Belediye YardımlarıFaydalı Bilgiler

ALO 153 Sosyal Yardım Başvurusu

ALO 153 ne işe yarar? ALO 153 sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? Tüm detaylar içeriğimizin devamında. Hemen okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz.

ALO 153 sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? Kimler başvurabilir? Hangi saatlerde başvuru yapılır? Tüm detayları içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

ALO 153 sosyal yardım başvurusu sayesinde yoksul ve dar gelirli vatandaşlar sosyal yardımlaşma müdürlüklerine gitmeden yardım başvurularını gerçekleştirebiliyor. Elbette, sosyal yardımlaşma müdürlükleri ve belediyelerin yönlendirdiği diğer adreslere giderek de başvuruda bulunmak mümkün. ALO 153 hattını arayarak hem sosyal yardım başvurusunda bulunabilir hem de belediye yetki alanına giren her türlü soru ve görüşlerinizi numaradan bildirebilirsiniz.

ALO 153 Nedir?

Beyaz Masa ve Çözüm Merkezi olarak adlandırılan ALO 153, vatandaşların yerel idare hizmetlerine erişebilmesi için sunulan bir iletişim numarasıdır. İlk kez 1990 yılında faaliyete geçen ALO 153 günümüzde tüm belediyeler tarafından kullanılıyor. Vatandaşlar hangi ilde yaşarsa yaşasın, bu numarayı arayarak belediye yetkilileri ile görüşebiliyor. Beyaz Masa, vatandaşların yanı sıra kurumlara da hizmet içeriği sunuyor.

Kurumlar da, tıpkı vatandaşlar gibi ALO 153 hattını arayarak talep, görüş ve şikayetlerini bildirebiliyor. 7/24 hizmet sunan ALO 153 hattı, yaralı hayvan ihbarı, tekerlekli sandalye temini ve sosyal yardım başvurusu gibi pek çok alanda hizmet sunuyor. Vatandaşlar ALO 153 hattından ön başvuruda bulunarak başvurudan yararlanıp yararlanamayacaklarını da sorabiliyor.

ALO 153 Tarafından Verilen Hizmetler
ALO 153 Tarafından Verilen Hizmetler

ALO 153 Tarafından Verilen Hizmetler

ALO 153 tarafından verilen hizmetleri şu şekilde gösterebiliriz;

  • Yaşlılar için özel evde bakım hizmeti
  • Yürüme engelli vatandaşlar için tekerlekli sandalye ulaşım hizmeti
  • Yaralı hayvan ihbarı
  • Yerel yönetimler tarafından yürütülen her türlü hizmet esaslı faaliyetler

ALO 153 hattını arayarak sosyal yardım ön başvuruda da bulunabilir. Örneğin erzak yardımı almak isteyenler ALO 153 hattını arayarak yardımdan faydalanıp faydalanamayacaklarını öğrenebilir.

ALO 153 Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

ALO 153 hattı 7/24 hizmet veriyor. Dilediğiniz zaman bu hattı arayarak sosyal yardım ön başvurusunda bulunabilir, hangi yardımlardan faydalanabileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

ALO 153 VE diğer sosyal yardımlar hakkında detaylı bilgi almak için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sayın bakanlığımız üç tane oğlum var çocuklarım için para yardımı bekliyoruz lütfen yardım edin zor durumdayız hallah rızası için yardım edin zor durumdayız ev kira lütfen yardım edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu