Belediye Yardımları

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çiftçilere Hibe Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi çiftçi hibe kredisi hakkında merak edilenler yazımızın devamında. Lütfen yazımızı baştan sona kadar dikkatlice okuyunuz!

Ankara Büyükşehir Belediyesi çiftçilere hibe kredisi yıllardır devam ettiği gibi 2023 yılında da vatandaşların yüzünü güldürüyor. Büyükşehir belediyesi tarafından yerli üretimi desteklemek adına çiftçilere ücretsiz fide dağıtımı yapılıyor. Ankara ili içinde yaşayan yerli çiftçilere %75’i hibe, %25’i katkı payı bazında destek veriliyor. Vatandaşların ücretsiz olarak bu yardımdan faydalanmaları için Çiftçi belgesine sahip olmaları gerekir. Çiftçilere mazot desteği de sunan Ankara Büyükşehir Belediyesi aynı şekilde domates, biber, patlıcan gibi sebzelerin fidesini vererek de gelirlerine katkıda bulunmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çiftçilere Hibe Kredisi Kimlere Verilir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi çiftçilere hibe kredisi Ankara ili içinde ikamet eden çiftçilere sunulmaktadır. Ancak bu yardımdan faydalanmak için sadece Ankara’da ikamet ediyor olmak yeterli değildir, birtakım şartları karşılamak gerekir. Bu şartları aşağıdaki şekilde gösterebiliriz;

  • Ankara il bazında ikamet ediyor olmak
  • Çiftçi Belgesi (ÇKS) sahip olmak
  • Hibe desteği için başvuruda bulunmak

Bu şartları karşılamanız durumunda büyükşehir belediyesi tarafından hibe desteği alabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çiftçilere Hibe Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi çiftçilere hibe kredisi başvurusu öncelikli olarak Şereflikoçhisar, Haymana, Bala, Evren ve Polatlı ilçelerinden kabul edilecektir. Başvurular direkt olarak Aile Yaşam Merkezleri, Fen İşleri ve ASKİ şantiyelerinden yapılmaktadır. Aynı şekilde çiftçi kredisi başvurusunda bulunmak için 0312 507 46 51 numarası da aranabilir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Hangi Kapsamlarda Çiftçi Desteği Verir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Hangi Kapsamlarda Çiftçi Desteği Verir
Ankara Büyükşehir Belediyesi Hangi Kapsamlarda Çiftçi Desteği Verir

Ankara Büyükşehir Belediyesi çiftçilere aşağıdaki alanlarda destek sunmaktadır;

  • Mazot desteği
  • Tohum desteği
  • Gübre desteği
  • Fide desteği
  • Çiftçi kartı desteği

Sizler de bu yardımlardan faydalanmak için belediyeye bizzat müracaat edebilirsiniz. Güncel belediye yardımları için YouTube Kanalımızı da takip edebilirsiniz;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu