramizi zor denklestiriyoruz gıda yardımınızı da talep ediyoruz

  1. Merhaba. Sitemizin herhangi bir resmi yada özel yardım kuruluşu ile ilgisi yoktur. Amacımız sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmek. Sitemiz resmi yarı resmi yada özel bir kuruluşun sözcüsü yada aracısı değildir. Ama merak ettiğiniz konuları sorarsanız bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışırız.
   sosyalyardimlar.com Site yönetimi

  1. Merhaba. Sitemizin herhangi bir resmi yada özel yardım kuruluşu ile ilgisi yoktur. Amacımız sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmek. Sitemiz resmi yarı resmi yada özel bir kuruluşun sözcüsü yada aracısı değildir. Ama merak ettiğiniz konuları sorarsanız bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışırız.
   sosyalyardimlar.com Site yönetimi

 22. benim işim yok evimde kira esimde madde bagimlisi tetavi goruyorum esimde isi yok 2kizim var maddi durum sayif yardima iytiyacimiz var

 23. Eşim hasta yatağında iki çocuğuma ortada kaldık madi durumum çok kutu evimde pişireceğim bir kap yemeğim yok yani kisacasina biz yoksulların bu dünyada yaşamaya hakkı yok galiba siz duyarĺi turkiye halkından yardim eli bekliyorum size yemin ederim kendim için istemiyordu eşim ve çocukların için istiyoru onlar için gerekirse havlarım bile

 24. yardıma ihtiyacın var yardımcı olursanız cok sevınırım ucretsız ızıne ayırdılar evım kıra odıyemıyom

  1. Merhaba. Sitemizin herhangi bir resmi yada özel yardım kuruluşu ile ilgisi yoktur. Amacımız sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmek. Sitemiz resmi yarı resmi yada özel bir kuruluşun sözcüsü yada aracısı değildir. Ama merak ettiğiniz konuları sorarsanız bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışırız.
   sosyalyardimlar.com Site yönetimi

 25. Benim ikizlerim var birde oğlum var 5 kişilik bir aileyim çalışmıyorum bir aydır bir aydaha çalışma yacam benimde yardıma ihtiyacım var

  1. Merhaba. Sitemizin herhangi bir resmi yada özel yardım kuruluşu ile ilgisi yoktur. Amacımız sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmek. Sitemiz resmi yarı resmi yada özel bir kuruluşun sözcüsü yada aracısı değildir. Ama merak ettiğiniz konuları sorarsanız bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışırız.
   sosyalyardimlar.com Site yönetimi

 26. 05.05.2020.eşim kaç aydan beri çalişmiyor iki tane çocuğum var hiç biryerden gelirim yok geçinmek zor bana yardım edin

  1. Merhaba. Sitemizin herhangi bir resmi yada özel yardım kuruluşu ile ilgisi yoktur. Amacımız sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmek. Sitemiz resmi yarı resmi yada özel bir kuruluşun sözcüsü yada aracısı değildir. Ama merak ettiğiniz konuları sorarsanız bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışırız.
   sosyalyardimlar.com Site yönetimi

 27. ıst a calısmaya geldım vırusten dolayı calısamıyorum iş olmadıgı için evı bosalttım 2 aydır bır abımın yenıbosna dakı ofısınde kalıyorum gıda yardımı ıstıyorum 05336746834

  1. Merhaba. Sitemizin herhangi bir resmi yada özel yardım kuruluşu ile ilgisi yoktur. Amacımız sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmek. Sitemiz resmi yarı resmi yada özel bir kuruluşun sözcüsü yada aracısı değildir. Ama merak ettiğiniz konuları sorarsanız bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışırız.
   sosyalyardimlar.com Site yönetimi

  2. Küçükçekmece Kanarya mahallesi güvercin caddesi pelikan sokak no40 daire 19

  1. Merhaba. Sitemizin herhangi bir resmi yada özel yardım kuruluşu ile ilgisi yoktur. Amacımız sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmek. Sitemiz resmi yarı resmi yada özel bir kuruluşun sözcüsü yada aracısı değildir. Ama merak ettiğiniz konuları sorarsanız bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışırız.
   sosyalyardimlar.com Site yönetimi

 28. Bn esimden ayrildim 1 bucuk yasinda oglum var8 aylikda hamileyim zor durumdayim ewim kira

  1. Merhaba. Sitemizin herhangi bir resmi yada özel yardım kuruluşu ile ilgisi yoktur. Amacımız sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmek. Sitemiz resmi yarı resmi yada özel bir kuruluşun sözcüsü yada aracısı değildir. Ama merak ettiğiniz konuları sorarsanız bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışırız.
   sosyalyardimlar.com Site yönetimi

 29. Eşimden ayrıldım 10 aylık bebeğim var evim kira eşimden nafakada almıyorum çok zor durumda yım allah rızası için yardım edermisiniZ numaram 05449621044

 30. Yeni evliyim yardıma muhtacız kira ödüyoruz Allah rızası için yardım etmenizi rica ederim eşim kirada oturuyoruz

  1. Merhaba. Sitemizin herhangi bir resmi yada özel yardım kuruluşu ile ilgisi yoktur. Amacımız sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmek. Sitemiz resmi yarı resmi yada özel bir kuruluşun sözcüsü yada aracısı değildir. Ama merak ettiğiniz konuları sorarsanız bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışırız.
   sosyalyardimlar.com Site yönetimi

 31. Kiradayım zor geçiniyorum allah rızası için bana da yardım edin gıda yardımı istiyorum muş ta yaşıyorum yardımlarınızı bekliyorm 2 ayın kirası daha vermemişim allah rızası için yardım

  1. Merhaba Nazlı Hanım. Bağlı olduğunuz sosyal yardımlaşma vakfına durumunuzu mutlaka anlatmalısınız.

 32. Merhaba bende sosyal yardımdan yararlanmak istiyorum 2 çocuğum var evimiz bizim ancak daha 4 sene kredi ödememiz gerekiyo erzak veya TL yardımınıza ihtiyacım var başvuru formunu indiriyorum ancak doldurup nereye nasıl göndereceğimi bilmiyorum

 33. ben gida yardima basvuru yapmK istiyorum ama olmuyor nasl basvuri yapabilirim durumum iyi degl ikzlerim var

 34. Ankarada oturuyorum kira ev 3 çocuk var eşim işden çıkarıldı yardim edin 05347760755

  1. Merhaba Bahar Hanım. Size yardımcı olmayı çok isterdim elbette. Ama ben, sizlere sosyal yardım konusunda bilgi vermeye çalışan sıradan bir kardeşinizim. Peki bize ne yapmamızı tavsiye edersiniz diye sorarsanız sırasıyla şu yolları denemenizi tavsiye ederim.
   1- Bağlı olduğum sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına dilekçe ile başvuru da bulunur ve yardım talebimi iletirdim.
   Bu yardım talebiniz rededilir yada olumsuz karşılanırsa ve siz bunun haksızlık veya yanlış bir karar olduğunu düşünüyorsanız bu durumda 2. yola başvururdum.
   2- “Açık Kapı”. Valilik ve kaymakamlıklarda vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinlemek ve çözüm bulmak adına Açık Kapı denilen bir müraacat mercii kurulmuştur.
   Buraya internet üzerinden yada bizzat giderek başvuru da bulunabilirsiniz.
   3- Hayır bu kurumların hiç biri beni anlamıyor benim gerçekten yardıma çok ihtiyacım var diyorsanız son olarak da CİMER üzerinden başvuru yapabilir ve durumunuzu Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine İletebilirsiniz.
   Umarım biran önce probleminiz çözülür. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

 35. Evimiz kira 6çocuğum var eşim corana yüzünden satış yapamıyor eşim pazarda lahana satıyor gıda yardımlarınızı bekliyoruz

  1. Merhaba Aynur Hanım. Size yardımcı olmayı çok isterdim elbette. Ama ben, sizlere sosyal yardım konusunda bilgi vermeye çalışan sıradan bir kardeşinizim. Peki bize ne yapmamızı tavsiye edersiniz diye sorarsanız sırasıyla şu yolları denemenizi tavsiye ederim.
   1- Bağlı olduğum sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına dilekçe ile başvuru da bulunur ve yardım talebimi iletirdim.
   Bu yardım talebiniz rededilir yada olumsuz karşılanırsa ve siz bunun haksızlık veya yanlış bir karar olduğunu düşünüyorsanız bu durumda 2. yola başvururdum.
   2- “Açık Kapı”. Valilik ve kaymakamlıklarda vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinlemek ve çözüm bulmak adına Açık Kapı denilen bir müraacat mercii kurulmuştur.
   Buraya internet üzerinden yada bizzat giderek başvuru da bulunabilirsiniz.
   3- Hayır bu kurumların hiç biri beni anlamıyor benim gerçekten yardıma çok ihtiyacım var diyorsanız son olarak da CİMER üzerinden başvuru yapabilir ve durumunuzu Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine İletebilirsiniz.
   Umarım biran önce probleminiz çözülür. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

 36. Bende gıda yardımı istiyorum eşim kronik kalp hastası düzgün çalışamıyor lütfen bir yardımcı olun

  1. Merhaba Ayşe Hanım. Size yardımcı olmayı çok isterdim elbette. Ama ben, sizlere sosyal yardım konusunda bilgi vermeye çalışan sıradan bir kardeşinizim. Peki bize ne yapmamızı tavsiye edersiniz diye sorarsanız sırasıyla şu yolları denemenizi tavsiye ederim.
   1- Bağlı olduğum sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına dilekçe ile başvuru da bulunur ve yardım talebimi iletirdim.
   Bu yardım talebiniz rededilir yada olumsuz karşılanırsa ve siz bunun haksızlık veya yanlış bir karar olduğunu düşünüyorsanız bu durumda 2. yola başvururdum.
   2- “Açık Kapı”. Valilik ve kaymakamlıklarda vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinlemek ve çözüm bulmak adına Açık Kapı denilen bir müraacat mercii kurulmuştur.
   Buraya internet üzerinden yada bizzat giderek başvuru da bulunabilirsiniz.
   3- Hayır bu kurumların hiç biri beni anlamıyor benim gerçekten yardıma çok ihtiyacım var diyorsanız son olarak da CİMER üzerinden başvuru yapabilir ve durumunuzu Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine İletebilirsiniz.
   Umarım biran önce probleminiz çözülür. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

  1. Merhaba Zeynep hanım.İlgili yazıda ki şartları taşıyorsanız başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer taşımıyorsanız bağlı olduğunuz vakfa dilekçe yazarak yardım talebinde bulunabilirsiniz. Bazı vakıflar sıcak yemek dağıtırken bazı vakıflar kuru gıda yardımı yapmaktadır.Bu yardımlardan faydalanmak için lütfen bağlı olduğunuz sydv kurumlarına başvurun. İyi günler.

 37. Kirada yaşıyoruz eşimin ek geliri bize yetmiyor esimin borçları var bir bebeğim var
  Gida konusunda yardımcı olabilir misiniz lütfen

  1. Bağlı olduğunuz sosyal yardımlaşma vakfına dilekçe ile başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

   1. merhaba admin kardeşim iyi güzel söylüyorsun ben garsonluk yapıyordum cafe restoran yasak geldiğinden beri işsiz biriyim sigortam olmadığı için işten çıkardılar hem kendim göreme engelliyim sol gözüm hiç görmüyor raporum %32 şimdi sen söyle allah için sol gözü görmeyen biri için verdikleri rapor hakmıdır sence ben kiramı veremedim faturalar aldı başını gidiyor önümüz ramazan sosyal hizmetler kaymakanlık diyosun numarasını sana vereyim ulaşa biliyor musun aynı şekilde 153 beyaz masa aynısı ne yapmam lazım sen söyle erzak kahvaltılık 9 yaşında bir kızım astım hastası ihtiyaçlar bitmiyor ev içinde nasıl yardım edebilirisin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu