Belediye Yardımları

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu hakkında merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz. Ankara Büyükşehir Belediyesinin bütün sosyal yardımları için yazımızı başta sona kadar okuyunuz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı başvurusu öğrencilerin eşit düzeyde eğitim alması ve eğitim haklarından mağdur olmaması için sunulan desteklerden biridir. 2022 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi okullar açılmadan önce 300 TL eğitim yardımı sağlayacağını belirtmiştir. Maddi durumu kötü olan ve çocuğunun kırtasiye masraflarını karşılayamayan ailelerin hesabına 300 TL aktarılacaktır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Kimlere Verilir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı, belediyeden düzenli bir şekilde yardım alan ve Başkent kartı bulunan vatandaşlara verilir. Bu yardımdan faydalanacak olan kişilerin şu kriterleri karşılıyor olması gerekir;

  • Maddi güçlük çekiyor olması
  • Sosyal güvencesinin bulunmaması
  • Engelli bireyler
  • Mahkum ailesi çocukları
  • Kiracılar
Ankara Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı
Ankara Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Yapacak mı?

2021 yılında faaliyete geçirilen kırtasiye yardımı 2022 yılında da gerçekleşmiştir. Eğitim, kırtasiye ve giyim yardımı sunan Ankara Büyükşehir Belediyesi, burs yardımı da vermektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Nasıl Alınır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen kırtasiye yardımından yararlanmak için belediyeden sosyal yardım alıyor olmanız gerekir. Belediyede destek kaydı olan kişilere kırtasiye yardımı otomatik olarak yatırılmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardım Başvurusu 2022

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı başvurusunda bulunmak için öncelikle Başkent kart başvurusunda bulunmalısınız. Başkent kart başvurusu onaylanan kişilere kırtasiye yardımı başta olmak üzere pek çok yardım verilmektedir. Ankara Belediyesi tarafından sunulan kırtasiye yardımı ve diğer yardımlardan faydalanmak için https://forms.ankara.bel.tr/baskentkartonbasvuru linkini tıklayabilirsiniz.

Başkent Kart Kırtasiye Yardımı Nerelerde Geçerli?

Başkent kart kırtasiye yardımı, kırtasiye satışı yapan dükkan ve marketlerde geçerlidir. Sadece Ankara ili içinde bulunan tüm market ve mağazalardan kırtasiye yardım ücretini kullanabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Neden Yatmadı?

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı neden yatmadı sorusu pek çok vatandaş tarafından sorulmaktadır. Başkent kartına sahipseniz belirlenen tarihlerde bakiye yatar. Ancak yine de gecikme olduğunu düşünüyorsanız Alo 153 numarasını ya da ikamet ettiğiniz bölgenin Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı’nı arayabilirsiniz.

Sosyal yardımlardan faydalanmak ve merak ettiğiniz konular hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için YouTube kanalımızı da inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu