Güncel KonularDiğer YardımlarYardım Haberleri

ADEM Projesi Başvuru Nasıl Yapılır?

ADEM projesi kapsamında merak ettiklerinizi içeriğimizin devamında bulabilirsiniz. Adem ve Sodem projeleri ile sizler de aylık 600 TL kadar destek alabilrisiniz. Detaylar için yazıyı baştan sona kadar dikkatlice okuyunuz.

Aile Destek Merkezleri ADEM Projesi kapsamında pek çok kadına ekmek kapısı açacak. ADEM projesi başvurusu nasıl yapılır, kimler bu projeden yararlanabilir gibi soruların cevabını içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler tarafından uygulamaya geçirilen ADEM projesi kadınların kişisel ve mesleki eğitimlerini geliştirmelerine yardımcı oluyor. Kadınların iş hayatına katılması ve sosyo-ekonomik şartlarını sağlayabilmesi için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ilgili destekler verilecek.

2012 yılında hayata geçirilen Aile Destek Merkezlerinde uygulamalı kurslar sayesinde 3 milyondan fazla kadın olumlu yönde kendini geliştirdi. Bütün illerinde uygulamaya geçirilen ADEM Projesi uygulamalarından pek çok kadın faydalanacak. ADEM projelerine katılacak kadınlara İŞKUR tarafından günlük olarak nakit para desteği de sağlanacak. Böylece kadınlar bir yandan eğitim görürken bir yandan para kazanabilecek. Kadınlar bu proje kapsamında aylık ortalama 600 TL  ödenek alacak.

Adem projeleri
Adem projeleri ile ev hanımları destekleniyor.

ADEM Projesi Kursları

ADEM Projesi kursları aşağıdaki şekilde gösterilebilir;

 • El sanatları
 • Kuaförlük
 • Giyim
 • Aile içi iletişim
 • Bebek bakımı
 • Gitar ve bağlama
 • Aşçılık
 • Pastacılık
 • Bilgisayar
 • Terzilik
 • Okuma ve yazma
 • Halı dokumacılığı
 • Yabancı dil
 • Satranç
 • Yağlı boya

İlgili kurslar arasından kadınlar ilgi alanlarına giren bölümü tercih edebilir. Sosyal, kültürel, mesleki ve spor olmak üzere 4 ana kategoride kurslar branşlara ayrılacak. Yukarıda belirttiğimiz kurslar şimdiye kadar en çok rağbet gören kurslardır.

ADEM Projesi Başvuru Nasıl Yapılır?

ADEM Projesi kapsamında kişisel ve kültürel becerilerini geliştirip meslek sahibi olmak isteyen kadınlar Aile Destek Merkezlerine giderek başvurularını gerçekleştirebilir. ADEM merkezleri başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu illeri olmak üzere Türkiye’nin pek çok yerine açılmaya devam ediyor. ADEM Projesi eğitim merkezlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bulunduğunuz ilde ADEM projesi yoksa kaymakamlık binasına giderek ilinizde de bu projenin açılması için talep dilekçesi verebilirsiniz. Bu listenin dışında İSTANBUL’daki neredeyse bütün ilçelerinde adem kursları mevcuttur. Adem kurslarının açılması için bütün sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına resmi yazı gönderilmiştir. Her yerde açılma zorunluluğu getirilmiştir.

Yukarıdaki listenin dışında şuralarda da ademler var : https://www.aile.gov.tr/athgm/kurumsal/projeler/

Ev Hanımlarına Ne Kadar Ücret Ödenecek?

Bu proje kapsamında kurslara katılım sağlayıp devamsızlık yapmayan ev hanımlarına maddi destek sağlanacak. Şartlara uyup hem kurslarda eğitim almak hem de ücret desteği almak mümkün. Bu kapsamda aylık 600 TL ücret ödenecektir. Her kursiyere 3 ay ödeme yapıalcak olup toplamda 1.800 TL ödeme almak mümkün olacaktır.

Sizler de mutlaka ilçenizdeki Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfına giderek Adem Projesini sorun ve kaydolun. Vakfınız dışında direk ADEM veya SODEM’lere giderek de kaydınızı oluşturabilirsiniz.

İlgili Makaleler

24 Yorum

 1. Kiracıyım ihtiyacım var eşim cezaevinde kira fiyatları çok arttı yardım edin

 2. Benimde çalışmaya çok ihtiyacım var evde paketleme işi gibi dört tane çocuğum var dışarda çalışamıyorum

 3. Benim de 4 çocuğum var çalışmıyorum bende yararlanmak istiyorum

 4. Maddi sıkıntılarım var 3 çocuğum var üçü de okuyor kiracıyım faturalar okul açılıyor okul masrafları yetişemiyoruz lütfen yardımcı olursanız sevinirim Ben bir ev hanımıyım çalışmıyorum

 5. Benim de 3 tane küçük cocuklarim var bende enfektisin astım bronşit hastasıyım bende yardım istiyorum kiraciyim luften yardım istiyorum🤲

 6. Bende yararlanmak istiyorum 4 çocuğum var eşim geri dönüşümcü kağıt toplayarak geçimimizi sağlıyor.

 7. Hatay Kırıkhan dan yazıyorum deprem zededeyiz üç tane çocuğum var benim de çok ihtiyacım var bence yararlanmak istiyorum

 8. Bende yararlanmak ıstiyorum çocuğum yok tedavi görüyorum ihtiyacım var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu