Yardım Haberleri

2.Defa Verilen 1000 TL bana gelmedi. Neden ?

2.defa verilen 1000 TL yardım bana gelmedi ama bazı ailelere gelmiş diyorsanız sebebi burada.

Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı her aileye 1000 TL yardım dağıttı. Ama bazı aileler bu yardımlardan ya hiç faydalanmadı yada bir kez faydalandı. Ama bazı aileler 2 defa 1000 TL yardım aldı. Peki neden böyle oldu ? Kimler nasıl 2 defa 1000 TL yardım aldı ?

Aile bakanlığı 1. faz ödemelerde e devlet üzerinden başvuru aldı. Aileler başvurularını e devlet üzerinden yapma şansı bulundu. Ancak 2. faz 1000 TL ödemelerinde başvuru alınmadı.  Vatandaşlar başvuru yapamadığı için sosyal yardımlaşma vakıflarına akın ettiler. Sosyal yardımlaşma vakıflarından aldığımız son bilgiler ise şöyle.

Aile bakanlığı 2. faz ödemelerde başvuru almadı ve ödemeler bakanlık tarafından belirlendi. Bakanlık bu ödemeleri yaparken daha çok 1.fazdan yararlanamayan aileleri tercih etse de daha önce bir kez 1000 TL yardım alan aileler 2. kez yardım alma şansı buldu. Yani kısaca 2.faz 1000 TL ödemelerde başvuru ne sosyal yardımlaşma vakıfları aracılığıyla nede e devlet üzerinden yapılmadı. Tamamen bakanlığının uygun gördüğü ailelere verildi.

Peki ya 1. ve 2.fazdan yararlanamayan aileler ne olacak ? Aldığımız bilgilere göre eğer aile daha önce başvuru yapıp red aldıysa bu yardımdan şuanda faydalanamaz ve başvuru yapamaz. Aynı şekilde bir kere alan ailelerde öyle. Ancak daha önce ailesinde bulunan bireylerden hiç biri başvuru yapmamışsa e devlet üzerinden başvuru yapabilmektedirler ve uygunsa ödemeyi alacaklardır. Tekrar ediyoruz. Ailede bulunan anne ,baba veya çocuklardan hiç birinin daha önce başvurmamış  olması gerekmektedir. Bu durumda yardım alma ihtimaliniz devam ediyor diyebiliriz.

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bana neden 1100 TL yardım çıkmadı boya badana ihtiyacım var su tesisatı nın hepsi deyişmesi lazım benim beş tane çocuğum var eşimde cezaevinde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu