Güncel Konular

Aile Hekimi Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Aile hekimi sorgulama işlemi nasıl yapıldığı son zamanlarda en çok merak edilen konulardan. Aile hekimi öğrenme isteğinde bulunan aileler bunun için çeşitli yollara başvuruyor. Aile hekimi sorgulama e devlet üzerinden yada telefon numarası ile yapılabiliyor mu ? Detaylar haberimizde.

Aile hekimi sorgulama işlemleri online olarak yapılmaktadır. Peki nasıl ?  Aile hekimi öğrenme işlemleri nasıl yapılmaktadır ? Aile hekimi bulma işlemi yapmak isteyen vatandaşlar ne yapmalı ?

Aile hekimi bulmak için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Bunlar e devlet ve telefon operatör servislerinin sağlamış olduğu kısa sms hizmetir. Gelin lafı daha fazla uzatmadan bunlara bakalım.

Aile Hekimi Sorgulama E devlet Üzerinden Nasıl Yapılır ?

Aile hekimi sorgulama e devlet üzerinden  kolaylıkla yapılabilmektedir. Peki nasıl ? gelin beraber aşama aşama beraber bakalım.

  • Öncelikle bir e devlet şifrenizin bulunması lazım. Eğer e devlet şifreniz var ise https://www.turkiye.gov.tr/aile-hekim-bilgisi adresine gidiyoruz ve giriş yapıyoruz.
  • Daha sonra açılan sayfada bağlı olduğunuz sağlık ocağı ve doktorunuzun ismini göreceksiniz.

Eğer sağlık ocağınızı değiştirmeniz gerekiyorsa daha önce yazdığımız https://www.sosyalyardimlar.com/aile-hekimi-degistir-hemen-degistirme-yontemi/ aile hekimi değiştirme adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Kısa Mesaj İle Aile Hekimi Öğrenme

Bir çok operatör kişilerin bağlı olduğu aile hekimini sorgulamaya destek vermektedir. Bu destek sms yoluyla yapılmaktadır. Bu başlık altında bunu nasıl yaptıklarını beraber inceleyeceğiz.

Turkcell Aile Hekimi Sorgulama İşlemleri

Eğer hattınız Türkcell ise  bu işlemi bir kısa SMS ile halledebilirsiniz. Bu işlemin ücretli olduğunu da notlarımızın arasına ekleyelim. Bunun için “AH T.C. KİMLİK NUMARASI” (AH 12312312312) yazdıktan sonra “7777”veya “6998” numaralarına kısa mesaj göndermelidir.

Vodafone İle Sorgulama İşlemleri

Eğer Vodafone ailesinden iseniz bu durumda “HEKIM T.C. KİMLİK NUMARASI” yazıp kısa mesaj (SMS) ile 5115’e mesaj yollamaları gerekmektedir.

Türk Telekom İle Sorgulama İşlemleri

Türktelekom alt yapısını kullanıyorsanız bu durumda “AH T.C. KİMLİK NUMARASI” yazıp 5115′ yada 6998’e yollamanız gerekmektedir.

Aile hekimliği öğrenme işlemleri nasıl yapılır ?  Hangi aile hekimindeyim gibi sorulara cevap bulmaya çalıştık bu yazımızda. Sizlerde aklınıza takılan soruları bizlere sorabilir veya duygu ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Sorduğunuz soruları ve yorumlarınızı önemsiyoruz. Sorduğunuz sorulara en kısa zamanda mutlaka geri dönüş yapılacak ve hiç bir sorunuz cevapsız kalmayacaktır.

Yazımıza yorum yapmak için abone olmanıza yada kayıt olmanıza gerek yoktur. Değerli fikirlerinizi bizden esirgemeyin. Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere.

Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Aile hekimimi sorguladım ama başka bir ilde görünüyorum. Bu mümkün mü acaba ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu