Belediye YardımlarıGüncel Konular

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kara kış Yardımları Nelerdir ?

Ankara Büyükşehir belediyesi kara kış yardımları konusunda çalışma başlattı. Kara kış destek paketinin bütün ayrıntılarını sizler için yazdık. Kara kış destek paketi nedir? Kimler Başvuru yapabilir? Kara kış paketi için başvurularınızı nereye yapmanız gerekir? Bütün detaylar yazımızda.

Kış aylarının gelmesi ile birlikte pek çok büyük şehir belediyesi vatandaşa destek açıklamalarında bulunuyor. Bunlardan biri de Kara kış Yardımları ya da kara kış destek paketi açıklaması ile Ankara Büyükşehir Belediyesi oldu.

Kara Kış Destek Paketi Nedir?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, geçtiğimiz günlerde, kış aylarında Ankaralıların mağdur olmaması adına bir dizi destek kararı aldıklarını duyurmuştu. Ayrıca Kara kış yardımları konusunda açıklamalarda bulunmuştur. Mansur Yavaş’ın açıklamalarında en çok dikkat çeken ayrıntı ise yaklaşık 600 milyon TL’lik doğalgaz desteği oldu. İşte Ankara halkı için büyük merak konusu olan kara kış yardımları ile ilgili ayrıntılar.

Doğalgaza gelmesi beklenen zamları endişe içinde bekleyen Ankaralılara, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’tan müjde geldi. Mansur Yavaş ilk ödemesi 16 Kasım’da yapılacak olan destek paketi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ayrıca Yavaş; okumayan hiçbir çocuğun kalmayacağına ve kimsenin aç yatağa girmeyeceğine dair söylemlerde de bulundu. Sosyal medyada yapılan açıklamaya göre, başkentlilerin doğalgaz harcaması için kullandıkları Başkent kartlarına 4 ayda, toplamda 2150’şer TL yatırılacak. Bu desteğin ilk ödemesinin 16 Kasım’da yapılacağı da yine sosyal medya üzerinden duyuruldu.

Kara kis yardimlari
Kara kış yardımları

Ankara Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardımı

Başkentlilerin dört gözle beklediği Kara kış yardımları konusundaki açıklamaların gelmesi ile birlikte, yapılacak olan nakit yardımının ayrıntıları da netleşmiş oldu. Kasım ayında başlamak üzere, 4 ay boyunca ihtiyaç sahibi ailelerin Başkent kartlarına 2 bin 150 TL yatırılacak. Toplamda bu destekten faydalanacak hane sayısının 186 bin 209 olduğu da yapılan açıklamalar arasında bulunuyor. Ayrıca doğalgaz yerine kömür kullanan ailelerin de bu destek paketinden faydalanabileceği yapılan açıklamalar arasında bulunuyor. Kara kış yardımları bunlarla sınırlı değil. Devamını birlikte inceleyelim.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ekmek ve Et Desteği 
Ankara Büyükşehir Belediyesi Ekmek ve Et Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ekmek ve Et Desteği 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medyadan yaptığı açıklamalarda, et ve ekmek desteği yapılacağının da altını çizdi. Yavaş, yılbaşından itibaren ihtiyaç sahibi her ailenin, Başkent kartları ile her gün bir ekmek alabileceğini duyurdu. Ayrıca Başkan Mansur Yavaş, bu ailelerin yine aynı kartlar ile anlaşmalı olunan kurumlardan aylık birer kilo et de alabileceği müjdesini Verdi. Yaptığı desteklerle Ankaralıların taktirini kazanan Yavaş, eğitim konusundaki hassasiyetine bir kez daha değindi ve yaklaşık 20 bin öğrenciye servis desteği verileceğini de ekledi.

Kara Kış Destek Paketi Başvuru Formu

Kara kış destek paketi için herhangi bir başvuru formu bulunmamaktadır. Belediyenin ya da Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı’nın vereceği formdaki bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulması yeterlidir.

Kara Kış Destek Paketi Başvuru Sorgulama

Kara kış destek paketini sorgulamak için başvuru yaptığınız belediyeye ya da sosyal dayanışma vakfına gitmeniz gerekir. Aynı zamanda telefonla da arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kara Kış Destek Paketi Başvuruları

Başkentlilerin kara kış yardımları konusunda en çok merak ettiği diğer bir konu da, bu desteğe nasıl başvuru yapacakları oluyor. Bu desteğe başvuru yapmak isteyenlerin Sosyal Yardım Başvuru Merkezlerine gitmesi ve burada başvuruya ilişkin form doldurması gerekmekte. Ayrıca başvuru yapmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin, yardım merkezlerine gitmeden önce https://sosyalhizmetler.ankara.bel.tr/ adresi üzerinden ön başvuruda bulunması gerekiyor.

bavuru
Ankara büyükşehir belediyesi yardım başvurusu

Kara Kış Destek Paketi Şartları

İşte bu destek paketi için aranan şartlar;

  • Ankara il sınırları içerisinde ikamet ediyor olunmalı,
  • T.C. vatandaşı olunmalı,
  • İhtiyaç sahibi olduğu konusunda, yetkililerin talep ettiği bilgi ve belgeleri beyan edebiliyor olmalı,
  • Servis desteği başvurusunda bulunacak ailelerin, çocuklarının okulla ilişiğini gösteren belgeleri beyan etmeli,

Her daim başkentlilerin yanında olduğunu duyuran Başkan Mansur Yavaş, Ankara’da yaşayan hiçbir vatandaşın yalnız olmadığını bir kez daha yaptığı bu destek paketi açıklaması ile dile getirdi.

Ülkemizin 32 büyükşehir belediyesinin bütün yardımları için internet sitemizin belediye yardımları sekmesine mutlaka göz atınız.

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu