Diğer YardımlarGüncel KonularYardım Haberleri

Ahbap Derneği Yardım Başvurusu

Ahbap yardım başvusu en sık sorulan sorulardandır. Peki ahbap yardım başvuruları nasıl yapılır? Ahbap nedir ? Birlikte inceleyelim.

Ahbap yardım derneği, ihtiyaç sahiplerine, ihtiyaçlarını gidermek amacıyla ayni ve nakdi yardım yapmayı amaçlayan bir sivil toplum kuruluşudur. Toplumsal yardımlaşmayı güçlendirmek, çağdaş ve sürdürülebilir yardımlaşma projeleri oluşturmak amaçlarıyla hareket etmektedir. Bunun için işbirlikleri ve bağış yöntemine de yer veren Ahbap Derneği özellikle Ahbap yardım başvuruları için internette oldukça aratılmaktadır.

Ahbap Derneği yardım faaliyetlerini sürdürmek amacıyla birçok etkinlik de düzenlemektedir. Kurs, seminer gibi eğitim çalışmaları düzenlemek; bülten, gazete, dergi gibi yayınlar çıkarmak, bağış toplamak, kültürel ve sosyal tesisler kurarak üyelerin faydalanmasını sağlamak; balo, sergi, tiyatro gibi eğlenceli etkinlikler düzenlemek; Ahbap Derneği’nin gerçekleştirdiği faaliyetlerden bazılarıdır.

Kültürün birleştirici birikimini, çağdaş bilgi ve teknolojinin imkânlarıyla geliştirerek geleceğe taşımayı amaçlamaktadır. Ahbap Derneği 2017 yılında kurulmuş, o tarihten beri faaliyetlerine devam etmektedir.

Ahbap Yardımları Nelerdir?

Ahbap yardım başvurusu 4 kategoride yapılabilmektedir. Bunlar sosyal yardımlar, sağlık yardımları, eğitim yardımları, sahne emekçileri sosyal destekleridir. Siz de size uygun olan ahbap yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Siz de başvuruların detaylarını öğrenmek ve yardım başvurusunda bulunmak için yazımızın geri kalanını okuyabilirsiniz.

Ahbap yardım başvuruları yazımızda detayını vereceğimiz ilk yardım sosyal yardımlar olacak.  Sosyal yardımlar aşağıdaki başlıklardan oluşmaktadır:

 • Gıda desteği
 • Tadilat
 • Giysi yardımı
 • Bebek ürünleri ve yardımı
 • Ev eşyası yardımı
 • Barınma / konaklama yardımı
 • Nakliye yardımı

Ahbap Gıda Desteği

Koronavirüs salgını sırasında işini kaybetmiş, sıkıntıya düşmüş kişiler başta olmak üzere, ihtiyaç duyan vatandaşlara Ahbap Derneği tarafından gıda yardımı yapılmaktadır. İşini kaybetmiş kişiler, çalıştığı iş yeri tarafından ücretsiz izne çıkarılanlar, ekonomik sıkıntısı olanlar Ahbap gıda yardımı için başvuruda bulunabilir. Yapılan başvuru sonrası kriterler dikkatle değerlendirilip yardımın onaylanması halinde sisteme kayıtlı adrese gıda paketleri yollanacaktır. Ahbap yardım başvurusu nasıl yapılır öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Başvuru yaptıktan sonra  başvurunuzun onaylanması durumunda başvuru sahibine mail ve SMS yollanmaktadır. Bu SMS yollanan kargonun takip numarası bilgisini de içermektedir.  Onaylandı mesajı geldikten en geç bir hafta içinde koli ilgili kişiye ulaşmaktadır.

Başvurunuz sonrasında sizden,

 • Kimlik belgesi
 • SGK hizmet dökümü
 • Nüfus kayıt örneği
 • Taşınmaz kaydı
 • İkametgah

İstenecektir. Bu belgeler dışında farklı belgeler de ihtiyaç halinde istenebilir. Başvurunuz esnasında gerekli belgeleri www.ahbap.org sitesinin belge yönetimi ekranından yüklemeniz gerekmektedir.

Ahbap Tadilat Yardımı

Herhangi bir alanda tadilat ihtiyacınız varsa bunun için de ahbap yardım başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru sırasında hangi alanda tadilata ihtiyacınız olduğuna dair sorulara doğru ve dikkatli bir şekilde cevap vermeniz gerekmektedir. Daha sonra gerekli belgeleri yükledikten sonra ilgili şehrin Yardımlaşma Çalışma Grubu tarafından talebiniz incelenir ve 30 gün içinde onay veya red mesajı gelir. Başvurunuz onaylandığı ve başvurunuzla alakalı bir destekçi bulunduğunda yardım ile ilgili süreç başlatılır. Ahbap yardım başvurusundan olan Tadilat yardımı bir süreliğine durdurulmuştur ancak isteğiniz halinde açıldığında bilgilendirilebilirsiniz.

Ahbap Giysi ve Bebek Ürünleri Yardımı

www.ahbap.org sitesinden yapabileceğiniz bir diğer Ahbap yardım başvurusu da giysi yardımıdır. Başvurunuz sırasında hangi tür giysiye ihtiyacınız olduğuna dair soruları cevaplamanız gerekmektedir. Gerekli belgeleri de yükledikten sonra başvurunuz incelenir ve 30 gün içinde cevap verilir.  Sadece kendiniz ve çocuğunuz için başvuruda bulunabilirsiniz. Aynı şekilde ihtiyaç duyduğunuz bebek bezi ile ilgili de yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Ahbap yardım başvurusundan olan giysi yardımı ve bebek bezi yardımı bir süreliğine durdurulmuştur ancak isteğiniz halinde açıldığında bilgilendirilebilirsiniz.

Bütün bu Ahbap yardım başvuruları yanında başvurabileceğiniz ev eşyası yardımı, barınma/konaklama yardımı ve nakliye yardımı da bulunmaktadır. Bu yardımlar için de Ahbap Derneği’nin internet sitesinden başvuru yapmanız ve gerekli belgeleri yüklemeniz gerekmektedir. Ancak bu yardımlar da yoğunluk sebebiyle bir süreliğine durdurulmuştur. Onay vermeniz durumunda kayıtlı mail adresinize başvurular başladığında bilgi gönderilmektedir.

Ahbap Sağlık Yardımları

Ahbap yardımlarının neler olduğu en çok merak edilen konulardan. Bir başka Ahbap yardım başvurusu, sağlık yardımlarıdır. İhtiyaç sahibi hastalar için temin edemedikleri durumlarda medikal malzeme desteği Ahbap Derneği tarafından sağlanmaktadır.

Ahbap yardım başvuru çeşidi olan sağlık yardımlarında, işitme cihazı , oksimetre cihazı, oksijen cihazı, aspiratör cihazı, işitme cihazı, hasta sandalye ve karyolası, protez ve ortez, solunum cihazı yardımı yapılmaktadır.

Sisteme giriş yaptıktan sonra açılan ekranda size ihtiyacınız olan medikal malzeme ile ilgili sorular sorulmaktadır. Daha sonra istenilen belgeleri sisteme yüklemenizle beraber başvurunuz tamamlanacak, sonucu size sms ile iletilecektir. Ancak şu an yoğunluktan dolayı sağlık alanında Ahbap yardım başvuruları kapatılmış durumdadır.  Yeniden açıldığında haberdar olmak için başvuru sayfasından “Bilgilendir” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Ahbap Eğitim Yardımı

Ahbap Derneği kurulduğu zamandan bu yana doğaya, insana, hayvana yardımcı olmak amacıyla projeler üretmekte, çalışmalar yürütmektedir. Eğitime de çok önem veren Ahbap Derneği, öğrencilere eğitim desteği sağlamaktadır.

Ahbap yardım başvurularından olan eğitim yardımı için www.ahbap.org sitesine giriş yaptıktan sonra eğitim yardımı başvuru sekmesinden başvuru yapabilirsiniz. 18 yaş altı öğrencilerin başvurusunun velileri ya da vasileri tarafından yapılması gerekmektedir.  Ancak şu an yoğunluktan dolayı Ahbap eğitim yardım başvuruları kapatılmış durumdadır.  Yeniden açıldığında haberdar olmak için başvuru sayfasından “Bilgilendir” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Ahbap Sahne Emekçileri Sosyal Destek

Ahbap Derneği salgın döneminde işsiz kalmış, ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlar için yardımlarına devam etmiş, var olan yardımların sayısını artırmaya çalışmıştır. Bu yardımlardan biri de sahne emekçileri için başlatılan sosyal destektir.

Koronavirüs salgını sırasında iş kaybına uğramış, kapanma döneminde sıkıntıya düşmüş, ücretsiz izne çıkartılmış her türlü müzik ve sahne emekçisine fatura desteği sağlamaya başlayan Ahbap Derneği biraz olsun sahne emekçilerinin ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda alınan başvurular dikkatle incelenerek elektrik, su ve doğalgaz faturalarından toplamda 400 TL’ye kadar olan kısım Ahbap Derneği tarafından ödenmektedir.

Başvuru sırasında kimlik belgesi, SGK hizmet dökümü, nüfus kayıt örneği, taşınmaz kaydı, yerleşim yeri belgesini sisteme yüklemeniz gerekecektir.  Başvurunuz sırasında istenen bilgileri doğru bir şekilde doldurmanız ve gerekli evrakları sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Fatura bilgilerinizi de doğru bir şekilde sisteme kaydetmeniz gerekmektedir.

Ahbap Yardım Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Ahbap yardım başvurusu sırasında sizden bazı evrakları sisteme yüklemeniz istenmektedir. Bunlar:

Nasıl Ahbap Bağışçısı Olunur?

Ahbap Derneği, yardımları için farklı yöntemler kullanmaktadır. Derneğe bağlı mallardan gelen gelirlerin yanı sıra, düzenlenen etkinliklerde toplanan gelirler, kurulan iş birlikleri da yardım için kullanılmaktadır. Bunun dışında Ahbap yardımları için kullanılan kaynaklardan biri de bağışlardır. Ahbap yardımları için bağış yapmak istiyorsanız www.ahbap.org sitesinden bilgi alabilir, birden farklı yöntemle bağış yapabilirsiniz. Kredi kartı kullanarak düzenli bağış talimatı verebilir, site üstündeki İBAN numarasıyla bağışta bulunabilirsiniz.

Ahbap Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Yukarıdaki videomuzu baştan sona kadar izleyiniz. Bu videomuzda Ahbap yardım başvurularının bütün detayları adım adım anlatılmaktadır. Siz de bu videoyu izleyerek Ahbap yardım başvurusu yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu