Güncel KonularYardım Haberleri

1100 TL PANDEMİ YARDIMINI KİMLER ALABİLİR?

1100 TL pandemi yardımı nasıl alınır ? 1100 TL pandemi yardımı şartları nelerdir ?  Kimler sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı 1100 TL yardımından faydalandı ve kimler faydalanmaya devam edecek ?

CUMHURBAŞKANI ERDOĞANIN AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ihtiyaç sahibi ailelere nakdi yardım ile ilgili bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan; “İhtiyaç sahibi ailelere hane başı verilen 1000 liralık nakdi yardımı 1100 liraya çıkartarak, yeniden başlatıyoruz.” dedi.

1100 TL Pandemi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Daha önce pandemi yardımı için başvuran kişilerin yeniden başvuru yapmasına gerek yoktur. Herhangi bir fazdan 1 defa bile yardım aldıysanız sizlerin kaydı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfında vardır. Bu nedenle yeniden başvuru yapılmayacak.

Daha önce hiç başvuru yapmayan yani ilk defa başvuru yapacak kişiler ise şu şekilde başvurabilir:

1100 TL sosyal yardım parası başvurusu yapabilmeniz için e devlet şifrenizin olması yeterli. Eğer e devlet şifreniz varsa 1100 TL yardım parasına başvuru yapabilirsiniz. Tabi e devlet, yardım başvuruları yoğunluğu sebebi ile çökme riski taşıyor. Bu yüzden başvurular kimlik numaranızın son hanesine göre alınmaktadır.

TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre;

  • 0-Pazartesi
  • 2-Salı
  • 4-Çarşamba
  • 6-Perşembe
  • 8- Cuma

günlerinde başvurularını yapabilmektedir.

Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir sınırlama olmadan herkes başvuru yapabilmektedir.

1100 tl yardım parası e devlet ekranına buradan ulaşabilirsiniz. Başvurular ön başvuru olup bakanlık tarafından yapılacak değerlendirme sonunda kesinlik kazanacak.

1100 TL Pandemi Yardımı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılacak ?

1100 TL Yardım Parası sorgulama işlemleri için e devleti kullanabilirsiniz. Dilerseniz de bağlı olduğunuz vakfı arayabilirsiniz. Eğer telefon numaranız e devlet üzerinde güncel ise sms ile bilgilendirileceksiniz.

Yardımım Çıkarsa Nasıl Teslim Alacağım ?

1100 TL Sosyal Yardım Paranız sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarfından PTT’lere gönderilir.  Sizler de buraya giderek T.C kimlik numaranızla ödemenizi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer e devletinizde IBAN bilgileriniz varsa 1100 tl pandemi yardımı buraya yatacaktır. Bu iki durum da yoksa, yani PTT kartınız da İBAN numaranız da yoksa pandemi yardımınız evinize getirilecektir.

1100 TL Pandemi Yardımı Şartları Nelerdir ?

Yeşil kartlılara 1100 TL yardım şartları merak edilen diğer bir husus. Peki 1100 TL yardımdan kimler yararlanacak ?

1100 TL yardımı kimler alabilecek sorusu cevap buldu. Buna göre 15 haziran 2020 ile 29 Nisan 2021 arasında pandemi yardımı alanlar yardımldan faydalanacaktır. Bu durumda Bizbize yeteriz Türkiyem 2. fazı ile 3. fazdan yardım alanlara yeniden 1100 tl pandemi yardımı verilecektir.

Kimler Pandemi Yardımı İçin Başvuru Yapamaz

 5510 sayılı kanunun 4/A maddesi kapsamındaki kamu işçileri yararlanamayacak.

 5510 sayılı kanunun 4/C maddesi kapsamındaki memurlar faydalanamayacak.

 Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan gelir veya aylık alanlar yani emekliler faydalanamayacak.

İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar yararlanamayacak. İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneği’nden faydalananlar yararlanamayacak.

1100 TL sosyal yardım sorgulama ekranı için buraya tıklayabilirsiniz. Bu linkten 1100 tl sosyal yardım parası sorgulama ekranı e devlet sayfasına ulaşacaksınız.

1100 TL yardım parası sorgulama işleminde kullanabileceğiniz diğer bir yöntem ise vakıfları telefonla aramaktır. Bir çok sosyal yardımlaşma vakfı Sosyal medya üzerinden telefon numaraları paylaştı. Bu numaraları arayarak vakıflara ulaşabilir ve 1100 tl yardım paranızın olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer vakfınızın telefonlarına ulaşamadıysanız buraya tıklayarak bağlı olduğunuz vakfın telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

1100 TL Pandemi Yardımı Ne Zaman Verilecek ?

1100 TL yardım ne zaman yatacak en çok merak edilen diğer bir soru. 1100 tl yardımınız 05.05.2021 tarihinden itibaren ödenecektir.

1100 TL Pandemi Yardımı Parası Nasıl Alınır ?

1100 TL yardım parası nasıl alınır diye merak edenlere hemen söyleyelim.

Mesaj gelmesini bekleyerek. Evet yanlış duymadınız. Sadece cep telefonunuza sms gelmesini beklemelisiniz. Mesajınız gelince Ptt giderek buradan T.C’nizle işlem yapmanız mümkündür. Böylece ücreti alırsınız. Ayrıca yukarıdaki sorgulama linkinden de e devlet sosyal yardım sorgulama kısmına girerek yardımınızın çıkıp çıkmadığınızı kontrol edebilirsiniz.

Eğer telefonunuzun vakıflarda güncel olup olmadığını merak ediyorsanız bağlı olduğunuz vakfı telefonla da arayarak öğrenebilirsiniz. Bağlı olduğunuz vakfın telefon numarasını buradan öğrenebilirsiniz. Yada Alo 144’ü arayabilirsiniz.

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Kapsam dışı faz 1-2 yazıyor bende fakat herhangi bir açıklama yazmıyor ben faz 1 den 1000 tl almıştım adıma PTT şubesine ödeme yapıldı

  2. ALTI NUMARA BEBEK BEZİ, ISLAK MENDİL, BEBEK BİSKÜVİSİ, SÜT, MEYVE, SEBZE İHTİYACIM VAR. PARA İSTEMİYORUM. KARGO İLE GÖNDERMEK İSTİYORSANIZ KABUL EDERİM. DUA EDERİM. ALLAH RIZASI İÇİN DESTEK OLURMUSUNUZ? metineylem01 @ gmail . com

  3. Yazinin en ustunde basvuru yapmaya gerek yok gecen sene en az bir fazdan bile yardim aldiysaniz vakiflarda cikicak o sekilde yardim edilcek deniliyor en son yazida ise sadece 15 haziran nisan ayi diyor hangisi dogru bunlardan

  4. Açık kapı başvurusu yaptım yönlendirilen birim cevap dönenler yazıyor cevapta ise işlem ğörüyor ne anlama geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu