Belediye YardımlarıGüncel Konular

Antalya Halk Süt Yardımı

Antalya Halk Süt Yardımı hakkında detaylı bilgiyi içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

10 Haziran 2020 tarihinde başlatılan Antalya halk süt yardımı, pek çok vatandaş tarafından merak edilen bir konudur. Bu yardım sayesinde 2-5 yaş aralığında çocuk sahibi olan ailelere süt dağıtılmaktadır. İhtiyaç sahibi ailelerin hanesine her gün süt bırakılmaktadır. Halk süt projesi kapsamı altında Antalya’da ihtiyaç sahibi ailelere aylık 8 kilo süt dağıtılmış olmaktadır.

Antalya Halk Süt Yardımı Nasıl Başvuru Yapılır?

Antalya halk süt yardımı başvuruları online olarak gerçekleşmektedir. Bunun için buraya tıklayabilirsiniz. Başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız halinde başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır. Başvuru formunda doldurulan bilgilere göre başvuru sahibinin gelir durumu, hanede yaşayan çocuk sayısı ve kişisel bilgileri değerlendirilir. Başvurunun onaylanmasını isteyen her vatandaşın formdaki bilgileri eksiksiz ve doğru nitelikte doldurması gerekir.

Online olarak başvuru yapmanın yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne başvuru yapmaları gerekmektedir. Vatandaşlar ön başvuru için 444 94 20 numarasını da arayabilir.

Antalya Halk Süt Başvuru Sorgulama
Antalya Halk Süt Başvuru Sorgulama

Antalya Halk Süt Başvuru Sorgulama

Yapılan süt yardımı duruma ve yoğunluğa bağlı olarak 1 ay kadar sürebilir. Bazı durumlarda başvuru sonucu daha da uzayabilir. Başvurusu onaylanan bireyler iletişim bilgilerinden bilgilendiriliyor. Süt yardımı başvuru sonucunun onaylanıp onaylanmadığını öğrenmek için yukarıdaki çağrı numarasını da arayabilirsiniz. Ayrıca resmi internet sitesi üzerinden de başvuru sorgulaması yapabilirsiniz. Bunun için de buraya tıklayabilirsiniz.

Antalya Halk Süt Talep Formu

Antalya halk süt talep formu dediğimiz, bir nevi başvuru formudur. Başvuru sahibinin telefon numarası, mail adresi, ikametgah adresi, gelir durumu, çocuk sayısı, evin mülk durumu gibi bilgiler sorulmaktadır. Bu sayede Antalya Büyükşehir Belediyesi gerçek ihtiyaç sahiplerini en iyi şekilde ayırt edebilir. Başvurular değerlendirildikten sonra belediye, yardım yapacak kişiler için bir liste hazırlıyor. Yardım başvuru formunu doldurmuş aileler öncelikli olarak süt yardımından faydalanabilir.

Antalya Halk Süt Telefon Numarası

Antalya halk süt yardım başvurusu, başvuru sorgulama ve diğer işlemler için aramanız gereken numara 444 94 20 şeklindedir.

Antalya Halk Süt Ne Zaman Dağıtılacak?

Halk sütler her gün aksamadan belediye çalışanları tarafından dağıtılır. Her aile çocuğu için 8 tane süt alabiliyor. Aylık kota 8 kilogram şeklindedir. Eğer sütünüz vaktinde gelmediyse belediyeyi arayarak konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.3 çocuğu bulunan ailelere tek seferde 24 adet süt dağıtılıyor.

Antalya Halk Süt Gelmedi Neden?

Pandemi döneminde halk, sütlerin gecikmesine dair birtakım şikayetlerde bulunuyordu. Korona virüs salgının işlerin aksamasına neden oluyordu. Ancak kaza, deprem ve hastalık durumlarında gecikmeler yaşanabiliyor. Bunun dışında sütünüz gelmediğinde belediyeyi arayabilirsiniz.

Antalya Halk Süt Her Ay mı Veriliyor?

Başvurusu kabul edilen ailelere her ay düzenli olarak süt dağıtılmaktadır. Böylece aileler çocuklarının sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi için ücretsiz olarak süt ihtiyacını karşılamaktadır. Proje kapsamında kişilere UHD yani uzun ömürlü sütler dağıtılmaktadır. UHD sütlerde, çocukların sağlığına zarar verebilecek hiçbir kimyasal madde bulunmamaktadır.

Antalya Halk Süt Başvuru Şartları
Antalya Halk Süt Başvuru Şartları

Antalya Halk Süt Başvuru Şartları

Halk süt başvurusu yapabilmek için ailelerin 2-5 yaş aralığında çocuğunun bulunması gerekiyor. Çocukların 5 yaşını doldurması ile süt yardımı kesiliyor. Ailelerin süt yardımı başvurusu yapabilmesi için muhtaçlık sınırı altında gelirinin bulunması gerekiyor.

Antalya Halk Süt Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Antalya halk süt başvurusu için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir;

 • C kimlik fotokopisi ve aslı
 • Çocuğun T.C kimlik fotokopisi ve aslı
 • Gelir belgesi
 • İkametgah belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Kira sözleşmesi
 • Maaş bordrosu
 • İşsiz kişilerin SGK’dan alması gereken işsizlik belgesi

Yukarıdaki belgelerin yanı sıra engelli bireylerin engelli raporlarını da alması gerekiyor.

Antalya Halk Süt Yardımı Kimlere Verilir?

Hiçbir geliri olmayan ya da geliri muhtaçlık sınırı altında kalan bireyler halk süt yardımına başvuru yapabilir. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına kaydı bulunan kişiler önceliklidir. Vakfa kaydı olmayan kişiler internet üzerinden ya da telefon ile kayıt yaptırabilir. Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi, kişilerin süt yardımı alma olasılığını arttırıyor. Eşi vefat eden, eşinden ayrılan ve geliri olmayan çocuklu kadınlar da halk süt yardımına başvuru yapabiliyor.

Kronik hastalığı bulunan bireyler, çalışamayacak halde olan anne babalar da bu yardımdan faydalanabilir. Yangın, deprem gibi doğal afetlere maruz kalan afetzedeler de süt yardımına başvuru yapabilir. En az %40 engel oranına sahip bireyler de bu yardımdan faydalanabiliyor.

Antalya Halk Süt Yardımı Hangi Durumlarda Kesilir?

 • Çocuğun 5 yaşını doldurması halinde yardım kesiliyor.
 • Aile 2-5 yaş aralığındaki diğer çocukları için süt yardımı almaya devam ediyor.
 • Anne ya da babanın ölmesinden sonra yardım kesiliyor. Ancak ölüm belgesini belediyeye verdikten sonra yardım devam ediyor.
 • Çocuğun ölümü durumunda yardım kesiliyor.
 • İkametgah değişikliği olması halinde de yardım sona eriyor. Ancak ikametgah değişikliğini belediyeye bildirmeniz gerekir.
 • Bildirim sonrasında halk süt ailelere verilmeye devam ediyor.

Bu yazımızda Antalya halk süt yardımı hakkında bilgi sunmaya çalıştık. Daha detaylı bilgi için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu