Kategori Dışı

1000 TL E-Devlet Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır ?

1000 TL edevlet yardım başvurusu nasıl yapılır ? 1000 TL yardım şartları nelerdir ? Yeşil kartlılara 1000 TL yardım verildi. Peki yeşil kart 1000 TL almak için tek şart mı ? Kimler sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı 1000 TL yardımından faydalandı ve kimler faydalanmaya devam edecek ?

Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1-5 Nisan da 2 milyon 111 Bin aileye 1000 TL yardım parası dağıttı. Bu yardım , aile bakanlığı tarafından sadece sosyal yardımlaşma vakıflarından sosyal yardım alan yeşil kartlılara verildi.

Aile Bakanlığı daha sonra 2. faz denen ikinci 1000 lira yardım ödemelerine başladı. Bu ikinci 1000 TL sosyal yardım paraları 19 nisan da ihtiyaç sahibi ailelerin hesaplarına geçti. Toplam da 2 milyon 300 bin aileye 1000 liralık yardımları ödendi.

Bu yardım yine sosyal yardımlaşma vakıflarından düzenli yardım alıp 1000 lira yardım parasından faydalanamayan ailelere ve yeşil kartlı olup yardım almayan ailelere yaptı.

İlk iki fazda toplam 4,4 Milyon haneye 1000 tl’lik sosyal yardım ulaştırıldı. Peki koronavirüs’ten etkilenen yalnızca yeşil kartlılar mıydı ? Ya dükkanlarını kapan esnaf , sigortalı çalışıp işten çıkarılan yada çalıştığı dükkan kapandığı için işsiz kalan binlerce çalışan ne olacaktı.

İşte Aile bakanlığı bu duruma el attı ve 3. faz denilen ödemeler için başvuru almaya karar verdi. E-devlet üzerinden başvuru alacak olan bakanlık e-devlet sistemine bu yardım linkini eklemiş durumda.

3. faz yardım hakkında konuşmadan önce sitemizi ilk kez ziyaret eden ziyaretçilerimiz dilerlerse 1.faz 1000 TL ve 2. faz 1000 TL ödemeler hakkında yazdığımız yazılarımızı okuyabilirler.

Hala ödemelerinin devam ettiği 2. faz 1000 TL yardım ödemesi hakkında bir kaç önemli noktanın altına çizmemiz gerekiyor. Bin lira yardım parası almayı hak eden vatandaşlar 1000 TL yardım parası almak için PTT’lerde kuyruğa girmesine gerek yoktur.

Çünkü 1000 TL yardım ödemeleri kolluk kuvvetleri tarafından evinizde yapılmaktadır.Uzun zamandır bekliyorum 1000 TL yardımım gelmedi diye merak eden çok fazla vatandaşımız bulunmaktadır.

Öncelikle belirtmek isteriz ki kolluk kuvvetleri bu bin TL yardım parası ödemeleri için canla başla çalışmaya devam etmektedir. ilk iki ödeme de toplam 4 milyon 400 bin aileye yardım verildi. Yani kolluk kuvvetleri 4 milyon 400 bin evi gezmektedir.

Hal böyle olunca ödemelerin bir miktar gecikmesi kaçınılmazdır. Halkın korona yardımı olarak bildiği bu yardımla ilgili sıkça sorulan diğer bir soru benim adresim yanlış yada evde değilim. Peki 1000 TL yardımım ne olacak ? Görevli arkadaşlar evime gelmiş ama beni bulamayınca geri dönmüş şikayetleridir.

Öncelikle şunu bilmek gerekir ki bu 1000 TL yardım sizin kazanılmış hakkınız ve kaybolmaz.

Bu 1000 TL yardım parası, size ulaşılamadığı durumda PTT’ye iade edilmekte. Peki PTT’ye iade edilince ne olacak ? Bu 1000 TL yardım paranız PTT’de sizin adınıza 6 ay boyunca muhafaza edilecek.

Hayat normale döndükten yada PTT’ler tam kapasite çalışmaya başladıktan sonra dilediğiniz zaman PTT 1000 TL ödemenizi size yapacaktır. Şimdi gelin 3. faz 1000 TL yardım parası hakkında detaylara bakalım.

3’üncü 1000 TL Yardım Şartları Nelerdir ?

3. 1000 TL Sosyal yardım desteği kimlere verilecek sorusuna girişte kısaca bahsettik. Şimdi maddeler halinde bunlara bakalım.

*Eğer pandemi sosyal destek programı dahilinde 1. ve 2.fazlarda 1000 TL yardım aldıysanız bu yardımdan faydalanamazsınız.

Eğer birinci ve ikinci 1000 TL yardım ödemelerinden faydalandıysanız bu üçüncü bin lira yardım ödemesinden faydalanamazsınız. İşte bu nokta da onlarca soru geliyor. Şimdi tek tek bu sorulara cevap vermeye çalışalım.

1- Tamam ben 1000 TL korona yardımı aldım ama eşim yada çocuklarım almadı. Onlar başvuru yapabilir mi ? Onlara da 1000 TL sosyal yardım parası verilir mi ?

Hayır alamaz. Çünkü sanıldığı gibi 1000 TL Sosyal Yardım Parası kişilere değil ailelere ödenmektedir. Dolayısıyla size ayrı , eşinize ve 18 yaşından büyük-küçük çocuklarınızın adına ayrı ayrı ödeme yapılmamaktadır. Ödeme aile bazında yapılmaktadır. Eğer hanede 18 yaş ve üstü engelli birey yada 65 yaş üstü yaşlılık aylığı yada engelli aylığı alan vatandaş varsa ödemeler onların adına gelmektedir.

2-Benim adresimle alt katta kalan kardeşimin adresi aynı. Yani aynı katta görünüyoruz. Kardeşime 1000 lira nakdi yardım geldi bana gelmedi. Halbuki biz alt katta o üst katta oturuyor. Şahitlerimiz var. İstersen sorsunlar. Bana gelmez mi 1000 TL yardım parası ?

Hayır gelmez. Aynı katta yani aynı evin içerisinde ikamet etmediğinizi ispat etmek için yeminden daha fazlasına ihtiyacınız var. O da resmiyette bunu ispatlamak. Peki nasıl olacak ? Nüfus dairesine giderek adreslerinizi düzeltip hangi katta ikamet ediyorsanız adresinizi oraya almanız gerekiyor.

Peki şimdi yapsam bana 1000 tl corona parası gelir mi ?

Başvurular bitmeden yaparsanız hala bir şansınız var demektir.

Kısaca şunu söyleyelim. Resmi olarak aynı adreste ikamet ettiği görülen ailelerden sadece bir kişinin adına ödeme gelir. Bu ödeme öncelikle hanede ki yaşlılık veya engelli maaşı alan kişilere verilmektedir.

Peki kaynanam yanımızda kalıyor ve ödeme onun adına geldi. Para onun mu hepimizin mi ? Ödemelerin aileye yapıldığını beyan ettik. Ama kaynanaları üzmeyelim :)

Bizim ailede kimse ne birinci ödemede nede ikinci ödeme de 1000 Lira yardım parası almadı diyorsanız 2.şarta bakabilirsiniz.

*Kamu işçileri, memurlar, emekliler ile İŞKUR’un kısa çalışma ödeneği ile işsizlik ödeneği’nden faydalananların başvuruları dikkate alınmayacak.

Yani memur, kamu çalışanı, kamu işçisi yada iş-kur aracılığıyla çalışıyor yada işsizlik maaşı alıyorsanız başvurunuz dikkate alınmayacak.

Eğer yukarıdaki saydığımız maddelerde sıkıntınız yoksa gelin 1000 TL sosyal yardım başvuru işlemleri nasıl yapılır beraber bakalım.

1000 TL Sosyal Yardım Parası Başvurusu Nasıl Yapılır ?

1000 TL sosyal yardım parası başvurusu yapabilmeniz için e devlet şifrenizin olması yeterli. Eğer e devlet şifreniz varsa 1000 TL yardım parasına başvuru yapabilirsiniz. Tabi edevlet ,yardım başvuruları yoğunluğu sebebi ile çökme riski taşıyor. Bu yüzden başvurular kimlik numaranızın son hanesine göre alınmaktadır.

TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre;

 • 0-Pazartesi
 • 2-Salı
 • 4-Çarşamba
 • 6-Perşembe
 • 8- Cuma

günlerinde başvurularını yapabilmektedir.

Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir sınırlama olmadan herkes başvuru yapabilmektedir.

1000 tl yardım parası edevlet ekranına buradan ulaşabilirsiniz. Başvurular ön başvuru olup bakanlık tarafından yapılacak değerlendirme sonunda kesinlik kazanacak.

1000 TL Yardım Parası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılacak ?

1000 TL Yardım Parası sorgulama işlemleri için edevleti kullanabilirsiniz. Dilerseniz de bağlı olduğunuz vakfı arayabilirsiniz. Eğer telefon numaranız e devlet üzerinde güncel ise sms ile bilgilendirileceksiniz.

1000 TL Yardımım Çıkarsa Nasıl Teslim Alacağım ?

1000 TL Sosyal Yardım Paranız kolluk kuvvetleri ve vefa projesinde ki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından ki personel tarafından evinize teslim edilecektir.

1000 liralık yardım ile ilgili yüzlerce soru ulaştı tarafımıza. Şimdi bu sorulardan bazılarına bakalım.

Soru: Bakıcı Maaşı alıyoruz ama birinci ve ikinci ödeme de 1000 tl yardım parası gelmedi neden ?

Bakıcı maaşı sosyal yardımlaşma vakıflarının verdiği düzenli yardımlardan değildir. Eğer aşağıda ki yardımlardan birini almıyorsanız birinci ve ikinci ödemelerde isminizin çıkmaması gayet normal.

Kömür yardımı yada nakdi yardım almak düzenli bir yardım değildir.

Soru : Bana mesaj geldi 1000 TL devlet yardımı için. Ama edevlette adıma bir şey görünmüyor ?

Eğer size mesaj gelmiş fakat hesabınızda para görünmüyorsa 2 ihtimal var.

1- Sosyal yardımlaşma vakfına başvuru yaparken kendi numarası hatırlamayan bir yakınınız sizin numaranızı vermiştir.

2- Ailenizde bulunan biri adına gelmiştir yardım (mesela sizinle aynı evde yaşayan anneniz, engelli kardeşiniz adına gelmiştir. ) Ama yardım dosyanızda sizin adınıza olduğu için size sms gelmiştir.

Soru : Bu yardıma corona maaşı diyorlar ve her ay verilecekmiş doğru mu?

Hayır. Bu korona maaşı değil. Bu maaş değil. İsmi de corona maaşı hiç değil. İsmi Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programıdır. Bu bir yardımdır. Maaş değildir. Bu yardım programının ne zamana kadar süreceği henüz belli değil. Yeşil kartlılara 1000 TL maaş veriliyor söylemi yanlış bir söylemdir.

Soru: Açık Kapıya başvuran herkese 400 TL yardım veriliyormuş doğru mu ?

Hayır. Bu tarz söylemler tamamen kurumların iş ve işleyişini zorlaştırmak için art niyetli kişiler tarafından uydurulmuş yalanlardır. Açık Kapı yardım başvuru birimi değildir. Açık Kapı hakkında yazdığımız yazıyı buradan okumanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle de 400 rakamını nasıl buldular emin değilim.

Edevlet üzerinden başvuru yapan herkese 1000 TL yardım verilecek mi ?

Hayır. Başvurular tek tek değerlendirilip uygun görülen ailelere verilecektir.

Ben daha önce 1000 TL sosyal yardım parası almıştım. Bir daha başvuru yaparsam ne olur ?

Bir şey olmaz. Kurumun yükünü arttırmış olursunuz ve ödemeniz gelmez o kadar.

Geçen sefer eşimin adına 1000 TL yardım geldi. Şimdi de ben kendi adıma başvuru yapsam olur mu ?

Hayır olmaz. Bir aileye sadece 1 kere ödeme yapılmaktadır.

PTT kartımızı kontrol ettik. Annemin yaşlılık maaşı babamın engelli maaşı yatmamış. Maaşları kesildi mi ?

Hayır. Yaşlılık ve engelli maaşları evde ödenecek. Kartlara para yatırılmadı.

Çocuk Param yattı onu nasıl çekebilirim ?

Şuan PTT’ler tekrar tam manasıyla devreye girdi. Çocuk maaşlarınızı ve Dulluk Maaşlarınızı PTT şubelerinden çekebilirsiniz.

Sosyal Yardımlaşmadan evime gelip bakacaklardı ama kimse gelmedi

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarında 2. bir emre kadar hane ziyaretleri durduruldu.

1000 TL yardım şartları tam olarak nedir ?

Yukarı saydığımız 1000 TL yardım şartları dışında şart bulunmamaktadır. Ancak bakanlık başvuru yapan vatandaşlar için de bir eleme yoluna gidecek diye düşünüyoruz.

Yeşil kartlılara 1000 TL verilecek mi ?

Eğer daha önce aldıysanız hayır. 2. kez ödeme yapılmayacak.

Sosyal yardımlaşma 1000 TL yardım parası başvurusu alıyor mu?

Hayır.3. faz 1000 TL yardımlar için e devlete başvurmanız gerekiyor.

Gıda Yardımı Başvurusu İçin Ne Yapmalıyım ?

Bağlı olduğunuz vakıfları arayarak gıda yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Kimlere gıda yardımı veriliyor ?

Daha çok evden çıkamayan 65 yaş üste ve engelli bireylere. Yada sokağa çıkması tehlikeli olan kronik hastalara.

Ben vakıf numaralarını bilmiyorum yardımcı olur musunuz ?

Tabi ki. Buraya tıklayarak vakıfların numaralarına ulaşabilirsiniz.

Aklınıza takılan sorulara yorum kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca yeşil kartlılara verilen yardımlar hakkında yazdığımız yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

51 Yorum

 1. Benim eşim bizi takmiyu ilgilenmiyor başka kızların peşinde mama alamıyorum lütfen yardım edin lütfen çocuklarım a bakamiyurummmm artık yardım istiyorum

 2. Benim hiçbir gelir kaynağım yok iki çocuğumla ve yaşlı bir teyzeyle kalıyorum bana kim maddi yardım edebilir

 3. Nısan 24. Devlete başvuru yaptım yardim icin esim işten çıkartıldı evim kira yardima ihtiyacim var diye mahallede herkesin kapida arabasi evleri kendinin ne yardimlar geldi benim evim kira esim calusmiyor faturalar cocuk derken zor durumdayim heryere yazdim hic biyerden bisey gelmedi neye gore kime gore yardim verildi anlamadim

  1. Merhaba. İlçenizde ki sosyal yardımlaşma vakfına dilekçe ile başvuru yapmanızı tavsiye ederim.

 4. Adım Seyhun,yeşil kartliyim iki kız babasiyim kızlarım Evli olup ayrı benden ayrı oturmaktalar , ben 2017 de geçermiş olduğum amaliyattan dolayı belime 8tane platinle ve ayağımın sinirler çekiliş durumdayım,ve şu an bile çalışamaz durumdayim,1000 TL yardıma baş vurdum ve onay çıkmadığı için vermediler, verilen cevap bu oldu, aynı hanede tek bir kişiye veriliyor. Oysa ben tek yaşıyorum kızlarım Evli

  1. Merhaba. Kızlarınız evli ise resmi nikahları bulunmalı ve ikamet adreslerini sizin evden alması gerekmektedir.

 5. ACSHB dan cep telefonuma pandemi sosyal destek programı kapsamında halihazırda hanenize tahsis edilmiş 1000 tl lik destek tutarını halen almadığınız anlaşılmış olup en yakın PTT şubesine kimliğiniz ile başvuruda bulunabilirsiniz diye mesaj geldi (03 haziranda) , fakat PTT ye 3 defa uğramama rağmen henüz birşey gözükmediği söylendi, bunun nedeni ne olabilir.Bu konuda bilgilerinizi rica ediyorum

  1. Merhaba. Bazen hatalı mesajlar yollanabiliyor. En sağlıklı cevabı sosyal yardımlaşma vakıflarından alabilirsiniz.

 6. Çocuğumla ayrı yaşıyorum gelirim yok maddi durumum çok kötü bakanım yok yardim etmenizi istiyorum

 7. 24 nisanda başvurdum ama hala süreç devam ediyor yazıyor ne zaman belli olur acaba red mi yedim

  1. Merhaba.1000 TL yardım ile pandemi yardımı aynı şey zaten. İkinci kez bu yardımı alamazsınız.

 8. Mrb benim üç aylık bebegim var hiçbir gelirim yok eşim ceza evinde bebegimin bezini mamasını alamıyorum kiramı kac aydır ödeyemedim bin tl ye basvuru yaptım cıkmadı lütfen yardımcı olun

  1. Merhaba. Sitemizin herhangi bir resmi yada özel yardım kuruluşu ile ilgisi yoktur. Amacımız sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmek. Sitemiz resmi yarı resmi yada özel bir kuruluşun sözcüsü yada aracısı değildir. Ama merak ettiğiniz konuları sorarsanız bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışırız.
   sosyalyardimlar.com Site yönetimi

 9. evde yoktum 1000 tl gelmis sehir dışındayım tekrar nasıl alicam ptt denmi

 10. Merhaba yeşilkartliyim e-devlet üzerinden başvuru yaptım üç gün önce merkezi yardim sayfası görüyordum ama o sayfa bu gün yok sadece hane yardımı başvurusu görünüyor

 11. Meraba ben fatma gülerce 4 tane çocuğum var kıraciyim eşim 2 aydır çalışmıyor süreriz izne çıktı sigartasida yok bi gelirimizde yok ramazan ayındayız ama biz evimde iftarda yemek bile artık pişiremiyoruz çok zor durumdayız

  1. Merhaba. Sitemizin herhangi bir resmi yada özel yardım kuruluşu ile ilgisi yoktur. Amacımız sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmek. Sitemiz resmi yarı resmi yada özel bir kuruluşun sözcüsü yada aracısı değildir. Ama merak ettiğiniz konuları sorarsanız bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışırız.
   sosyalyardimlar.com Site yönetimi

 12. Merhaba,
  Oturduğumuz hanede iki kişiyiz ben çalışmıyorum.
  Ablam 4a sigortalı olarak 2500 TL maaş alıyor. Biz kapsam dışı oluyoruz galiba.
  kapsam içinde olmak için 2 kişilik bir ailede toplam kazanç ne kadar olması gerekir?
  Teşekkürler. İyi çalışmalar.

  1. Kişi başına düşen gelire bakılmıyor bu yardımda. Kriterler farklı. Başvuru yapabilirsiniz e-devletten. Değerlendirilecektir.

 13. mrb e devlet uzerinden nisan 22 de basvuru yaptim ve 1000 tllik odemeniz hazir yaziyordu ayin 27 sinde ptt gittim memur para gprunuyor bugun yarin odemeniz evinize gelecekdir dedi ama gelen giden olmadi 28 de bir daha ptt gittim yine aynisini dedi suan ayin 30u hala gelmedi ve sosyal yardim bilgi sorgulattigimda1000 tl yardim da gorunmuyor. insanlarin akillari ile dalga geciyolar resmen. bunun sebebi nedir bilginiz varsa cvp verirseniz sevinirim. acaba ptt ye gectimi cunki ptt de memur size ulasanazlar ise 1 hafts sonra ptt yatar demisti acaba ptt ni yatti

  1. Merhaba. 1000 TL yardım parası öncelikle evine getirilir. Size ulaşamazlarsa para PTT’ye iade edilir. Ama bu parayı hemen çekemeyebilirsiniz.Yakın zamanda hesabınızda görünür ve PTT’den 1000 TL yardım paranızı çekebilirsiniz.

 14. Mrb e devletten sosyal yardıma baktığımda adıma 1000 tl olduğunu ve ödemeye hazır olduğunu gördüm aynı gün içinde tekrar baktım birşey görünmüyor neden öyle oldu şuanda birşey gormuyorum

  1. Deniz enyakinptt git ve adresine dagitim yapan ptt merkezini sor daha sonra oradan 1000 tllik yardim kagidi al ve istedigin yerden cek ben bugun cekdim banada aynisi olmustu

 15. İyi günler eşimin iş yeri ilk kapanan yerlerden biriydi herhangi bir gelirimiz yok kiradayız ve kaymakamlığına başvurduk bize e devlet üzerinden 500 tl yatırmışlar herkese 1000 tl denmişti acaba e devletten tekrardan başvurabilrmiyiz neden 500 tl olduğunu da anlamış değilim

  1. Merhaba. Yatırılan 500 TL başka bir yardımdır. 1000 TL’nin eksik gelmesi söz konusu olamaz.

 16. Asker aile yardımına başvurdum daha onu alamadan pandemi parası eve geldi eşim kahvede garson işyeri kapandı oğlum asker bir oğlumda üniversite son sene corona yüzünden evde çalışmıyor evimiz kira 2 pandemi ptt ye gittim her hangi bir ödeme yok denildi 3 faza baş vurdum sonucu öğrenemedim nasıl öğrenebilirim ve 2 faz ve 3 fazdanda yaralanabilirmiyim ev sahibi kapıya gelmekten de vazgeçmedi allah zor durumda olanlara yardım etsin inşallah banada inşallah aminn

  1. Merhaba. Maaalesef. 1000 TL yardım parasını her aile sadece 1 kere alabilmektedir.

 17. Ablam cezaevinde adına yardım parası çıkmış nasıl alabilme şansımız olabilir nerede alabilirim?

   1. Yardım başvuru için çok ihtiyacım var iki çocuk annesi çok madurum eşim evden kaçtı çok madurum ekmek almaya param yok Allah rızası için çok madurum

 18. 10 nisanda bana mesaj geldi kaymakamlik vakfindan. 18 gün oldu.daha bin tl teslimat gerceklesmedi.

  1. Bağlı olduğunuz vakfı aramanızı tavsiye ediyorum. Sadece mesajla kanıya varmamak lazım.

 19. Babam ve annem yeşil kartlı ve ikiside yaşlılık maaşı
  alıyorlar ama 1000 tl yardım sadece anneme verildi babam
  Nasıl alabilir bu yardımı

 20. Merhaba muhtac asker cocugu maaş aldım eşim 19aralıkta gitti ilk maaşı 26 nisanda aldım 950tl 4ay daha alcam acaba diger aylarda mı aynı alcam ve muhtac asker aylıhı ne kadar

  1. Merhaba. Asker çocuğu maaşı zamlandı. Asker maaşı adlı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Bundan sonra ki ödemelerinizi zamlı alacaksınız.

 21. edevletten basvuru yaptim diger merkezi yardim adi altinda bana 1000 tl odemeniz hazir yaziyor. bu suan yatmismi yoksa yatirilacakmis ayruca 38 yasindayim yinemi evime gelir yoksa kebdim ptt denmi alacagim

  1. Merhaba. Eğer başvuru sırasında iban numaranızı yazmış iseniz iban hesabınıza, yazmamış iseniz görevliler evinize getirecektir.

 22. Merhaba; ben ailemden ayrı yalnız yaşıyorum. ikamet adresim farklı. annem babam emekli. ben şuan çalışmıyorum , ikametim ayrı. faz 3 yardım için başvurabilir miyim?

 23. ben 1hafta önce e devletten sosyale basvuru yaptim ve isleminiz bekleniyor diyor onun icin bin tlye basvuru yapamiyorum sırf ona basvuru yaptigim icin ne yapicam

  1. Merhaba.Endişe etmeyin o başvurunuzda aynı başvuru içinde değerlendirilir.

 24. Yesilkartliyiz calismiyorum 1000tllik başvurum onaylanirmi hiçbir şekilde nakit yardımı almadım

 25. Ben ücretsiz izne çıkarıldım ssk hiç yapılmaďı bana günlük yevmiye alıyordum çalıştıkça .eşim asgari ücreli çalışıyordu onu kısa çalışma deniliyor sanırım 12 çalıştırılıyor 18 gün izine çıkartıyorlar ssk kısmi çalışıyor ben pandemi sosyal yardımına başvurabilirmiyim 1000tl yardıma teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu