Diğer Yardımlar

Aşevi Ve Kuru Gıda Yardımı

Kuru gıda yardımı yapan Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıfları dışında Vakıflar Genel Müdürlüğününde böyle bir hizmeti bulunmaktadır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü İstanbul Eyüpte ki imalathanesinde hergün 2.000 kişiye sıcak yemek dağıtımı yapmaktadır.Bunun yanında ayrıca ülke geneline kuru gıda yardımı da yapmaktadır.

Bu aşevi gıda yardımı yaklaşık onbeş kalemdir.Bu sosyal hizmetler de diğer yardımlar gibi belli şartlar taşıyan ailelere verilmektedir.Şimdi bu şartlara beraber bakalım.

aşevi-kuru-gıda-yardımı

Aşevi Ve Kuru Gıda Hizmetinden Yararlanacaklar

  • Genelde tüm yardımlarda aranan şartlardan birisi bu yardımda da geçerlidir.Yardımdan faydalanabilmek için ilk şart herhangi bir sosyal güvencenizin bulunmaması.
  • Sosyal güvenceniz yok ise bu sefer gelirinize bakılıyor.Aileye gelen gelir askeri ücretin çok üstünde olmamalı.
  • 2022 sayılı kanun gereğince yaşlılık ve engelli maaşı alan türk vatandaşları da bu yardımlardan faydalanabilecek.
  • vakıflar genel müdürlüğü erzak yardımı formunu doldurmak

Aşevi ve Kuru Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuru gıda başvurusu işleminden yararlanmak isteyen vatandaşlar aşağıda linklerini verdiğimiz evrakları doldurmak suretiyle ilgili bölge müdürlüğüne başvurmalıdır.

Bölge müdürlüğünce yapılan değerlendirmede durumu uygun olan ailelere aşevi ve kuru gıda yardımından yararlandırılır.

Aşevi ve kuru gıda yardımlarında kontenjanların sınırlı olduğunu hatırlatmakta fayda görüyoruz.Ayrıca kuru gıda yardımı başvurusu Ankara da kurumca değerlendirilip elemeler olacağı da belirtiliyor. Erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır sorusuna cevap verdikten sonra şimdi de aşevi ve kuru gıda yardımı neden kesilir beraber bakalım.

Aşevi Ve Kuru Gıda Yardımı Hizmetlerinin Sona Ermesi

Vgm kuru gıda yardımı hangi durumda iptal edilir birde ona bakalım.

  • Fayda sahibinin Ölümü,
  • Muhtaçlığının ortadan kalkması veya bakım altına alınması
  • Bilgi verilmeksizin kesintisiz 10 gün aşevinden yemek alınmaması durumunda yardımınızın kesileceği belirtiliyor.

Aşağıdaki başvuru formunun doldurularak ilgili Bölge Müdürlüğüne elden veya posta ile ulaştırılması vakıflar genel müdürlüğü gıda yardımı başvurusu için yeterlidir. Başvuru formu doldurulurken başvuru yapan kişi ile birlikte aşevi ya da Gıda yardımından yararlanacak olan hanede yaşayan tüm kişilerin bilgisi formun her iki sayfasında da belirtilmelidir.

Aşevi Ve Kuru Gıda Başvuru Formları:

Vakıflar genel müdürlüğü aşevi ve kuru gıda hizmeti başvuru formu aşağıda verilmiştir. aşevinden yemek nasıl alınır sorusunda kritik nokta başvuru formunu doldurmaktan geçmektedir. Vakıflar genel müdürlüğü yardım başvuru formu doldurulurken dikkatli olunması aksi takdirde yardımınız dikkate alınmadan reddedilecektir. Aşağıda ki vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı formu indirilip ıslak imza ile imzaladıktan sonra şahsen veya posta yoluyla bölge müdürlüklerine yollayabilirsiniz. İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü kuru gıda yardımı formu aşağıdadır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu

Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı formu doldurmadan önce ayrıntıları aşağıdan okuyabilirsiniz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Hayır Hizmetlerinden Yararlanmak İsteyenler için Aydınlatma Metni için tıklayınız

Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı formu doldurduğunuzda hakkınızda araştırma yapılabilmesi için rıza beyanı aşağıdadır.

Kuru Gıda Hizmeti için Sağlık Verisinin İşlenmesine ve Kullanılmasına Dair Açık Rıza Beyanı için tıklayınız

Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı formu doldurulup maaşı çıkan kişinin gelir durumu takibi için aşağıda ki form doldurulur.

Kuru Gıda Hizmeti Alan Kişi Yoklama Belgesi için tıklayınız.

Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıflarının verdiği aşevi yardımı hakkında bilgi almak için tıklayın.

Vakıflar Genel müdürlüğü İletişim bilgileri için tıklayın.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Vakıflar genel müdürlüğü yardım başvurusu yapan vatandaşlar yaptıkları yardımların sonuçlarını nasıl öğreneceğini merak ediyor. Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı başvurusu yapan vatandaşlar e devlet üzerinden yardım başvurusunun sonucunu öğrenebilirler. Sorgulama ekranına buradan ulaşabilirsiniz.

Vakıflar genel müdürlüğü yardımları sadece erzak ve aşevi yardımları ile sınırlı değildir. Fakirlik maaşı olarak da bilinen muhtaç durumda ki kişilere bağlanan bir maaş yardımı da bulunmaktadır. Bu konuyu anlattığımız yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Buraya tıklayarak yazımıza ulaşabilirsiniz.

Gıda Yardımı Paketi İçinde Neler Var ?

Gıda yardımı paketi içindekiler vakıflar genel müdürlüğü tarafından açıklanmıştır.

Paketlerin içeriği şöyle:

” Erzak paketi yardımı 15 kalem gıda ürününden oluşmaktadır.

3 adet kuru gıda koli tipi bulunmaktadır: A tipi (14 kg) 1-2 kişilik aileler, B tipi (21,5 kg) 3-4 kişilik aileler ve C tipi (28,5 kg) 5 ve üzeri kişilik aileler için hazırlanmaktadır. Yurt geneline 81 il merkezinde her ay 20.315 aile adrese teslim şeklinde bu kuru gıda yardımı hizmetinden yararlanmaktadır. ” (bkz)

Kuru gıda yardımı almak istiyorum diyen vatandaşların tek başvuru yapabilecekleri nokta vakıflar genel müdürlüğü değil elbette. Sosyal yardımlaşma gıda yardım yapan diğer bir kurum.

Sosyal yardımlaşma Market Kartı vererek yada kuru erzakları bizzat alarak kendisi vatandaşa ulaştırabiliyor. Tabi vakıf gıda yardımı yaparken engellilere gıda yardımı ulaştırma noktasında daha fazla öncelik tanımaktadır.

Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı dışında sosyal yardımlaşma vakıflarının sosyal market ve aşevi yardımları bulunmaktadır. Bu konuyu detaylı olarak anlattığımız yazımızı mutlaka okumalısınız. gıda yardımı ve sıcak yemek yardımı ihtiyacı olan ailelere yardım yapan derneklerinde bulunduğunu hatırlatmakta fayda var.

Bu yazımızda aşevi yardımı nedir , gıda yardımı nasıl alınır , vakıflar genel müdürlüğü yardım kalemleri nelerdir ve vakıflardan nasıl yardım alınır, aşevinden yemek nasil alinir, Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı formu nasıl doldurulur anlatmaya çalıştık.

Etiketler

admin

Toplumsal bir gerçekiğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur.Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
guest
50 Yorum
En yeni
En Eski En çok oy alan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Halime
Halime
30 gün önce

2 çocuğum var evim kira eşim çalışmıyor yardıma ihtiyacımız var

Dilek
4 ay önce

Merhaba 4yasinda kizim var 6aylik hamileyim esim issiz cok zor durumdayiz evimiz kira allah rizasi icin yardim edin 531522 24 59 dilek

İslim
4 ay önce

Eşim çalşmyor 3 tane çocum var hitc sahbyim sizden yardm bekliyorm eşim mate bağmlsı devltimizden yardm bekliyorm

Hülya
Hülya
4 ay önce

Eşimden ayrıyım 2çocugumla birlikte yaşıyorum maddi olarak zorlanıyorum ikiside okuyor yardım edilirse memnun olurum

Gökhan
Gökhan
4 ay önce

Issizim esim 6aylik hamile 4yasinda kizim var evim kira allah rizasi icin yardim edin magduruz evim kira şasirdim kaldim 2ay once ise girdim fabrika kapandi odemede yapmiyorlar zor durumdayiz allah rizasi cin yardim edin (05300329067)gökhan bakir

Fadimana seyman
Fadimana seyman
4 ay önce

Eşim çalışmıyor 5 çocuğumuz var gelirimiz az evimiz kira evde 7 kişiyiz yardımını za ihtiyacımız var kiramizi zor denklestiriyoruz gıda yardımınızı da talep ediyoruz

Gülseren Keleş
4 ay önce

Eşim ve oğlum epilepsi hastası kiracıyım eşim korona nedeniyle ücretsiz izin süresiz aileye gelir yok yardım istiyorum 3 çocuğum var

Ersoy
Ersoy
4 ay önce

benim işim yok evimde kira esimde madde bagimlisi tetavi goruyorum esimde isi yok 2kizim var maddi durum sayif yardima iytiyacimiz var

Hediye
Hediye
4 ay önce

Eşim hasta yatağında iki çocuğuma ortada kaldık madi durumum çok kutu evimde pişireceğim bir kap yemeğim yok yani kisacasina biz yoksulların bu dünyada yaşamaya hakkı yok galiba siz duyarĺi turkiye halkından yardim eli bekliyorum size yemin ederim kendim için istemiyordu eşim ve çocukların için istiyoru onlar için gerekirse havlarım bile

meryem
4 ay önce

yardıma ihtiyacın var yardımcı olursanız cok sevınırım ucretsız ızıne ayırdılar evım kıra odıyemıyom

İsmail
İsmail
4 ay önce

Benim ikizlerim var birde oğlum var 5 kişilik bir aileyim çalışmıyorum bir aydır bir aydaha çalışma yacam benimde yardıma ihtiyacım var

Nuray
Nuray
4 ay önce

05.05.2020.eşim kaç aydan beri çalişmiyor iki tane çocuğum var hiç biryerden gelirim yok geçinmek zor bana yardım edin

tekin
tekin
4 ay önce

ıst a calısmaya geldım vırusten dolayı calısamıyorum iş olmadıgı için evı bosalttım 2 aydır bır abımın yenıbosna dakı ofısınde kalıyorum gıda yardımı ıstıyorum 05336746834

Çimen
4 ay önce

S.n yetkililer ben çimen bende bir koli koru gıda istiyorum ranazandır Allah razı olsun teşekkürler

Ayse
Ayse
4 ay önce

Bn esimden ayrildim 1 bucuk yasinda oglum var8 aylikda hamileyim zor durumdayim ewim kira

Selma öcal
4 ay önce

Eşimden ayrıldım 10 aylık bebeğim var evim kira zor durumda yım bana yardım edermisin iz

Karel
Karel
4 ay önce

Yardıma muhtaç vatandaşlarım gmail adresime numara bırakın .

Selma öcal
Yanıtla  Karel
4 ay önce

Eşimden ayrıldım 10 aylık bebeğim var evim kira eşimden nafakada almıyorum çok zor durumda yım allah rızası için yardım edermisiniZ numaram 05449621044

Ela
Ela
4 ay önce

Yeni evliyim yardıma muhtacız kira ödüyoruz Allah rızası için yardım etmenizi rica ederim eşim kirada oturuyoruz

Nazlı
4 ay önce

Kiradayım zor geçiniyorum allah rızası için bana da yardım edin gıda yardımı istiyorum muş ta yaşıyorum yardımlarınızı bekliyorm 2 ayın kirası daha vermemişim allah rızası için yardım

Kiraz
Kiraz
5 ay önce

Merhaba bende sosyal yardımdan yararlanmak istiyorum 2 çocuğum var evimiz bizim ancak daha 4 sene kredi ödememiz gerekiyo erzak veya TL yardımınıza ihtiyacım var başvuru formunu indiriyorum ancak doldurup nereye nasıl göndereceğimi bilmiyorum

Başa dön tuşu
Kapalı