Faydalı Bilgiler

Açık Kapı Başvuru Kapatıldı Ne Demek ?

Açık kapı başvuru kapatıldı yazısı ile karşılaştıysanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizlere bu yazının ne anlama geldiğini ve açık kapının ne olduğunu anlatmaya çalışacağız.

Açık kapı başvuru kapatıldı  cümlesinin ne anlama geldiği , sosyal yardım almak isteyen vatandaşların merak ettiği konuların başında gelmektedir. Bu yazımızda açık kapı yardım başvurusu nasıl yapılır ? Açık kapı yardım başvurusu sonucu sorgulama işlemi nasıl yapılır ? Bunlardan bahsedeceğiz. Hazırsak başlayalım.

Açık Kapı Başvuru Kapatıldı Ne Demek ?

Son günlerde ” açık kapı başvuru kapatıldı ” cümlesi merak edilen konuların başında geliyor. Açık kapıya başvuru yapan vatandaşlar başvuru sonucu olarak başvuru kapatıldı yazısı görmektedirler. Peki başvuru kapatıldı ne demek ?

Başvuru kapatıldı yazısının tam olarak açıklaması başvurunuzun sonuçlandığı anlamını taşımaktadır. Yani eğer başvurunuz olumlu yada olumsuz olarak sonuçlanmışsa bunu başvuru kapatıldı olarak yazmaktadır. Eğer sizde başvuru kapatıldı yazısı ile karşılaşıyorsanız başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz demektir.

Açık Kapı Nedir ?

Açık kapı son günlerde vatandaşların oldukça rağbet ettiği kurumların başında gelmektedir. Peki açık kapı nedir ? Ne işe yarar ?

Açık kapı 2017 yılında içişleri bakanlığı tarafından kurulan ve 81 ilde ve 161 ilçe kaymakamlığında örgütlenen bir yapıdır. Bu yapı valilik ve resmi kurumlar ile ilgili vatandaşların yönlendirilmesi ve vatandaşların sorunlarına etkin çözümler bulmak aracılığıyla kurulmuştur.

Açık Kapı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Açık kapı yardım başvurusu için müracaat edilen bir yerlerden biridir. internet ortamında açık kapı burs başvurusu , açık kapı sosyal yardım başvurusu , açık kapı e devlet yardım sorgula, Açık kapı bayram harçlığı  vs. gibi onlarca başlık bulunmaktadır.

Açıkça belirtmek gerekir ki açık kapı sosyal yardım birimi değildir. Açık kapı sadece vatandaşın resmi kurumlarla ilgili görüş, şikayet ve yönlendirme işlemlerini yapmaktadır.

Nakdi yardım , kuru gıda yardımı gibi yardımlar için Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvuru yapmalısınız. Sosyal yardımlaşma vakıflarında yeşil kartlı vatandaşlara onlarca yardım yapılmaktadır. Yeşil kartlılara verilen yardımları öğrenmek burayı tıklamanızı tavsiye ediyoruz.

Peki açık kapıya yardım başvurusu yaparsanız ne olur ? Açık kapıya yardım başvurusu yaparsanız başvurunuz yine değerlendirilmek üzere sosyal yardımlaşma vakıflarına yönlendirilir. Yani açık kapı birimini boş yere meşkul etmiş olursunuz. Olan bu.

Eğer bu durumlar dışında açık kapı birimine başvuruda bulunmak isterseniz açık kapının başvuru ekranına buradan ulaşabilirsiniz.

Açık kapı e devlet ekranından ulaşmak isterseniz burayı tıklamanız yeterli.

Açık Kapı Yardım Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Açık kapı başvuru sorgulama işlemleri için önünüzde yine 2 yol mevcut. Birincisi e devlet açık kapı sorgulama ekranı ikinci olarak da açık kapı biriminin kendi web sitesinde bulunan başvuru sorgulama ekranı. Dilediğiniz yerden başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Açık kapıya her türlü istek ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz. Ancak açık kapı sosyal yardım için bir başvuru kurumu değildir. Özellikle de korona virüs salgının olduğu bu dönemde açık kapıların telefonları kilitlenmiş durumda. İçişleri bakanlığı açık kapı ile ilgili açıklama yapma gereği duydu. İlgili duyuru aşağıdadır.

Acik Kapi Yardim Sorgulama
Acik Kapi Yardim Sorgulama

Açık kapı ile ilgili aklınıza takılan soruları yorum kısmından bizlerle mutlaka paylaşın.

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Başvurunuz kapatıldı diyor fakat sonuç olarak sorgulama yaptığımda ne olumlu nede olumsuz bir sonuç göremiyorum açıklamada sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı yerine getirecektir diyor anlamadım sosyal yardım bilgilerine sorguluyorum görünmüyor

  2. BİZBİZE YETERİZ TÜRKİYEM SOSYAL DESTEK PROGRAMI KAPSAMINDA 1000 TL NAKDİ YARDIM KABUL EDİLMİŞTİR. Yazıyor 2020 mart ayında başvurmuştum sonuç ne acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu